Jump to content

ΒΑΣΗ ΓΙΑ ΒΡΑΧΟ


BOKSIC

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους.

Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας αλλα και και τις ιδεες σας σχετικα με το θεμα.

Απ'οτι εχω διαβασει καταλαβα οτι ο βραχος θα πρεπει να ακουμπαει οσο το δυνατον λιγοτερο

στον αραγωνιτη,για καλυτερη κυκλοφορια και για να μη νεκρωσει..

Σκεφτηκα να βαλω απο κατω πλαστικη βαση(αυτη ποου στραγγιζουν τα πιατα-ποτηρια,με τις τρυπες).

Εχω ακουσει επισης και για κοματια σωληνα pvc κατω άπο καθε καματι βραχου.

Θα ηθελα σας παρακαλω να μου πειτε τι μπορω να κανω.

thanks...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας αλλα και και τις ιδεες σας σχετικα με το θεμα.

Απ'οτι εχω διαβασει καταλαβα οτι ο βραχος θα πρεπει να ακουμπαει οσο το δυνατον λιγοτερο

στον αραγωνιτη,για καλυτερη κυκλοφορια και για να μη νεκρωσει..

Σκεφτηκα να βαλω απο κατω πλαστικη βαση(αυτη ποου στραγγιζουν τα πιατα-ποτηρια,με τις τρυπες).

Εχω ακουσει επισης και για κοματια σωληνα pvc κατω άπο καθε καματι βραχου.

Θα ηθελα σας παρακαλω να μου πειτε τι μπορω να κανω.

thanks...

Ετσι ακριβως οπως τα λες ειναι.

Βαλε για βαση αυτο το πλαστικό(egg crate) και θα πας σε μαγαζι που πουλάει εξαρτηματα για μαραγκους και ντουλάπια κουζίνας και θα παρεις πλαστικά ποδαρακια για ντουλάπια.

Αυτα θα ατ χρησιμοποιησεις για την πλαστική βαση και για να ρυθμισεις ποσο βαθια θα μπει η βαση στον αραγωνιτη μεχρι να ακουμπησει το ποδαρακι κατω στο γυαλί στην βαση του ενυδρειου σου.

Σκοπος ειναι να μην ακουμπαει ο βραχος σου στον αραγωνίτη, αλλα μονο πανω σε αυτη την πλαστική βαση.

Ελπιζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως οπως τα λες ειναι.

Βαλε για βαση αυτο το πλαστικό(egg crate) και θα πας σε μαγαζι που πουλάει εξαρτηματα για μαραγκους και ντουλάπια κουζίνας και θα παρεις πλαστικά ποδαρακια για ντουλάπια.

Αυτα θα ατ χρησιμοποιησεις για την πλαστική βαση και για να ρυθμισεις ποσο βαθια θα μπει η βαση στον αραγωνιτη μεχρι να ακουμπησει το ποδαρακι κατω στο γυαλί στην βαση του ενυδρειου σου.

Σκοπος ειναι να μην ακουμπαει ο βραχος σου στον αραγωνίτη, αλλα μονο πανω σε αυτη την πλαστική βαση.

Ελπιζω να σε βοήθησα.

egg crate ειναι το ονομα?αυτο που παιρνουμε απο οικιακα ειδη.

Δεν θα πρεπει να ακουμπαει ο βραχος καπως και στον αραγωνιτη?

αφου η βαση θα εναι και λιγο σκεπασμενη για λογους καλαισθησια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...