Jump to content

Ενυδρείο "Τεστοστερόνης"


fotojohn

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια....

μα τι να πω,ειναι αξιοπεριεργο το γργονος οτι ο,τι θηλυκο ψαρι εχω βαλειμεσα στο ενυδρειο πεθαινει. :rasp:

Σημερα εχασα ενα θηλυκο πλατυ.θερμοκρασια και τεστς ολα καλα.

Σκεφτομαι μηπως αυτο εχει συμβει επειδη καθε φορα το θηλυκο ετυγχαινε να ειναι ενα....και μηπως το κυνηγαγαν ολα τα αρσενικα ανεξαρτητου ειδους(πλατυ και γκαππυ)....δεν ξερω!!!!

Μπαγκουροκατασταση αυτο το ενυδρειο... :lmao::rasp:

Τωρα (σε κανα 5αρι μερες) θα κανω την τελευταια αγορα για το ενυδρειο( 2/3 γκαππυ και 1/2 πλατυ)και θα ειναι ολα θηλυκα...για να δουμε... :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Η αναλογία φύλου σε αυτά τα ζωοτόκα είναι 1 αρσενικό προς 3 θηλυκά ή και μεγαλυτερη.

Φρόντισε να είναι κοντινές και οι ηλικίες - μεγέθη.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι εχω ακουσει για την αναλογια 3 θηλ/1 αρσ.

Ενας πετσοπάς μου ειπε οτι αν ειναι λιγο μεγαλα τα ψαρια και αυτη να μην ειναι η ανλογια,το θηλυκο δεν εχει προβλημα διοτι ως μεγαλο μπορει να ξεφευγει.

Υπαρχει περιπτωση διαφορετικα ειδη να !!!@@@!!!/ζευγαρωσουν μεταξυ τους?(γκαπυ με πλατυ για παραδειγμα που εχω)

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ .ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΤΟΝ ΚΑΝΟΝΑ.ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ ΧΡΥΣΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

Ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο σου;

Με τι τεστ εκανες τις μετρησεις

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εχασα ενα θηλυκο πλατυ.θερμοκρασια και τεστς ολα καλα.

32287[/snapback]

Όταν λες θερμοκρασία και τεστ όλα καλά τι εννοείς? Τι τιμές έχεις? Το καλά είναι σχετικό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα εναν πολυ ζωηρο μολλυ ο οποιος ειχε μεινει για 4 μερες μονος του λογω μεταφορας σε μεγαλο ενυδρειο με ενα ζευγαρι πλατυ και καθοτι βαριοταν μονος του, ειχε βρει και παιχνιδι με ενα κομματι φυλλο, το βλεπω μια μερα να κυνηγαει την θηλυκια βγηκε απο το ενυδρειο εκεινη την στιγμη. Ο εν λογω κυριος μου την ειχε κανει μια φορα με μια γκαπυνα και ειχε βγει μωρακι το οποιο ηταν πολυ ομορφο αλλα μπορεσε να ζησει μονο 4 μηνες. Να σημειωσω πως ο κυριος ειχε γυναικες απλως καποιες φορες μαλλον ηθελε αλλαγη.

Παντως εχει παρατηρηθει πως τα ζωοτοκα μπορουν να ζευγαρωσουν μεταξυ τους

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΣΤΙΚ ΓΙΑ ΤΕΣΤ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΥΓΡΑ...ΕΔΕΙΞΑΝ ΜΗΔΕΝ ΑΜΜΩΝΙΑ(ΛΕΥΚΟ ΚΟΥΤΑΚΙ).ΛΕΥΚΟ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΚΙ ΠΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ/ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ ΤΙ ΔΕΙΧΝΕΙ,ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΚΟΥΤΑΚΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΛΕΥΚΑ.

ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΣΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΘΥΛΗΚΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΑΤΑΝΕ....ΤΑ ΑΡΣΕΝΙΚΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ(ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΩΝ ΤΕΣΤΣ)ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ....ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΚ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΑΠΩΛΕΙΕΣ ΑΡΣΕΝΙΚΩΝ...

ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΣΗ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ....ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΑΓΟΡΑ,ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΘΥΛΗΚΑ.

ΥΓ:Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΥΣ 27 C.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν να παρει υγρα τεστ και να μας πεις τιμες....

Οταν εχεις 3 αρσενικα με 1 θηλυκια φυσικο ειναι να την κυνηγανε ολη την ωρα και να την στρεσαρουν πραγμα που εχει επιπτωσεις

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΞΕΡΩ GIN ΓΙΑ ΤΑ ΥΓΡΑ ΤΕΣΤ.ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΦΗΣΥΧΑΣΤΕΙ. :lmao:

ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΞΕΚΟΥΒΑΛΛΑΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ... :rasp:

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ,ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΤΕ ... ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΤΕ :lmao:

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΞΕΡΩ GIN  ΓΙΑ ΤΑ ΥΓΡΑ ΤΕΣΤ.ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΦΗΣΥΧΑΣΤΕΙ. :rasp:

ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΞΕΚΟΥΒΑΛΛΑΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ... :rasp:

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ,ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΤΕ ... ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΤΕ :lmao:

32355[/snapback]

Τα υγρά τέστ είναι ποιό ακριβείας σε σχέση με τα στίκ. :ballistic:

Άσχετο αλλά από πού είσαι από το Περιστέρι?Εγώ Λόφο... :lmao:

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ Husky Gim,ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΩΤΗΣ ΚΑΙ ΕΣΥ?ΜΕΝΩ ΚΑΤΩ ΚΕΝΤΡΟ ΣΤΟ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ ΚΟΝΤΑ.ΕΧΩ ΦΙΛΟΥΣ ΑΠΟ ΛΟΦΟ ΠΑΝΤΩΣ. :lmao:

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΝΑΙ...ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΥΓΡΑ ΤΕΣΤΣ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...