Jump to content

Rio 300 με δισκακια


stavaigi

Recommended Posts

Ωραιο ενυδρειο,να το χαιρεσαι!

Μονο αυτα τα 2 ψάρια έχεις μεσα?

Στη θεση σου επισης θα μοιραζα καπως τα ξυλα στις δυο πλευρες του ενυδρειου ή και στη μια,καθως επισης το λαστιχακι της αεραντλιας θα το μετακινουσα προς τα πισω,να μην φαινεται τοσο.

Καλη συνεχεια,περιμενουμε λεπτομεριες :)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρουλα κουκλι το ενυδρειο !!!

Κeep Disc-ing :)

Link to comment
Share on other sites

κουκλα το ενυδρειο! καλη φαση με τα φυτα εξω!! :)

Link to comment
Share on other sites

απο ψαρια εχω μονο αυτο το ζευγαρακι που εμεινε απο το παλιο ενυδρειο μου, ενα anchistrus albino και ενα νομιζω hypancistrus αλλα δυστυχως αυτο δεν το πολυβλεπω για να το βγαλω φωτο και να το παρατηρησω λιγο, στην γωνεια που φενεται θα μπουν φυτα οπως valisneria gigantea και εχινοδοροι.

εχει δρομο ακομα το ενυδρειακι

Link to comment
Share on other sites

απο ψαρια εχω μονο αυτο το ζευγαρακι που εμεινε απο το παλιο ενυδρειο μου, ενα anchistrus albino και ενα νομιζω hypancistrus αλλα δυστυχως αυτο δεν το πολυβλεπω για να το βγαλω φωτο και να το παρατηρησω λιγο, στην γωνεια που φενεται θα μπουν φυτα οπως valisneria gigantea και εχινοδοροι.

εχει δρομο ακομα το ενυδρειακι

Eχεις καποια σκεψη για το μελλον?Για την επιλογη ψαριων? :)

Link to comment
Share on other sites

ομορφο και σιγουρα πολυ χωρος το ζευγαρακι σου!!!

θα τα αφησεις να μονα τους?....κ θα βγαλεις γενα σε αυτο?

απλα ενυμεροτικα ροταω..... :)

Link to comment
Share on other sites

ομορφο και σιγουρα πολυ χωρος το ζευγαρακι σου!!!

θα τα αφησεις να μονα τους?....κ θα βγαλεις γενα σε αυτο?

απλα ενυμεροτικα ροταω..... :)

μου γενναν συνεχεια αυγα αλλα δεν εχω χρονο να ασχοληθω ιδικα τωρα που επαθα το προβλημα με το γονατο (προχθες) και θα μπω χειρουργειο. λεω να προσθεσω κανα δισκακι ακομα, θα δειξει!

Link to comment
Share on other sites

Eχεις καποια σκεψη για το μελλον?Για την επιλογη ψαριων? :)

σκεφτομαι να βαλω κοπαδοψαρα οπως ροδοστομους, 2-3 ακομα δισκακια και ψαχνω κανα corydoraki για το βυθο ! τπτ προτασεις εχουμε?????

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να βαλω κοπαδοψαρα οπως ροδοστομους, 2-3 ακομα δισκακια και ψαχνω κανα corydoraki για το βυθο ! τπτ προτασεις εχουμε?????

Βαλε 3-4 δισκους θα ελεγα.Απο φιλτρανση και αλλαγες πως παει?Για κορυντορακια θα ελεγα στερμπαι ή λευκομελας(αν τα βρεις βεβαια...... :))

:)

Link to comment
Share on other sites

Βαλε 3-4 δισκους θα ελεγα.Απο φιλτρανση και αλλαγες πως παει?Για κορυντορακια θα ελεγα στερμπαι ή λευκομελας(αν τα βρεις βεβαια...... :))

:)

Στερμπαι πρεπει να εχουν μεινει μερικα στον μαλλια και λευκομελας πρεπει να εχει ο Μανθος και ο Καρχαριας :)

Link to comment
Share on other sites

αστέρι........ :):)

Link to comment
Share on other sites

απο φιλτρα εχω ενα eheim ecco 2232 νομιζω, και ενα fluval 405 , αλλαγες κανω καθε εβδομαδα γυρω στα 60 λιτρα

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχην, περαστικα σου και καλη αναρρωση!

Οσο για το ενυδρειο σου με μερακι και προσοχη ειμαι σιγουρος οτι θα το κανεις κουκλι.

Απλα να σου αναφερω οτι το αριστερο ξυλο ειναι εντελως ξεκαρφωτο ετσι που το εχεις στον αερα.......

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ρε νινταλ να εισαι καλα..

απο την μια μερα στην αλλη την πατησα στα καλα καθουμενα και την τριτη ανεβαινω κατ για χειρουργειο.

τελοσπαντων αυτο δεν θα με πτωησει και τα ενυδρειακια μου θα γινουν σουπερ, το ξυλο βγηκε ηδη και εχουν μπει και κατι εχινοδορια αλλα για φωτο τωρα δυσκολο... επιφυλασομαι ομως!

Link to comment
Share on other sites

Αφου σου αρεσουν τα φυτα,μπορεις να βαλεις βαλισηνερια.Δειχνει πολυ καλα θεωρω.Βαλε και καμμια πιστια αν θες.

Καλη συνεχεια :)

Link to comment
Share on other sites

μου γενναν συνεχεια αυγα αλλα δεν εχω χρονο να ασχοληθω ιδικα τωρα που επαθα το προβλημα με το γονατο (προχθες) και θα μπω χειρουργειο. λεω να προσθεσω κανα δισκακι ακομα, θα δειξει!

περαστικά Σταυρακα...

το ενυδρείο το είδα απο κοντά πριν λίγο καιρό και μπορώ να πώ οτι είναι super τα δισκία που έχει :)

επίσης να πώ οτι σε κάθε γωνία του σπιτιού του έχει ενυδρειακά θέματα - νερά τρεχούμενα ενυδρειάκια έτοιμα για reefακια και μέχρι ενυδρείο στην αυλή με ψάρια για κρύα νερά

με λίγα λόγια ΑΡΡΩΣΤΟΣ

ο φωτισμός πως έκατσε?? :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ρε γιαννο μου να σε καλα!

η λαμπα εκατσε τουμπανο και μολις μπει και το κρεμαστο φωτιστικο θα δειξουν τα φυτα στην επιφανεια!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...