Jump to content

Δίσκοι και Λίτρα


triphop

Recommended Posts

Mε το να κανω εσενα και οποιδηποτε αλλον ρομπα δεν υπαρχει καποιο κερδος Νικο .

Εσενα μπορει να σε ευχαριστει αυτο το πραγμα ...

ΕΓΩ δεν ειμαι τετοιος .-

Επειδη δεν εχω την ορεξη να ασχοληθω παραπανω με εσενα , απαντησε μου μονο σε μια ερωτηση και δεν σε ξανα ενοχλω .

καποτε εγραφες εδω μεσα ....

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=147155

Γεια και χαρα σε ολους. Ηρθα και εγω κοντα σας. Ασχολουμαι με τα ενυδρεια απο το καλοκαιρι του 1980. Η μεγαλη μου αγαπη ειναι οι δισκοι, με τους οποιους αρχισα το 1982 και ακομα δεν λεω να "ξεκολλησω". Φυσικα υπαρχουν και αλλα ψαρια που μου αρεσουν, μεταξυ των οποιων π.χ Hypancistrus Zebra, Apistogramma rammirezi. Ελπιζω να περασουμε καλα και να μοιραστουμε γνωση.-

Oσο καιρο ειμαι μελος ΔΕΝ εχω δει ΠΟΤΕ να μοιραστεις γνωση ....

Παρα σαν κυριο σκοπο εχεις να προσπαθεις να προσβαλεις καποιον με λιγοτερες γνωσεις απο εσενα και να προσπαθησεις να πεισεις τους αλλους πως εσυ εισαι και αλλως δεν υπαρχει .

+ οτι προσπαθεις να δημιουργεις ''θεματα'' και ''εντυπωσεις''

Εν κατακλειδι

απο τη στιγμη που ΔΕΝ μπορεις να μου προσφερεις κατι οπου αργα η γρηγορα θα με βοηθησει σαν ΧΟΜΠΙΣΤΑ οτι αλλο μου λες - γραφεις τα ακουω λογια του αερα .

Και η ερωτηση μου .... ΠΟΤΕ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΕΣ ΓΝΩΣΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΡΑΞΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ

Καλη συνεχεια .-

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 74
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα μπορούσα να απαντήσω με τον γνωστό δικό μου τρόπο ... επειδή όμως θα κάνει υπερωρίες για να τα σβήσει ..... μπορείς να ρωτήσεις μόνος σου ποιούς έχω βοηθήσει κι'αν το έχω κάνει. Εσύ άραγε .... ποιούς άκουσες κι' έκανες έτσι το ενυδρείο σου ... και μετά από 8 μήνες το "παίζεις" .... δάσκαλος; :)

Επειδή κι'εγω δεν πρόκειται να ασχοληθώ ... μην μπεις στον κόπο να μου απαντήσεις ... συνέχισε να προτείνεις ΛΑΘΟΣ πράγματα ... και μετά από σύντομο διάστημα θα σε διαψεύδει το μεγαλύτερο ποσοστό αυτών που ακολούθησαν τις συμβουλές σου ... πληρώνοντας από την αρχή .... για να αγοράσουν αυτό που θα έπρεπε να έχουν πάρει εξ'αρχής.- :P

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσα να απαντήσω με τον γνωστό δικό μου τρόπο ... επειδή όμως θα κάνει υπερωρίες για να τα σβήσει ..... μπορείς να ρωτήσεις μόνος σου ποιούς έχω βοηθήσει κι'αν το έχω κάνει. Εσύ άραγε .... ποιούς άκουσες κι' έκανες έτσι το ενυδρείο σου ... και μετά από 8 μήνες το "παίζεις" .... δάσκαλος; :)

Επειδή κι'εγω δεν πρόκειται να ασχοληθώ ... μην μπεις στον κόπο να μου απαντήσεις ... συνέχισε να προτείνεις ΛΑΘΟΣ πράγματα ... και μετά από σύντομο διάστημα θα σε διαψεύδει το μεγαλύτερο ποσοστό αυτών που ακολούθησαν τις συμβουλές σου ... πληρώνοντας από την αρχή .... για να αγοράσουν αυτό που θα έπρεπε να έχουν πάρει εξ'αρχής.- :P

Κι εμεις τι ρολο βαραμε εδω mister discus fan;

Μπρικια κολλαμε η τζιτζικια πεταλωνουμε;

Ειδες να αφησουμε κακη συμβουλη να περασει στα μελη;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Mε το να κανω εσενα και οποιδηποτε αλλον ρομπα δεν υπαρχει καποιο κερδος Νικο .

Εσενα μπορει να σε ευχαριστει αυτο το πραγμα ...

ΕΓΩ δεν ειμαι τετοιος .-

Επειδη δεν εχω την ορεξη να ασχοληθω παραπανω με εσενα , απαντησε μου μονο σε μια ερωτηση και δεν σε ξανα ενοχλω .

καποτε εγραφες εδω μεσα ....

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=147155

Γεια και χαρα σε ολους. Ηρθα και εγω κοντα σας. Ασχολουμαι με τα ενυδρεια απο το καλοκαιρι του 1980. Η μεγαλη μου αγαπη ειναι οι δισκοι, με τους οποιους αρχισα το 1982 και ακομα δεν λεω να "ξεκολλησω". Φυσικα υπαρχουν και αλλα ψαρια που μου αρεσουν, μεταξυ των οποιων π.χ Hypancistrus Zebra, Apistogramma rammirezi. Ελπιζω να περασουμε καλα και να μοιραστουμε γνωση.-

Oσο καιρο ειμαι μελος ΔΕΝ εχω δει ΠΟΤΕ να μοιραστεις γνωση ....

Παρα σαν κυριο σκοπο εχεις να προσπαθεις να προσβαλεις καποιον με λιγοτερες γνωσεις απο εσενα και να προσπαθησεις να πεισεις τους αλλους πως εσυ εισαι και αλλως δεν υπαρχει .

+ οτι προσπαθεις να δημιουργεις ''θεματα'' και ''εντυπωσεις''

Εν κατακλειδι

απο τη στιγμη που ΔΕΝ μπορεις να μου προσφερεις κατι οπου αργα η γρηγορα θα με βοηθησει σαν ΧΟΜΠΙΣΤΑ οτι αλλο μου λες - γραφεις τα ακουω λογια του αερα .

Και η ερωτηση μου .... ΠΟΤΕ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΕΣ ΓΝΩΣΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΡΑΞΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ

Καλη συνεχεια .-

Θα μπορούσα να απαντήσω με τον γνωστό δικό μου τρόπο ... επειδή όμως θα κάνει υπερωρίες για να τα σβήσει ..... μπορείς να ρωτήσεις μόνος σου ποιούς έχω βοηθήσει κι'αν το έχω κάνει. Εσύ άραγε .... ποιούς άκουσες κι' έκανες έτσι το ενυδρείο σου ... και μετά από 8 μήνες το "παίζεις" .... δάσκαλος; :)

Επειδή κι'εγω δεν πρόκειται να ασχοληθώ ... μην μπεις στον κόπο να μου απαντήσεις ... συνέχισε να προτείνεις ΛΑΘΟΣ πράγματα ... και μετά από σύντομο διάστημα θα σε διαψεύδει το μεγαλύτερο ποσοστό αυτών που ακολούθησαν τις συμβουλές σου ... πληρώνοντας από την αρχή .... για να αγοράσουν αυτό που θα έπρεπε να έχουν πάρει εξ'αρχής.- :P

Επειδή και οι δύο το ανάγετε το πρόβλημα σε προσωπικό θα σας τα σβήσω εγώ που έχω κέφι και περιμένετε και τις επιπτώσεις.Ελεος πια ρώτησε ενας άνθρωπος κάτι και το κάνατε το θέμα μπάχαλο.

Οτι κρίνω θα τα κάνω αόρατα ,φιλιά ,Σωκράτης

Link to comment
Share on other sites

Στράτο ... το αφήνω να περάσει. Μην αρχίσουμε το λογοπαίγνιο ... είναι κρίμα. Άλλωστε εμείς αυτά μπορούμε να τα πούμε και από κοντά.- :)

Link to comment
Share on other sites

Σωκράτη .... από μέρους μου .. κανένα πρόβλημα .... κάνε ότι θέλεις ελεύθερα.- :)

Link to comment
Share on other sites

Στράτο ... το αφήνω να περάσει. Μην αρχίσουμε το λογοπαίγνιο ... είναι κρίμα. Άλλωστε εμείς αυτά μπορούμε να τα πούμε και από κοντά.- :)

Τι αφηνεις ρε Νικο να περασει;

Δεν καταλαβαινω...........

Link to comment
Share on other sites

Στράτο ... το αφήνω να περάσει. Μην αρχίσουμε το λογοπαίγνιο ... είναι κρίμα. Άλλωστε εμείς αυτά μπορούμε να τα πούμε και από κοντά.- :)

Επειδη εγω δε θελω να περασει ετσι,θα σου δειξω τις διακρισεις για τις οποιες μιλησα οταν θα ξαναμπεις online,για το λογο μονο και μονο οτι δημιουργησες εντυπωσεις.

Έγινε επεξεργασία - Δίας
Link to comment
Share on other sites

στην αρχικη ερωτηση.

παλαιοτερα ο<<κανονας>> που ρωτας αν υπαρχει για τον αριθμο των δισκων ανα λιτρο,ελεγε 40 λιτρα το ψαρι.τα τελευταια χρονια εγινε 60.βασει αυτου,οριακα μεχρι τρια κομματια,αλλα φυσικα οχι με συνοδευτικα μεσαια η μεγαλα ψαρια,το πολυ πολυ κανενα κοπαδακι καρντιναλ τετρα (και αυτο συζητησιμο).προσωπικα μεχρι δυο κομματια θα εβαζα.

θα διαβασεις πολλα,για τους δισκους που ειναι κοπαδοψαρα και θελουν πολλα κομματια μαζι,αρα γιγαντιο ενυδρειο (με τα συμπραγκαλα μαζι για να αδειαζει και η τσεπη),η εκατο λιτρα κατ ελαχιστον το κομματι,η δισκοι ποτε κατω απο 300 λιτρα κλπ..πολλα απο αυτα εχουν μεγαλη δοση αληθειας,αλλα εχουν μεσα και πολυ υπερβολη απο μερους των δισκαδων(ναι,ειμαι και εγω) απο αγαπη προς το ειδος,καθως και το συμφερον των εταιρειων και των επαγγελματιων (μαγαζια κλπ) που ειναι να σπρωχνουν τον χομπυστα προς ολο και μεγαλυτερα ενυδρεια,κοστοβορα στην συντηρηση τους.δεν νομιζω οτι πρεπει να αποθαρυνθεις απο το να εχεις την ευχαριστηση να φιλοξενησεις τον βασιλια του γλυκου νερου επειδη εχεις 180 λιτρα ενυδρειο.δυο κομματια(για να μην πας και στο οριο),ενα μικρο κοπαδακι καρντιναλ και καλη απολαυση..

Link to comment
Share on other sites

στην αρχικη ερωτηση.

παλαιοτερα ο<<κανονας>> που ρωτας αν υπαρχει για τον αριθμο των δισκων ανα λιτρο,ελεγε 40 λιτρα το ψαρι.τα τελευταια χρονια εγινε 60.βασει αυτου,οριακα μεχρι τρια κομματια,αλλα φυσικα οχι με συνοδευτικα μεσαια η μεγαλα ψαρια,το πολυ πολυ κανενα κοπαδακι καρντιναλ τετρα (και αυτο συζητησιμο).προσωπικα μεχρι δυο κομματια θα εβαζα.

θα διαβασεις πολλα,για τους δισκους που ειναι κοπαδοψαρα και θελουν πολλα κομματια μαζι,αρα γιγαντιο ενυδρειο (με τα συμπραγκαλα μαζι για να αδειαζει και η τσεπη),η εκατο λιτρα κατ ελαχιστον το κομματι,η δισκοι ποτε κατω απο 300 λιτρα κλπ..πολλα απο αυτα εχουν μεγαλη δοση αληθειας,αλλα εχουν μεσα και πολυ υπερβολη απο μερους των δισκαδων(ναι,ειμαι και εγω) απο αγαπη προς το ειδος,καθως και το συμφερον των εταιρειων και των επαγγελματιων (μαγαζια κλπ) που ειναι να σπρωχνουν τον χομπυστα προς ολο και μεγαλυτερα ενυδρεια,κοστοβορα στην συντηρηση τους.δεν νομιζω οτι πρεπει να αποθαρυνθεις απο το να εχεις την ευχαριστηση να φιλοξενησεις τον βασιλια του γλυκου νερου επειδη εχεις 180 λιτρα ενυδρειο.δυο κομματια(για να μην πας και στο οριο),ενα μικρο κοπαδακι καρντιναλ και καλη απολαυση..

Καποιοι εχουν βαλει και 10 στα 180 λιτρα,και απο την αλλη συμβουλευουν τον κοσμο να παρει μεγαλο ενυδρειο.

Βρισκεις ακρη;

Link to comment
Share on other sites

Βρισκεις ακρη;

Απλά όχι!

Όπως και βίωσα, χωρίς κανένα πρόβλημα φυσικά στο δικό μου ενυδρειο, για να χαρείς τους δίσκους σου θέλεις ένα ενυδρειο από 400+λίτρα με τουλάχιστον 8 κομμάτια..

Δική μου γνώμη φυσικά :) !

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

Φίλε triphop,

εγώ στη θέση σου θα ξεκίναγα με 5-6 μικρούς δίσκους :)

και θα προσπαθούσα να τους έχω ΚΑΘΑΡΟ νερό και πολύ φαΐ... :blush:

η δική μου πρώτη επαφή, με τα υπέροχα αυτά ψάρια, ήταν 8 σχετικά μικροί δίσκοι σε 260L μαζί με αρκετά άλλα ψάρια κυρίως βυθόψαρα.

Τους είχα: πολύ φίλτρανση, καθαρό νερό(βρύσης) και πολύ φαΐ (μαγική συνταγή του Ντίνου...που ήταν στον παλιό Ωκεανό, οι παλαιότεροι ξέρουν...) το αποτέλεσμα εκπληκτικό.

τους περισσότερους τους έχω ακόμα ;)

Βέβαια όσο ποιο μεγάλο τόσο ποιο πολλοί δίσκοι και ποιό εύκολα τα πράγματα.

Κάποια στιγμή όλοι καταλήγουν σε Μεγάλα :P ,

αλλά δεν είναι απαγορευτικά και τα μικρά ενυδρεία κάτω από προϋποθέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια από τα ίδια!

3 δισκάκια σε 125 λίτρα μαζί με άλλα ψαράκια, πολύ δυνατό φίλτρο, τάισμα συνεχεία και αλλαγές από βρύση με τύρφη.

Τα ψάρια πριν τα δώσω ήταν τέλεια!

Τα είδανε άνθρωποι από εδώ και δεν πίστευαν ότι θα μεγάλωναν έτσι σε 120λιτρα ενυδρειο.

:)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει πόσοι δίσκοι χωρούν σε τοσα λίτρα? δλδ αν υπάρχει κάποιος κανόνας.

Το θεμα δεν ειναι ποσοι χωρανε, αλλα ποσους μπορεις να βαλεις συμφωνα με την εμπειρια που εχεις !!!

Ο κανονας λεει 1 δισκος ανα 60 λιτρα σε τελικο μεγεθος !!!

Εγω προτεινω να κανεις μια και καλη την σωστη κινηση, να το ευχαριστηθεις εσυ και οι δισκοι σου :)

Τωρα αν αυτο δεν ειναι ευφικτο, θα σου ελεγα να ξεκινησεις με 4-5 δισκακια βγαζοντας το εσωτερικο φιλτρο, και κανοντας αλλαγες 2 φορες την βδομαδα 30%..............τα υπολοιπα εννοειται τα ξερεις ετσι α/ο, συνθηκες νερου, θερμοκρασιες κτλ............

Εγω τον Μαρτιο εβαλα 6 δισκακια μεγεθους 6 εκ. σε 350 λιτρα !!!

Ολα ηταν υπεροχα, τι χαρα, ανετο κολυμπι, ωραιο θεαμα και και........................

Αμ ελα τωρα που ειναι 14+ εκ. κουτουλανε και δεν μπορουν να στριψουν, και ετσι θα μετακομισουν σε 700 λιτρα !!!

Nidal ετοιμασου, η βαση ειναι ετοιμη :)

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν ειναι ποσοι χωρανε, αλλα ποσους μπορεις να βαλεις συμφωνα με την εμπειρια που εχεις !!!

Ο κανονας λεει 1 δισκος ανα 60 λιτρα σε τελικο μεγεθος !!!

Εγω προτεινω να κανεις μια και καλη την σωστη κινηση, να το ευχαριστηθεις εσυ και οι δισκοι σου :)

Τωρα αν αυτο δεν ειναι ευφικτο, θα σου ελεγα να ξεκινησεις με 4-5 δισκακια βγαζοντας το εσωτερικο φιλτρο, και κανοντας αλλαγες 2 φορες την βδομαδα 30%..............τα υπολοιπα εννοειται τα ξερεις ετσι α/ο, συνθηκες νερου, θερμοκρασιες κτλ............

Εγω τον Μαρτιο εβαλα 6 δισκακια μεγεθους 6 εκ. σε 350 λιτρα !!!

Ολα ηταν υπεροχα, τι χαρα, ανετο κολυμπι, ωραιο θεαμα και και........................

Αμ ελα τωρα που ειναι 14+ εκ. κουτουλανε και δεν μπορουν να στριψουν, και ετσι θα μετακομισουν σε 700 λιτρα !!!

Nidal ετοιμασου, η βαση ειναι ετοιμη :)

καλα εσυ εισαι αλλη περιπτωση....διαθετεις χρημα ρε παιδι μου..(εισαι μια κινητη τραπεζα..)

συγνωμη για το off topic

Έγινε επεξεργασία - kostaszoidos
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν ειναι ποσοι χωρανε, αλλα ποσους μπορεις να βαλεις συμφωνα με την εμπειρια που εχεις !!!

Ο κανονας λεει 1 δισκος ανα 60 λιτρα σε τελικο μεγεθος !!!

Εγω προτεινω να κανεις μια και καλη την σωστη κινηση, να το ευχαριστηθεις εσυ και οι δισκοι σου :)

Τωρα αν αυτο δεν ειναι ευφικτο, θα σου ελεγα να ξεκινησεις με 4-5 δισκακια βγαζοντας το εσωτερικο φιλτρο, και κανοντας αλλαγες 2 φορες την βδομαδα 30%..............τα υπολοιπα εννοειται τα ξερεις ετσι α/ο, συνθηκες νερου, θερμοκρασιες κτλ............

Εγω τον Μαρτιο εβαλα 6 δισκακια μεγεθους 6 εκ. σε 350 λιτρα !!!

Ολα ηταν υπεροχα, τι χαρα, ανετο κολυμπι, ωραιο θεαμα και και........................

Αμ ελα τωρα που ειναι 14+ εκ. κουτουλανε και δεν μπορουν να στριψουν, και ετσι θα μετακομισουν σε 700 λιτρα !!!

Nidal ετοιμασου, η βαση ειναι ετοιμη :)

θα βάλεις και αλλους στο νεο?

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν ειναι ποσοι χωρανε, αλλα ποσους μπορεις να βαλεις συμφωνα με την εμπειρια που εχεις !!!

Ο κανονας λεει 1 δισκος ανα 60 λιτρα σε τελικο μεγεθος !!!

Εγω προτεινω να κανεις μια και καλη την σωστη κινηση, να το ευχαριστηθεις εσυ και οι δισκοι σου :)

Τωρα αν αυτο δεν ειναι ευφικτο, θα σου ελεγα να ξεκινησεις με 4-5 δισκακια βγαζοντας το εσωτερικο φιλτρο, και κανοντας αλλαγες 2 φορες την βδομαδα 30%..............τα υπολοιπα εννοειται τα ξερεις ετσι α/ο, συνθηκες νερου, θερμοκρασιες κτλ............

Εγω τον Μαρτιο εβαλα 6 δισκακια μεγεθους 6 εκ. σε 350 λιτρα !!!

Ολα ηταν υπεροχα, τι χαρα, ανετο κολυμπι, ωραιο θεαμα και και........................

Αμ ελα τωρα που ειναι 14+ εκ. κουτουλανε και δεν μπορουν να στριψουν, και ετσι θα μετακομισουν σε 700 λιτρα !!!

Nidal ετοιμασου, η βαση ειναι ετοιμη :)

Στα 700 λιτρα δηλαδη ποσους θα βαλεις;

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη μην υπερβαλουμε ομως , οχι οτι 350λιτρα ειναι λιγα για 6 δισκους :)

Eδω ο αλλος βαζει στα 180 λιτρα 10 δισκους και σου λεει οτι ειναι και χαρουμενα τα ψαρακια του .....

Link to comment
Share on other sites

Στα 700 λιτρα δηλαδη ποσους θα βαλεις;

Aλλους 2 Στρατο, 700 μαζι με το sump ωρε !!!

Βασιλη μην υπερβαλουμε ομως , οχι οτι 350λιτρα ειναι λιγα για 6 δισκους :)

Eδω ο αλλος βαζει στα 180 λιτρα 10 δισκους και σου λεει οτι ειναι και χαρουμενα τα ψαρακια του .....

Κι επειδη το λεει, τι παει να πει οτι ειναι χαρουμενα.............. και μην ξεχνατε, αλλο οι διαστασεις του ενυδρειου και αλλο τα καθαρα λιτρα !!!

Στην περιπτωση του φιλου το rio-180 ειναι 150-160 καθαρα λιτρα........

Γεοσιδ οταν μεγαλωσουν τα scribelt ελα να μου πεις !!!

Link to comment
Share on other sites

Aλλους 2 Στρατο, 700 μαζι με το sump ωρε !!!

Κι επειδη το λεει, τι παει να πει οτι ειναι χαρουμενα.............. και μην ξεχνατε, αλλο οι διαστασεις του ενυδρειου και αλλο τα καθαρα λιτρα !!!

Στην περιπτωση του φιλου το rio-180 ειναι 150-160 καθαρα λιτρα........

Γεοσιδ οταν μεγαλωσουν τα scribelt ελα να μου πεις !!!

To rio 180 ειναι ΚΑΘΑΡΑ 180λτρ.

Μεικτά 207ltr

Measurements: 101 x 41 x 50 cm

Link to comment
Share on other sites

To rio 180 ειναι ΚΑΘΑΡΑ 180λτρ.

Μεικτά 207ltr

Measurements: 101 x 41 x 50 cm

Εσωτερικες διαστασεις γυαλας μηκος επι πλατος επι 40 υψος νερο =160 λιτρα

Link to comment
Share on other sites

Aλλους 2 Στρατο, 700 μαζι με το sump ωρε !!!

Κι επειδη το λεει, τι παει να πει οτι ειναι χαρουμενα.............. και μην ξεχνατε, αλλο οι διαστασεις του ενυδρειου και αλλο τα καθαρα λιτρα !!!

Στην περιπτωση του φιλου το rio-180 ειναι 150-160 καθαρα λιτρα........

Γεοσιδ οταν μεγαλωσουν τα scribelt ελα να μου πεις !!!

πιστευω πως 10 ψαρια στις διαστασεις του Ρενα ειναι μια χαρα !!!

Link to comment
Share on other sites

Άμα ζευγαρώσουν 2 δίσκοι σε λίγα λίτρα και μέσα είναι και άλλοι ξέμπαρκοι,τότε τι γίνεται?

Α)δίνεις το ζευγάρι?

Β)δίνεις τους ξέμπαρκους ?

Γ)Δεν σε νοιάζει?

Δ)Τους αφήνεις να τσακώνονται?

Ε)Παίρνεις Μεγαλύτερο?(Ακούς diskus fan)

Στ)...?

Link to comment
Share on other sites

Άμα ζευγαρώσουν 2 δίσκοι σε λίγα λίτρα και μέσα είναι και άλλοι ξέμπαρκοι,τότε τι γίνεται?

Α)δίνεις το ζευγάρι?

Β)δίνεις τους ξέμπαρκους ?

Γ)Δεν σε νοιάζει?

Δ)Τους αφήνεις να τσακώνονται?

Ε)Παίρνεις Μεγαλύτερο?(Ακούς diskus fan)

Στ)τους βαζεις σε γεννηστρα...?

:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...