Jump to content

ειδη νεογεννητων


polis

Recommended Posts

οταν το γκαπυ μας γεννησει τα μωρα του οταν θα μεγαλωσει θα μοιαζουν υποχρεωτικα στο μπαμπα και στη μαμα ή μπορει να εχουν και διαφορετικα χρωματα? :P:)

Link to comment
Share on other sites

οταν το γκαπυ μας γεννησει τα μωρα του οταν θα μεγαλωσει θα μοιαζουν υποχρεωτικα στο μπαμπα και στη μαμα ή μπορει να εχουν και διαφορετικα χρωματα? ;):)

Φυσικά και μπορούν!

Πιθανότατα να μοιάζουν, άλλα κάποιο ποσοστό θα εκφράσει γονίδια που δεν εκφράζονται στους γονείς.. :P

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορούν!

Πιθανότατα να μοιάζουν, άλλα κάποιο ποσοστό θα εκφράσει γονίδια που δεν εκφράζονται στους γονείς.. :)

ευχαριστώ για την απάντηση . και κάτι άλλο έχω 9 μωρα τα οποια τα έχω βάλει σε ένα πάλιο μικρό ενυδρείο αλλα επειδή στη μέση εχει ραγισει το εχω μισογεματο.

τωρα εχει καμμια δεκαρια λιτρα νερο.

ειναι αρκετα για να αναπτυχθουν σωστα?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση . και κάτι άλλο έχω 9 μωρα τα οποια τα έχω βάλει σε ένα πάλιο μικρό ενυδρείο αλλα επειδή στη μέση εχει ραγισει το εχω μισογεματο.

τωρα εχει καμμια δεκαρια λιτρα νερο.

ειναι αρκετα για να αναπτυχθουν σωστα?

Δυστηχώς όχι :) Δεν θα έχουν αρκετό χωρο να κολυμπούν και μπορεί να πάθουν νανισμο

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν τα αφηνεις στο μεγαλο? βαλε και κανα κερατοφυλο και εισαι οκ!

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς όχι :P Δεν θα έχουν αρκετό χωρο να κολυμπούν και μπορεί να πάθουν νανισμο

γιατι δεν τα αφηνεις στο μεγαλο? βαλε και κανα κερατοφυλο και εισαι οκ!

Συμφωνώ και με τα δυο :)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι πρέπει να μείνουν στο μεγάλο!

Και τα μικρά θέλουν και καλό τάισμα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συμφωνώ ότι πρέπει να μείνουν στο μεγάλο!

Και τα μικρά θέλουν και καλό τάισμα!!

βαλε κερατοφυλλο και αστα στο μεγάλο και να φαγοθει κανένα δεν πειράζει ετσι είναι ο μηχανισμός της φύσης για να επιζουν τα καλύτερα δειγματα - ατομα του καθε ειδους , τα εξυπνοτερα και τα ικανότερα θα επιζησουν και μην στεναχωριεσαι απο γενες θα βαρεθεις να βλεπεις

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φυσικά και μπορούν!

Πιθανότατα να μοιάζουν, άλλα κάποιο ποσοστό θα εκφράσει γονίδια που δεν εκφράζονται στους γονείς.. :thumbup:

πχ βλέπε τα δικά μου,έχω πήξει στο κίτρινο και στο γκρί ;):D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εμενα παντος τα πλατυ μου ειναι ολοιδια με τιν μανα τους......ολα ειναι κιτρινα και τα εχω 4,5 μινες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...