Jump to content

Εχω προβλημα με της γεννες?


kixlidatos

Recommended Posts

Καλημερα αδελφια αφρικανοι. :) Διαβασα σχετικο αρθρο και επιειδη εχω και εγω παρομοιο προβλημα , θελω να σας ρωτησω αν μετα απο 3 γεννες Labito yellow επικειται και τεταρτη.Μηπως μου δημιουργησει στο ενυδρειο,πρεπει να ειναι τωρα περιπου 30 μωρα.Η πρωτη γεννα σχεδον κυκλοφορη ανετα μεσα.Λογο χρονου και λογο καποιον σοβαρων αλλαγων που θα κανω στο ενυδρειο τον οκτομβρι μπορω να τα κρατησω μεχρι τοτε.Το ενυδριο ειναι 600 λτ.καθαρο με πολλες πετρες μου ειναι δυσκολο να τα πιασω. :helpsmilie:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να σου πω ότι πρέπει να μας κάνεις μια πλήρη παρουσίαση του ενυδρείου σου. Έχεις διάσπαρτες πληροφορίες σε πολλά θέματα και είναι δύσκολο να τις ψάξουμε όταν θέλουμε να σε βοηθήσουμε σε κάποια σου απορία.

Στο θέμα μας τώρα, ο αρσενικός θα συνεχίσει να ζευγαρώνει με όποια θηλυκά είναι διαθέσιμα και αναπαραγωγικά ώριμα. Αυτή η διαδικασία δεν σταματάει όσο οι συνθήκες του ενυδρείου το ευνοούν. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να περιμένεις να μεγαλώσουν και να αφαιρείς τότε τις γέννες που είναι πιο εύκολο στο να πιαστούν.

:)

Link to comment
Share on other sites

Θα το παρουσιασω φιλε Καρυδα.Οπως ειναι τωρα και οπως θα διαμορφωθει μετα απο της συμβουλες σας.Θελω να γινει κατι σωστο.Αλλα τωρα μονο δουλια ,ειναι δυσκολοι καιροι.Δεν εχω καθολου χρονο.Σευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Παρουσίασε το αυτές τις ημέρες και ας είναι και λάθος. Έτσι θα πάρεις σωστές προτάσεις για το τι να κάνεις στη συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αρχικά να σου πω ότι πρέπει να μας κάνεις μια πλήρη παρουσίαση του ενυδρείου σου. Έχεις διάσπαρτες πληροφορίες σε πολλά θέματα και είναι δύσκολο να τις ψάξουμε όταν θέλουμε να σε βοηθήσουμε σε κάποια σου απορία.

Στο θέμα μας τώρα, ο αρσενικός θα συνεχίσει να ζευγαρώνει με όποια θηλυκά είναι διαθέσιμα και αναπαραγωγικά ώριμα. Αυτή η διαδικασία δεν σταματάει όσο οι συνθήκες του ενυδρείου το ευνοούν. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να περιμένεις να μεγαλώσουν και να αφαιρείς τότε τις γέννες που είναι πιο εύκολο στο να πιαστούν.

;)

Έτσι ακριβώς σε φίλο μου από την πρώτη γέννα δημιουργήθηκαν και άλλα ζευγάρια με αποτέλεσμα να ζευγαρώνουν ανεξέλεγκτα οι labidos και κοντεύει τα 50 ψάρια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...