Jump to content

μηπως ηρθε η ωρα του?


Recommended Posts

παιδες καλησπερα.χθες το βραδακι που πηγα να ταισω τα ψαρακια μου με μεγαλη μου λυπη ειδα το πιο παλιο μου ψαρακι ενα silver dollar φουσκωμενο παντου στο σωμα του και τα ματια του να εχουν πεταχτει εξω σαν κατι χρυσοψαρα.ειναι 7 ετων,λετε να ηρθε η στιγμη του αποχωρισμου????ειναι συνεχεια κρυμενο και δεν τρωει καθολου.να το αφησω η να το βγαλω μην μου κολησει και τα αλλα ψαρακια?(εαν ειναι καποια ασθενεια)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου.....επειδι δεν ξερω ουτε εγω απο αρωστιες.......

δες εδω....

http://www.aquazone.gr/index.php?pid=12

αμα δεν ηπαρχη θα πρεπει να ακουσουμε την γνωμη ενως μεγαλητερου....

(να ξες οτι δεν επρεπε να ειναι εδω αυτο το ποστ!!)

Έγινε επεξεργασία - mimikos15
Link to comment
Share on other sites

κρίμα στο ψαράκι σου ελπίζω να τα καταφέρει! πάντως χωρίς να ξέρω απο ασθένειες θα έλεγα να το απομακρίνεις προς το παρόν μέχρη να το ξεπεράσει μην κολλήσουν και τα άλλα αν αυτό που έχει είναι κολλητικό...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει dropsy.

Συμπλήρωσε τη φόρμα διάγνωσης, και κάνε ένα θέμα στις ασθένεις, για να πάρεις πιο σίγουρες απαντήσεις! :)

Link to comment
Share on other sites

μαγκες ευχαριστω για το αμμεσο ενδιαφερον.βαση συμπτωματων ειναι αυτη Comeybacteriosis.να δβ τβρα που θα το βαλω να του κανω την θεραπεια.....να υποθεσω ειναι και κολητικη για τα αλλα ψαρακια???

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να μην βγάζουμε συμπεράσματα και διαγνώσεις χωρίς να γνωρίζουμε ούτε ένα στοιχείο για το ενυδρείο,επίσης θα παρακαλούσα το θέμα να μεταφερθεί στην κατάλληλη κατηγορία και να συμπλήρωθει η ανάλογη φόρμα.

Δεν χρειάζεται να μεταφερθει σε ενυδρείο καραντίνας,θα πρεπει να γίνει θεραπεία και στα υπόλοιπα ψάρια..

Έγινε επεξεργασία - NickTheFish
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να μην βγάζουμε συμπεράσματα και διαγνώσεις χωρίς να γνωρίζουμε ούτε ένα στοιχείο για το ενυδρείο,θα παρακαλούσα το θέμα να μεταφερθεί στην ανάλογη κατηγορία και να συμπλήρωθει η ανάλογη φόρμα.

Δεν χρειάζεται να μεταφερθει σε ενυδρείο καραντίνας,θα πρεπει να γίνει θεραπεία και στα υπόλοιπα ψάρια..

Σωστά γιατι μπορεί κάποιο ψάρι να έχει κολλίσει τον ''ιο'' αλλα να μην εχει εκδηλωθεί ακόμη :)

Link to comment
Share on other sites

Κι αν δεν έχουν κολλήσει τα υπόλοιπα;;; Εγώ στη θέση σου θα το έβαζα σε άλλο χώρο.. κι αν δω και κάποιο άλλο με τα ίδια συμπτώματα τότε ΝΑΙ βάλτα όλα μαζί και κάνε θεραπεία... αλλά φυσικά εσύ δεν είσαι εγώ, είσαι ένας διαφορετικάς άνθρωπος και εσύ θα αποφασίσεις για το τί θες να κάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Κι αν δεν έχουν κολλήσει τα υπόλοιπα;;; Εγώ στη θέση σου θα το έβαζα σε άλλο χώρο.. κι αν δω και κάποιο άλλο με τα ίδια συμπτώματα τότε ΝΑΙ βάλτα όλα μαζί και κάνε θεραπεία... αλλά φυσικά εσύ δεν είσαι εγώ, είσαι ένας διαφορετικάς άνθρωπος και εσύ θα αποφασίσεις για το τί θες να κάνεις...

ειναι ρισκο. καλυτερα να συμπληρωσει τη φορμα και να του πουν σιγουρα. καλυτερα να μην εμφανησει συμπτωματα κανενα αλλο σιγουρα παρα να το ρισκαρει... γνωμη μου :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...