Jump to content

Black Water


IoSpy

Recommended Posts

Γιατί δεν παίρνεις κανονική τύρφη να ξεμπερδευεις;

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα αλλά μέχρι να φιλτράρει το νερό και να γίνει μαύρο δεν θα αργεί? Και στις αλλαγές του νερού θα πρέπει να φιλτράρω πριν βάλω το νερό στο ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν υπάρχει στο petcumulus. :) Η χύμα τύρφη που την έχει και καλή τιμή αξίζει? Ή να πάρω υγρό?

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει τόσο πολύ? Μιας και θα κάνω παραγγελία από petcumulus έλεγα να πάρω και blackwater για να μην πληρώνω έξοδα μεταφοράς αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Για άμμεσο και οικονομικό μαύρισμα! 2 :

βρασε νερο με τυρφη ή με ξερα φυλλα πλατανου, αφησε το να κρυωσει και σουρωσε το πριν το ριξεις στο ενυδρειο. πιστευω θα κανεις δουλεια.

ή αγορασε ξυλα και μπλουμ.

Link to comment
Share on other sites

Για άμμεσο και οικονομικό μαύρισμα! 2 :

βρασε νερο με τυρφη ή με ξερα φυλλα πλατανου, αφησε το να κρυωσει και σουρωσε το πριν το ριξεις στο ενυδρειο. πιστευω θα κανεις δουλεια.

ή αγορασε ξυλα και μπλουμ.

Παράγγειλα 1 λίτρο από petcumulus και θα δω πως θα την διαχειριστώ. Ίσως την βάλω στο εξωτερικό φίλτρο ή και να τη βράσω πρώτα όπως είπες. Δεν έχω ξανά δουλέψει τύρφη και πρέπει να πειραματιστώ. Φίλα από πλατάνι που βρίσκετε στην Αθήνα?!?!

Και μόλις μου τελειώσει το black water που έχω μπορεί να πάω να πάρω και αυτό που πρότειναν πριν λίγο. Ξέρουμε τιμή και ml?

Link to comment
Share on other sites

Και μόλις μου τελειώσει το black water που έχω μπορεί να πάω να πάρω και αυτό που πρότειναν πριν λίγο. Ξέρουμε τιμή και ml?

Τα 230-250 ml γύρω στα 10-12 ευρώ αν δεν κάνω λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα 1 λίτρο από petcumulus και θα δω πως θα την διαχειριστώ. Ίσως την βάλω στο εξωτερικό φίλτρο ή και να τη βράσω πρώτα όπως είπες. Δεν έχω ξανά δουλέψει τύρφη και πρέπει να πειραματιστώ. Φίλα από πλατάνι που βρίσκετε στην Αθήνα?!?!

...

Χμμμ.. στην Κηφισιά;

Link to comment
Share on other sites

Που έχει πλατάνια στην Κηφισιά? Κοντά στον ηλεκτρικό στην πλατεία? Πόσα χρειάζονται περίπου? Δεν υπάρχει κίνδυνος μόλυνσης νερού? Τα blackwater σκευάσματα δεν περιέχουν και άλλες χρήσιμες ουσίες?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...