Jump to content

Τροφή για Γκάπυ


magman

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και αρχάριος. Έχω ένα ενυδρείο 98lt με χαλίκι και κερατόφυλλο μέσα. Έχει φτάσει η ώρα να βάλω ψαράκια και θα βάλω μέσα μικρά γκάπυ απο φίλο που γέννησαν στο ενυδρείο του. Ήθελα να ρωτήσω τι πρέπει να τα ταίζω. Στο στρώσιμο του ενυδρείου έριχνα μέσα τροφή για χρυσόψαρα, κάτι φιλαράκια ήταν. Κάνει αυτή για τα γκάπυ;

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες :)

1)Πως εισαι σιγουρος οτι ηρθε η ωρα να βαλεις ψαρακια μεσα?

2)εχεις κανει τιποτα μετρησεις ?

3)δεν ξερω εαν κανει η τροφη για τα χρυσοψαρα ( νομιζω πως δεν κανει )

4) μπορεις να παρεις μια τροφη σε μορφη flakes ( φυλλαρακια ) της ocean nutrition community flakes

5)σαφως και υπαρχουν και αλλες τροφες εκτος απο αυτην αλλα δεν ξερω ονομασιες :helpsmilie:

6) στο πετ σοπ που θα πας Η που πηγαινεις ζητα να σου δωσουν τροφη για τα γκαπακια

7)μπορεις να ρωτησεις τον φιλο σου τη ταιζει τα ψαρακια μεχρι τωρα και να παρεις την ιδια τροφη .

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ πολύ για το καλοσώριμα :)

Στο ενυδρείο έχω βάλει μπόλι και οι μετρήσεις μου είναι καλές. Θα ρωτήσω το φίλο τι τροφές τα ταίζει και αναλόγως θα παρω την κατάλληλη. Να τα ταίσω αμέσως οταν μπούν στο νερό ή να τα αφήσω κάποιο διαστημα;

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ταιζα την επομενη μερα :)

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες! ταισε την επομενη μερα. εγω guppy gran βαζω που αφηνει και λιγα νιτρικα και novo guppy. και το tetra guppy ειναι καλο..

Link to comment
Share on other sites

Μου πρότειναν από το πετ σοπ τροφή για μονομάχους. Έχει λέει πολύ πρωτείνη και θα κάνει καλό στα μωρά. Περιέχει ψάρια, σιτηρά, εκχυλίσματα φυτικών πρωτεϊνών, μαλάκια και μαλακόστρακα κρέατα και υποπροϊόντα ζώων, ζύμες, έντομα (κόκκινα σκουλήκια) κ.α.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...