Jump to content

Recommended Posts

καλημερα σε ολους! χθες το βραδυ ο chris z3 μου εδωσε ενα endler για το ενυδρειο μου αλλα σημερα το πρωι που ξηπνησα παρατηρησα οτι καθεται συνεχως στην επιφανεια του ενυδρειου... 8α πρεπει να ανυσηχω η ετσι κανουν???? :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους! χθες το βραδυ ο chris z3 μου εδωσε ενα endler για το ενυδρειο μου αλλα σημερα το πρωι που ξηπνησα παρατηρησα οτι καθεται συνεχως στην επιφανεια του ενυδρειου... 8α πρεπει να ανυσηχω η ετσι κανουν???? :)

Δώσε μας οπωσδήποτε μετρήσεις...

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=25739

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλητερο προβλημα απο ολα ειναι οτι δεν μπορω να κανω κατι τετοιο γιατι και δεν εχω τεστακια και σημερα ειναι κηριακη και δεν μπορω να αγορασω απο καπου :) το μονο που εχω αυτη τη στιγμη ειναι aquasafe και bionitrivec διοτι ο πολυ καλος μου φιλος chris Z3 (συντομα μακαριτης αμα μου πεθανει το ψαρακι μου) μου ειπε οτι δεν χρειαζομαστε κατι τετοιο και ετσι δεν εχω αγορασει κατι τετοιο :)

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλητερο προβλημα απο ολα ειναι οτι δεν μπορω να κανω κατι τετοιο γιατι και δεν εχω τεστακια και σημερα ειναι κηριακη και δεν μπορω να αγορασω απο καπου :) το μονο που εχω αυτη τη στιγμη ειναι aquasafe και bionitrivec διοτι ο πολυ καλος μου φιλος chris Z3 (συντομα μακαριτης αμα μου πεθανει το ψαρακι μου) μου ειπε οτι δεν χρειαζομαστε κατι τετοιο και ετσι δεν εχω αγορασει κατι τετοιο :)

Τουλάχιστον βάλε κάποια φωτογραφία...

Link to comment
Share on other sites

Άσε το ψαράκι να ηρεμήσει λίγο και να αποβάλλει όλο του το στρες από την προσαρμογή. :)

Link to comment
Share on other sites

το μονο που εχω αυτη τη στιγμη ειναι aquasafe και bionitrivec διοτι ο πολυ καλος μου φιλος chris Z3 (συντομα μακαριτης αμα μου πεθανει το ψαρακι μου) μου ειπε οτι δεν χρειαζομαστε κατι τετοιο και ετσι δεν εχω αγορασει κατι τετοιο :)

Αν και θεωρώ δύσκολο ο Χρήστος να σου είπε πως δεν χρειάζονται τεστάκια, φρόντισε να προμηθευτείς το συντομότερο. Πόσο καιρό τρέχει το ενυδρείο?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά σου είπε να μην αγοράσεις γιατί θα κάνει τις μετρήσεις αυτός... :)

Link to comment
Share on other sites

4-5 μερες τωρα αλλα εχω ριξει aquasafe και bionitrivec το ψαρακι το βαλαμε για το στρωσημο του ενυδρειου τελικα ειχε να κανει με στρες κτλ γιατι τωρα ειναι μια χαρα κανει της βολτες του και ολα καλα.. :) απλα εγω δεν ηξερα και μου φανηκε παραξενο το να καθεται στην επιφανεια :S και οντος αυριο πρωτο πραγμα να παρω τεστακια.. σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια :)

Link to comment
Share on other sites

4-5 μερες τωρα αλλα εχω ριξει aquasafe και bionitrivec το ψαρακι το βαλαμε για το στρωσημο του ενυδρειου τελικα ειχε να κανει με στρες κτλ γιατι τωρα ειναι μια χαρα κανει της βολτες του και ολα καλα.. :) απλα εγω δεν ηξερα και μου φανηκε παραξενο το να καθεται στην επιφανεια :S και οντος αυριο πρωτο πραγμα να παρω τεστακια.. σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια :)

Πόσα ψαράκια έχεις μέσα στο ενυδρείο? Κάθε πότε ταΐζεις? Σου έδωσε ο Χρήστος μπόλι?

Link to comment
Share on other sites

εχω μονο ενα endler για το στρωσιμο τιποτα αλλο αλλωστε δεν νομιζω πως στα 10 λιτρα χωραει αλλο :) Ο chris z3 μου ειπε να το ταιζω ελαχιστα 2 φορες την μερα και μου εδωσε και τροφη για τα τεστ φωτη ναι λογο οτι ειναι εξοδο θα τα εκανε αυτος λογικα οταν θα ερχοταν η ωρα για τις γαριδουλες αλλα απο οτι βλεπω ειναι αναποφευκτο....

Link to comment
Share on other sites

εχω μονο ενα endler για το στρωσιμο τιποτα αλλο αλλωστε δεν νομιζω πως στα 10 λιτρα χωραει αλλο :) Ο chris z3 μου ειπε να το ταιζω ελαχιστα 2 φορες την μερα και μου εδωσε και τροφη για τα τεστ φωτη ναι λογο οτι ειναι εξοδο θα τα εκανε αυτος λογικα οταν θα ερχοταν η ωρα για τις γαριδουλες αλλα απο οτι βλεπω ειναι αναποφευκτο....

επειδης ο φιλος μου ειναι οτι να ναι....

θα εξηγησω εγω.....

του ειπα να μην παρει τεστ γιατι θα του κανω εγω τις μετρησεις....

επεισης το ενυδρειο εχει μπολι απο το δικο μου φυτεμενο καθως και μια ποσοτητα νερου....

και τελος το μονο που δνε ρωτησε γιατι το ψαρι κολλυμπαει....

ειχε κλειστα τα φωτα και το κακομοιρο απλα ειχε αραξει στο φιλτρο γιατι πιθανον εκει βρικε την λιγοτερη κυκλοφορια....τιποτα το παραλογο τιποτα το παραξενο....

ευχαριστω που τον βοηθατε αλλα μαλλον θα πρεπει να βοηθηθει και λιγο μονος του!!!!!

:):)

Link to comment
Share on other sites

Οπότε το θέμα θεωρείτε λήξαν. Το μόνο που θα ήθελα να πω και να συμβουλέψω τον φίλο Jim Gangstar είναι να έχει την υπομονή και την διάθεση να μάθει μέσω του φόρουμ και μέσω του Χρήστου (chris z3) που είναι από τους αξιόλογους χομπίστες του φόρουμ. Το αναφέρω αυτό, γιατί πράγματα που αναφέρθηκαν πιο πάνω, λόγο απειρίας του Jim και λόγο έλλειψης πληροφοριών, φάνηκε σαν ο Χρήστος να έδωσε λάθος πληροφορίες κάτι το οποίο προφανώς δεν ισχύει.

Καλή συνέχεια και περιμένουμε παρουσίαση του ενυδρείου σου, όταν με το καλό το ολοκληρώσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...