Jump to content

Χαίρετε


douk

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ που δεχθήκατε του αίτημά μου και με εισάγατε στο forum τόσο άμεσα. Θα ήθελα να ασχοληθώ με τον κόσμο του ενυδρείου και ελπίζω στην βοήθειά σας ώστε να το κάνω όσο το δυνατόν σωστότερα.

Κατά αρχάς θα ήθελα να μάθω πως μπορώ να αρχίσω για ένα φυτεμένο ενυδρείο.Πώς θα φτιάξω το βυθό;Τί φυτά πρέπει να εισάγω για αρχή;(Φυτά χωρίς πολλές απαιτήσεις γιατί είμαι εντελώς αδαής).Πόσο καιρό μετα το φύτεμα του θα μπορέσω να βάλω ψάρια; Πώς πρέπει να προετοιμάσω το νερό;

Όπως θα καταλάβατε θέλω ΓΕΝΙΚΩΣ πληροφορίες. Δεν θέλω να σας κουράσω αλλά θα σας παρακαλούσα,αν σας είναι εύκολο, να με κατατοπίσετε για το πώς θα μπορούσα να πάρω αυτές τις πληροφορίες.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Φιλικά

Δούκισσα

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!

Άνοιξε ένα νέο θέμα στο Γενικά περί γλυκού νερού, να σου λύσουμε εκεί όλες τις απορίες!

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες και απο εμενα και καλο διαβασμα.

;) πρεπει να αποφασισεις τι μεγεθος ενυδρειου θες να φτιαξεις. υπαρχουν ενυδρεια μικρα και μεγαλα που γινονται στολιδια αναλογα τις δυνατοτητες του καθενα.στα πολυ μικρα ενυδρεια κατω απο 20 λιτρα δεν εχεις επιλογες για ψαρια,αλλα γινονται στολιδια.το μονο που πρεπει να εχεις κουραγιο υπομονη και θεληση και με την βοηθεια ολων το παιδιων εδω μεσα θα φτιαξεις ενα ενυδρειο τελειο. :D

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τη Δούκισσα

http://www.youtube.com/watch?v=AOkpOou2L2I...feature=related

;):D

Άνοιξε ένα σχετικό θέμα στα γενικά γλυκά νερά (καθώς εδώ είναι μόνο για τα καλωσορίσματα)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...