Jump to content

εξωτερικο φιλτρο


peristerigeo

Recommended Posts

γεια σας ξερει κανεις αυτα τα εξωτερικα φιλτρα HW-303A - SUN SUN Εξωτερικό φίλτρο που μπορεί να καλύψει τις ανάγκες ενυδρείου μέχρι 450 λίτρα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ψάχνω αυτόν το καιρό με τα φίλτρα η γνώμη μου είναι να μην το κάνεις όχι επειδή είναι κινέζικα απλά επειδή είναι δύσκολο να βρεις ανταλλακτικά . εχω 2 εσωτερικα ένα JBL i80 και ένα αντίστοιχο hailea μπορώ να σου πω ότι το κινέζικο μέχρι τώρα τα πάει καλύτερα αν χαλάσει όμως κάτι πρέπει να πάρω καινούριο και όσο να ναι στα μεγάλα εξωτερικά δεν θα μπορείς να το κάνεις αυτό …. (δες και την κατανάλωση ρεύματος πριν αποφασίσεις ) :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το ψάχνω αυτόν το καιρό με τα φίλτρα η γνώμη μου είναι να μην το κάνεις όχι επειδή είναι κινέζικα απλά επειδή είναι δύσκολο να βρεις ανταλλακτικά . εχω 2 εσωτερικα ένα JBL i80 και ένα αντίστοιχο hailea μπορώ να σου πω ότι το κινέζικο μέχρι τώρα τα πάει καλύτερα αν χαλάσει όμως κάτι πρέπει να πάρω καινούριο και όσο να ναι στα μεγάλα εξωτερικά δεν θα μπορείς να το κάνεις αυτό …. (δες και την κατανάλωση ρεύματος πριν αποφασίσεις ) :)

μου εκανε μεγαλη εντυπωση γιατι ειναι πολυ φτηνο δεν θα το παρω αλλα λεω μηπως το εχει καποιοσ να μας πει τι παιζει

Link to comment
Share on other sites

μου εκανε μεγαλη εντυπωση γιατι ειναι πολυ φτηνο δεν θα το παρω αλλα λεω μηπως το εχει καποιοσ να μας πει τι παιζει

Για σιγουρια στην καλυψη ανταλλακτικων μπορεις να κανεις το εξης:

Πας στο καταστημα που ειδες το "κινεζικο" και ζητας να αγορασεις "αξονακι", "φτερωτη", "τσιμουχα" για τον καδο (λαστιχο στεγανοποιησης) και βανακια (αν ειναι με βανακια).

Αυτα ειναι τα πιο συνηθη ανταλλακτικα που μπορει να χρειαστουν.

Αν δεν τα εχει αμεσα διαθεσιμα ή τουλαχιστον εντος 2-3 ημερων, κοιτα για κατι αλλο.

Το ιδιο τεστ μπορει να κανεις και για ανταλλακτικα σε "γνωστες μαρκες" φιλτρων γιατι μπορει να φταιει το καταστημα για τη μη διαθεσιμοτητα ανταλλακτικων και οχι το φιλτρο.

Τσεκαρεις και σε αλλα καταστηματα λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...