Jump to content

ΝΤΡΟΠΗ,,,,,,,,,,ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ


Recommended Posts

Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου..

Δια εχω κανει ρεπορταζ εγω και ξερω .... και στις 3 περιπτωσεις το κεφαλι του Μπαγεβιτς πεφτει ολοκαθαρα στο χερι των μη φανατισμενων οπαδων ...οι συγκεκριμενοι τυποι απο οσο με εχουν πληροφορισει ειναι βαθια θρησκευομενοι ..και μαλιστα πηγαινουν καθε κυριακη ΟΑΚΑ! ...ο κ Μπαγιεβιτς καλα θα κανει να το παρει αποφαση πως δεν εχει θεση στο προηγμενο μας ποδοσφαιρο! :) ......εδω παιζουμε αλλου τυπο ποδοσφαιρο στην κατηγορια μας ειμαστε αυναγωνιστοι ...και κανεις δεν μπορει να φτασει! :helpsmilie:

Σχολιο: γιατι σας κανει εντυπωση; ..θα μου εκανε αισθηση αν υπηρχε περισσοτερο πολιτισμος στα γηπεδα ..συνεπως δεν υπαρχει ειδηση

Link to comment
Share on other sites

Krisos δεν νομίζω ότι έκανε σε κανέναν εντύπωση(δυστυχώς).Θυμάμαι πριν 5-6 μήνες ο προπονητής τερματοφυλάκων του παοκ μπήκε στο γήπεδο για ζέσταμα και και έφαγε ξύλο από 3-4 οσφπακια.Θυμάμαι ότι πριν 5-6 μήνες μια κοπέλα έχασε το δάχτυλό τις και και οι δικηγόροι του παο ισχυρίστηκαν ότι έκανε λάθος που έπιασε τη κροτίδα κτλ...Βέβαια αυτά και άλλα πολλά δεν βγαίνουν προς τα έξω.Το συμπέρασμα μου για ότι έχει να κάνει με την αεκ είναι ότι έχει μικρύνει πλέον μιας και αυτό το περιστατικό σε αντίθετη περίπτωση θα το ξέραν οι ''εκλεκτοί''.

Link to comment
Share on other sites

Ok Κανω πάσο και ζητω συγνώμη εαν με τις λεξεις που εγραψα προκάλεσα.

Αλλα ολα αυτα τα εγραψα επειδή ετσι αισθανόμουν.

Τα εγραψα γιατι έζησα στο εξωτερικό πολλα χρονια σε διαφορετικές συνθήκες και βλεπω πως μερα με τη μερα αυτη η χωρα παει κατα διαόλου.

Θελω να παιρνω τα παιδια μου και να πηγαίνω στο γήπεδο όμορφα κι ωραια και να βλεπω μονο μπαλα και τιποτα αλλο.

Ξερεις τι μου ειπε ο γιος μου(7 χρονών) σημερα που τα ακουσε σε ολα τα ΜΜΕ?

Μπαμπα την επομενη φορα δεν θα με παρεις μαζι σου στο γηπεδο.

Αντε τωρα εγω να καταφερω να πισω τον μικρο οτι δεν ειναι ετσι τα πραγματα και θα στρωσουν.

Μα την επόμενη παλι τα ιδια θα δει.

Σε καταλαβαίνω,όλοι τα ίδια αισθανόμαστε.Όταν παίζω μπάλα με τους γιους μου σκέφτομαι και ελπίζω να παραμείνει η αγάπη τους για το "φουσκωμένο πετσί" μόνο στις πλατείες και στα πάρκα.Δεν αξίζει πλέον παραπάνω... :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ασχολουμε με το ποδοσφαιρο παρακολουθοντας το μονο και σαν οπαδος θελω οι υπολοιπες ομαδες να πανε κατα διαολου αλλα αυτο που ειδα πραγματηκα με κανει να ντρεπομαι...

Σε εναν αγωνα που ειχαν γινει επισοδεια στην τουμπα ειχα φορτωσει τοσο που ειπα οτι θα σηκωθώ να φυγω αλλα μετα σκεφτηκα οτι δεν θα με κανουν αυτοι οι λιγοι (σε ολα τους λιγοι) να παρατήσω κατι που αγαπαω και γουσταρω.Μπορει αυτα να γινοντε αλλα σε τετοιο βαθμο δεν το περημενα...

Η ΑΕΚ ειναι τωρα αλλα δεν ειναι η μοναδικη ομαδα στην οποια συνβαινουν αυτα και κατα την δικη μου αποψη το μεγαλητερο μεριδιο ευθύνης το εχουν τα ΜΜΕ που φανατιζουν τον κοσμο για να πουλανε καμια φυλλαδα παραπανω συν την ατιμωρησία που υπαρχει σε τετοιες καταστασεις.

Link to comment
Share on other sites

θα σας πω μια δική μου εμπειρία και άποψη.....είμαι Ελλάδα 15 χρόνια και έχω πάει 3 φορές σε γήπεδο εδώ και σε αυτά τα χρόνια έχω πάει και 3 φορές εξωτερικό για να δω κάποιο αγώνα ποδοσφαίρου...μετά τους αγώνες που είδα στο εξωτερικό ούτε ασχολούμαι με ελληνικό ποδόσφαιρο και ούτε έχω σκοπό....όλα όσα συμβαίνουν γιατί δεν έχουμε καταλάβει ότι πλέον το ποδόσφαιρο είναι επαγγελματικό (άρα δεν έχουμε κανένα όφελος οικονομικό καθώς τα λεφτά πάνε σε τσέπες λίγων,παρά μόνο την ψυχική εφορία που μας προσφέρει το ποδοσφαιρο που πλέον έχει καταντήσει ψυχική δυσφορία).Λύση στο πρόβλημα εδώ στην Ελλάδα δεν είναι βία στη βία.....αλλά μόνο με κατάλληλη παιδεία θα λυθεί και άμα γίνει ερασιτεχνικό το ποδόσφαιρο.Όσο πάντως η παιδεία μας θα πηγαίνει κατά διαόλου και άρα η θα μεγαλώνει η ένδεια του μυαλού και όσο θα ξεπέφτουμε σαν κράτος σε όλα τα επίπεδα τόσο θα μεγαλώνει η βία και όχι μόνο στα γήπεδα

Έγινε επεξεργασία - karrot
Link to comment
Share on other sites

Θλιψη!

και υστερα θελουμε αναβμιση του ποδοσφαιρου μας και να ερθουν καλοι και γνωστοι ποδοσφαιριστες!

για ανταγωνιστικο πρωταθλημα!

καλα ονειρα....

Link to comment
Share on other sites

Θλιψη!

και υστερα θελουμε αναβμιση του ποδοσφαιρου μας και να ερθουν καλοι και γνωστοι ποδοσφαιριστες!

για ανταγωνιστικο πρωταθλημα!

καλα ονειρα....

και για να σπαμαρουμε και λιγοοοο Hattrick και αγιος ο Θεος οποιος θελει μπορω να τον βοηθησω να κανει σουπερ ομαδα ...το Χατρικ ειναι παιχνιδι μαναζτερ ....δεν θελει πολυ χρονο ...αλλα εκει μπορεις να φτιαξεις ιδανικη ομαδααα ! :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...