Jump to content

Αρχαριος


Thanassis

Recommended Posts

Καλησπέρα

Ονομάζομαι Θανασης (προφανές) και ειμαι απο Αθήνα

Η ενασχόληση μου με ζώα ειναι πολύχρονη καθώς από πιτσιρικάς ασχολούμαι με ωδικά πτηνα (καναρίνια και ιθαγενή),εχω εναν παπαγαλο Indian Ringneck,και ενα πανεμορφο Rottweiler

Με ενυδρεία ασχολήθηκα πριν 5 χρόνια όταν ένας γνωστος μου μου εδωσε ολοκληρο το ενυδρείο του με φουλ εξοπλισμό και δυο χρυσόψαρα τα οποία έκαναν κιάλλα χρυσόψαρα κι αυτα με τη σειρά τους κι άλλα...

Λογω ελλειψης χώρου αναγκαστηκα μετα απο 3 χρονια να τα δωσω.

Λόγω του οτι χώρος βρέθηκε με έπιασε πάλι το μικρόβιο να σαχοληθώ με ζώα πέρα απο την μεγαλη μου αγαπη που ειναι τα πτηνά

Θέλω λοιπόν να μου πείτε προτάσεις για το τι ψαρι πιστευετε οτι ταιριάζει σε έναν αρχάριο.Το ενυδρείο που μπορώ αν έχω ειναι μεχρι 75L χειροποίητης κατασκευής ενος πολυ καλού μου φίλου απο εξωτερικο.Δεν τιθεται θεμα στεγανοτητας κτλ. Ειναι ''τζετ''

Χαρηκα πολυ για την εγγραφη και την προσοχή σας και περιμένω με μεγάλη μου χαρά απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες θανάση!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον Θανάση !

Για να πάρεις ιδέες στα ερωτήματά σου καλύτερα να ανοίξεις ένα θέμα στα γενικά περί γλυκού νερού μια και εδώ είμαστε για τα καλωσορίσματα !

Πάντως στα 75 λίτρα έχεις πολλές επιλογές (και για να γράψω μερικές μπορείς ξανά 2-3 χρυσόψαρα, κοινωνικό φυτεμένο, νανοκιχλίδες αμαζονίου, νανοκιχλίδες Tanganyika).

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στην παρέα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...