Jump to content

Liverpool F.C


Recommended Posts

Ο παραπάνω looser που πέτυχε αυτό το άσκημο γκολ ποιον μου θυμίζει....? Ρε ποιον μου θυμίζει...???

:):P;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 127
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

φιλικό ήταν μεταξύ iverpool-everton σαν να λέμε να τιμήσουμε τον Νικοπολίδη με τη φανέλα του ολυμπιακού με ένα φιλικό μεταξύ Ολυμπιακού-ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

τι να πεις για την λιβερπουλ; οποιος παει στο μουσειο της θα το καταλαβει για τι ομαδα προκειται.και ας εχει 20 χρονια να παρει τιτλο.καμια σχεση με την επιχειρηση της ματσεστερ.(ροναλντο-πασαρελας μπεκαμ).και φετος δυσκολα το βλεπω για τιτλο.δεν υπαρχουν λεφτα και οι καλοι παιχτες την κανουν.

Link to comment
Share on other sites

Ο παραπάνω looser που πέτυχε αυτό το άσκημο γκολ ποιον μου θυμίζει....? Ρε ποιον μου θυμίζει...???

:):):)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πάνω που η ομάδα έχει πάρει την κάτω βόλτα και βρίσκεται αυτή τη στιγμή σε θέση υποβιβασμού με 6 βαθμούς σε 7 αγώνες :) ένα καλό νέο ήρθε από το ιδιοκτησιακό.

Η ομάδα επιτέλους πουλήθηκε στην New England Sports Ventures (NESV) η οποία έχει στην κατοχή της την ομάδα μπέιζμπολ Boston Red Sox.

Ο Μάρτιν Μπρότον με επίσημη δήλωσή του, παρουσιάζει ολοκληρωμένη τη συμφωνία και δεν παραλείπει να αφήσει αιχμές για τους Χικς και Τζιλέτ "Είμαι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσω ότι το Διοικητικό Συμβούλιο έκανε δεκτή την πρόταση της NESV, η οποία υπερκάλυπτε τα κριτήρια που είχαμε για το νέο αγοραστή. Οι νέοι ιδιοκτήτες έχουν νοοτροπία νικητή και το έχουν αποδείξει στην ομάδα των Red Sox. Συναντηθήκαμε πολλές φορές μαζί τους στη Βοστώνη, στο Λονδίνο και στο Λίβερπουλ τις προηγούμενες εβδομάδες και έμεινα εντυπωσιασμένος από τα όσα έχουν πετύχει μέχρι στιγμής αλλά και από το όραμά τους για την ομάδα. Η πρότασή τους καλύπτει τα χρέη και πλέον θα μπορούν να επικεντρωθούν στο πώς θα επενδύσουν στο σύλλογο. Είμαι απογοτευμένος από τη διάθεση των ιδιοκτητών της ομάδας να κάνουν ότι μπορούν προκειμένου να εμποδίσουν τη συμφωνία και ότι πρέπει να κινηθούμε νομικά για να ολοκληρωθεί και τυπικά η αγοραπωλησία".

Αξίζει να σημειωθεί ότι πλέον απομένει η έγκριση της Πρέμιερ Λιγκ, η οποία θα πρέπει να θεωρείται δεδομένη σύμφωνα με τις πληροφορίες του αγγλικού Τύπου.

http://www.england365.gr/article/8008/%CE%...%BF%CF%85%CE%BB

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον με αυτή την είδηση και με τις μεταγραφές του Ιανουαρίου, μάλλον θα γλιτώσετε τον υποβιβασμό... αν καταφέρετε και περάσετε τη Westham στην τελική κατάταξη :lmao:

Άνευ πλάκας, τώρα... Το κακό είναι ότι η Liverpool έφτασε πολύ χαμηλά. Και δεν μιλάω μόνο για τη βαθμολογία, αλλά και για την ποιότητα των παιχτών, την ψυχολογία, τον κόσμο... Αυτό το πράγμα πολύ δύσκολα ανακάμπτει! Πιστεύω πως για να φτάσει σε σημεία πρωταθλητισμού θα χρειαστεί τουλάχιστον μία πενταετία. Μέχρι τότε... Man Utd :)

Link to comment
Share on other sites

Η Liverpool έχει αφεθεί στην τύχη της, αυτη ειναι αλήθεια και ελπιζουμε οι νέοι ιδιοκτήτες να έχουν ένα μεγαλύτερο όραμα.

Όσο για το Manchester φίλε Νίκο, μία ομάδα υπάρχει στην πόλη και αυτή βρίσκεται από πάνω σας στην βαθμολογία :):lmao:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια συγνωμη γιατι θα τρελαθουμε ενελως; την πουλησαν την λιβερπουλ σε αμερικανους παλι;απο την σκυλα στη χαρυβδη παει η ομαδα ασπρη μερα δεν προκειται να δει ποτε της ετσι οπως παει.οι αμερικανοι επιχειρηματιες εχουν ενα πραγμα εχουν στο μυαλο τους το κερδος.παιρνω μια ομαδα την διαλυω για να βγαλω κερδος.ουτε συναισθηματα ουτε αγαπη για την ομαδα ουτε τιποτα.ειναι οπαδοι της λιβερπουλ αυτοι που θα την αγορασουν τωρα;δεν το νομιζω, αναθεμα και αν ξερουν τι αντιπροσωπευει η λιβερπουλ και τι ιστορια εχει αυτη η ομαδα και τι ειναι για τον κοσμο της.κατι τετοια βλεπω και χαιρωμε στην ελλαδα δεν εχουμε φτασει ακομα σε αυτο το χαλι.υπαρχουν προεδροι οπαδοι που βαζουν τα λεφτα τους και εχουν την τρελα τους για την ομαδα τους π.χ. αγγελοπουλοι,γιανακοπουλοι,μαρινακης,πατερας.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το Manchester φίλε Νίκο, μία ομάδα υπάρχει στην πόλη και αυτή βρίσκεται από πάνω σας στην βαθμολογία :):lmao:

Στα πελατάκια αναφέρεσαι??? Που κερδίσανε τους Λονδρέζους και νομίζουν πως κάνανε ομάδα? :D:hysterical::hysterical: Πλησιάζει ο καιρός!!! Φέτος όλα τα ντέρμπυ είναι δικά μας! Μόνο τη Westham φοβάμαι :rasp:
Link to comment
Share on other sites

Το ποδόσφαιρο πλέον είναι επαγγελματικό, ούτε συναίσθημα χωράει,ούτε ρομαντισμούς και οι ομάδες είναι εταιρείες. Εμένα δεν με νοιάζει ας την πάρουν και Κινέζοι, αρκεί να έχουν όραμα και να αξιοποιούν τα λεφτά που ρίχνουν για να φτιάξουν αγωνιστικά μια καλή ομάδα.

Διάβασε εδώ για τα χρέη που έχει η Liverpool και για τους προηγούμενους ιδιοκτήτες.

http://www.contra.gr/Soccer/England/Premie...ool/290230.html

Για τους Ελληνες μεγαλοπαράγοντες δεν θα μιλήσω, αν και έχω να πω πολλά, γιατί το θέμα θέλω να μείνει αποκλειστικά για τον σκοπό που ανοίχτηκε.

:)

Link to comment
Share on other sites

το ποδοσφαιρο μπορει να εγινε επαγγελματικο αλλα και συναισθημα υπαρχει και ρομαντισμος.στην μπαρτσελονα γιατι δεν αφηνουν κανενα κινεζο η αμερικανο να την παρει; και οι υποψηφιοι προεδροι ειναι πανατα καταλανοι στην καταγωγη τους.στην ατλετικο μπιλμπαο παιζουν μονο βασκοι στην ομαδα.δεν ειναι απολυτο αυτο που λες.βεβαια ειναι οι εξαιρεσεις στον κανονα.τελοσπαντων επειδη αυτη την ομαδα την υποστηριζω απο μικρος ευχομαι να βρει τον δρομο της και επιτελους ενα πρωταθλημα.

Έγινε επεξεργασία - JIMHS
Link to comment
Share on other sites

το ποδοσφαιρο μπορει να εγινε επαγγελματικο αλλα και συναισθημα υπαρχει και ρομαντισμος.στην μπαρτσελονα γιατι δεν αφηνουν κανενα κινεζο η αμερικανο να την παρει; και οι υποψηφιοι προεδροι ειναι πανατα καταλανοι στην καταγωγη τους.στην ατλετικο μπιλμπαο παιζουν μονο βασκοι στην ομαδα.δεν ειναι απολυτο αυτο που λες.βεβαια ειναι οι εξαιρεσεις στον κανονα.τελοσπαντων επειδη αυτη την ομαδα την υποστηριζω απο μικρος ευχομαι να βρει τον δρομο της και επιτελους ενα πρωταθλημα.

:)

Link to comment
Share on other sites

Liverpool-FC-icon.png

Φιλί ζωής στη Λίβερπουλ

Ανοίγει ο δρόμος για την πώληση της Λίβερπουλ στη NESV μετά την απόφαση του του δικαστή που δικαιώνει την πλευρά της Royal Bank of Scotland και του ΔΣ του συλλόγου.

O δικαστής Φλοιντ επεσήμανε πως αρνείται να κάνει οτιδήποτε που θα εμποδίσει την πώληση του συλλόγου. Μάλιστα ο δικαστής δεν δέχθηκε να δώσει στους Αμερικανούς το δικαίωμα να ασκήσουν έφεση, τονίζοντας ωστόσο πως αν οι Χικς και Τζιλετ είναι διατεθειμένοι να εφεσιβάλλουν την απόφαση θα πρέπει να απευθυνθούν στο εφετείο προκειμένου να εξασφαλίσουν την σχετική έγκριση.

"Αν το έκανα, θα ρίσκαρα να μπλοκάρει η πώληση του συλλόγου και αυτό θα είχε ως αποτέλεσμα να δημιουργηθούν σοβαρές ζημιές στη Λίβερπουλ και τη RBS" εξήγησε ο δικαστής Φλόιντ.

Παράλληλα το δικαστήριο αποφάσισε πως η πλευρά των ιδιοκτητών θα πρέπει να πληρώσει το κόστος της δίκης, το οποίο κυμαίνεται μεταξύ 250 και 500 χιλιάδων λιρών όπως τόνισε ο δικηγόρος που εκπροσώπησε το Δ.Σ.

Οπως τόνισε ο Μάρτιν Μπρότον αποχωρώντας απο το δικαστήριο, σήμερα το βράδυ θα υπάρχει εκ νέου συνεδρίαση του διοικητικού συμβουλίου για να αποφασίσει σχετικά με την πώληση του συλλόγου. Ωστόσο ο πρόεδρος της Λίβερπουλ απέφυγε να δώσει μια ξεκάθαρη απάντηση με το αν θα εξεταστεί και η πρόταση του επιχειρηματία απο την Σιγκαπούρη Πίτερ Λιμ.

Ο Κρίστιαν Πάρσλοου χαρακτήρισε την σημερινή μέρα σπουδαία για τον σύλλογο και ευχήθηκε : «Ελπίζω αυτή η εξέλιξη να επιτρέψει στη Λίβερπουλ να αφοσιωθεί μόνο στις αγωνιστικές της υποχρεώσεις τα επόμενα δέκα χρόνια»

Άμεση ήταν και η αντίδραση του υποψήφιου ιδιοκτήτη Τζον Χένρι, ο οποίος μέσω του twitter απένειμε τα εύσημα στους Μπρότον, Πάρσλοου και Ειρ, αλλά και στην Royal Bank of Scotland.

http://www.england365.gr/article/8321/%CE%...BF%CF%85%CE%BB-

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Φαίνεται πως άρχισαν να παίρνουν και πάλι μπροστά!

Για να δούμε.....

Link to comment
Share on other sites

Όταν μιλάει ο αρχηγός.......................

Αυτός ναι... Είμαι παιχταράς! Για ένα διάστημα ήταν standard το καλύτερο half που έπαιζε Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ναι... Είμαι παιχταράς! Για ένα διάστημα ήταν standard το καλύτερο half που έπαιζε Ευρώπη.

Είσαι παιχταράς δεν λέω αλλά κι ο Gerrard... :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Είσαι παιχταράς δεν λέω αλλά κι ο Gerrard... :buttrock:

Γλώσσα λανθάνουσα.... :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα είδα το πρόγραμμα του Σ/Κ... Ελπίζω ο Steven να κράτησε κανένα σακί γκολάκια και για τους ανύπαρκτους σε κάθε ποδοσφαιρικό χάρτη!!!

Και πάμε όλοι μαζί...

ΓΙΟΥΥΥ ΝΕΕΕΕΕΒΕΡ ΓΟΥΟΟΟΟΟΟΟΟΚ ΑΛΟΟΥΥΥΥΥΥΝ...!!! :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα είδα το πρόγραμμα του Σ/Κ... Ελπίζω ο Steven να κράτησε κανένα σακί γκολάκια και για τους ανύπαρκτους σε κάθε ποδοσφαιρικό χάρτη!!!

Και πάμε όλοι μαζί...

ΓΙΟΥΥΥ ΝΕΕΕΕΕΒΕΡ ΓΟΥΟΟΟΟΟΟΟΟΚ ΑΛΟΟΥΥΥΥΥΥΝ...!!! :)

Τα συγχαρητήριά μου :)

Link to comment
Share on other sites

fernando_torres.jpg

Σε μια απο τις χειρότερες χρονιές, δεν έχουμε κανένα πρόβλημα να πεταλώσουμε την Chelsea......

This is Anfield......

http://www.goal4replay.net/VideoWatchF.asp...46157&Ln=En

http://www.goal4replay.net/VideoWatchF.asp...46165&Ln=En

Σαν την Αγγλική περιγραφή δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μα καλά.... Από την κοτότεναμ??? Και με ανατροπή???

Αρχή και τέλος μου φαίνεται πως δεν έχετε...

Link to comment
Share on other sites

Φάτε την 4άρα από τα σφυριά τώρα και περαστικά σας :thumbup::thumbup::bigemo_harabe_net-117::P:P

Καταρχήν είσαι offtopic καθότι εδώ μιλάμε για την Liverpool και όχι για άλλες ομάδες. Τελευταία προειδοποίηση πριν να φας Mod Note :rasp:

Κατά δεύτερον δεν ήταν αγώνας πρωταθλήματος οπότε τι είχαμε τι χάσαμε. Την πλάκα μας κάναμε :P

Κατά τρίτον, τα "σφυριά" και οι "άγιοι" είναι οι άλλες δύο μου συμπάθειες στην Αγγλία (κατά σειρά προτίμησης ManUnited, Westham και Southampton), οπότε και πάλι νικητής βγήκα :P

Τέταρτον και τελευταίο, η Westham είναι η κλασσική ομάδα που δεν μπορεί σταυρώσει βαθμούς με μικρές ομάδες και κλείνει τα σπίτια των μεγάλων.

Ο λόγος σε εσάς κύριε karyda :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...