Jump to content

Τα ψαρια εξαερωνουν ?


kixlidatos

Recommended Posts

Δεν βρηκα αλλη λεξη,και αν εγραφα κατι αλλο ο Κυρ.Καρυδας θα μεβαζε φυλακη. :)

Η αποριαμου ξεκινησε εδω και 3 μερες,εβλεπα τον φροντοζα να βγαζει μπουρπμουληθρες,αλλα νομιζα οτι οταν ανεβαινε να φαει ρουφαει και αερα και τον βγαζει απο τα βραγχια του.Συμβαινει και αυτο.Αλλα εδω και 3 μερες ειδα μετα το φαγητο να βγαζει μπουρμπουληθρες και απο τον πρωκτο.Το φανταστικα η ετσι ειναι.

Μι μου κανετε πλακα :)

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη θα σου απαντήσω με μια ερώτηση. Ξέρεις γιατί τα μπαρμπούνια είναι κόκκινα;

:)

:):):thumbup: Για πες

Link to comment
Share on other sites

Από το σφύξιμο!!!

Αν ''αερίζονται'' λες, εεε; :) Κόιτα να δεις .... δεν έχω προσέξει κάτι, ούτε έχω οσφρηστεί τίποτα ... :)

Link to comment
Share on other sites

Από το σφύξιμο!!!

Αν ''αερίζονται'' λες, εεε; :) Κόιτα να δεις .... δεν έχω προσέξει κάτι, ούτε έχω οσφρηστεί τίποτα ... :)

Αρχισε το δουλεμα. :) Ναι ρε συ το ειδα με τα ματια μου,και οχι μια φορα.Ηξερα οτι ουρουν,αλλα αυτο δεν το φανταζομουν.Οταν ερθεις ωρα φαγητου θα στο δειξω.Μετα κανονικοτατα.Εκτος αν εχει κατι αλλο το ψαρακι μου

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κανουν

! :):):)

:thumbup::wootwoot::wootwoot: Ευτυχως δεν τρογω τα μεσημερια.Εως το βραδυ θα το ξεχασω :wootwoot:;)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως πρεπει το θεμα να μεταφερθει στο καφέ.... γιατι αν αρχισω να γραφω... θα φαμε ban... :)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά όταν τρώνε από την επιφάνεια, ίσως καταπίνουν και αέρα, άρα από κάπου θα πρέπει να τον βγάλουν, γνώμη μου.

Τώρα που το σκέφτομαι έχω, δει τις ακαθαρσίες του πλακο, να βγαίνουν με φυσαλίδες!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά όταν τρώνε από την επιφάνεια, ίσως καταπίνουν και αέρα, άρα από κάπου θα πρέπει να τον βγάλουν, γνώμη μου.

Τώρα που το σκέφτομαι έχω, δει τις ακαθαρσίες του πλακο, να βγαίνουν με φυσαλίδες!

Η φροντοζες Κανουν τα κακα τους μια και εξω,δεν ειναι σαν τα αλλα που σχηματιζετε σαν μια κλωστη.Ε σε αυτο το ζορισμα πιθανολογω ριχνουν και μια κουμπουρια

Ο ρε δουλεμα που θα φαω.Και εγω ο μ@#$$$#@ς τι τα θελω.

Σβηστο Mod.Θα πεσει πολυ κραξιμο :):)

Link to comment
Share on other sites

Αέρας μπορεί να παράγεται και από την διάσπαση των τροφών.

:)

Δηλ μονο εγω το παρατηρησα αυτο?Ας μας πει καποιος που εχει φροντοζες,αν εχει δει κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ.... γιαυτό ώρες ώρες μυρίζει το ενυδρείο μου βόθρος??

Γιαυτό λες να μας άφησαν τα δισκάκια και όχι από εναερόβιεςς??

Λες να ήταν αεροβιες του πλεκο-τέρας?? :)

Link to comment
Share on other sites

@chrisz3

Χρηστο ....

Τι μου θυμιζει αυτη η ερωτηση ρε φιλε !!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος φίλος έχει χρόνο ας το μεταφράσει εγώ δυστυχώς δεν έχω χρόνο καθόλου.

http://www.ukqna.com/pets/4400-pets-ukqna.html

:)

Link to comment
Share on other sites

κουμπουρια ε?

:)

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες εμένα και τα labido μου αλλά και τα fryeri που είχα πριν, "την άφηναν την φουσκαλίτσα τους"... (πως λέμε "μαστιγώνω το δελφίνι" ή "σιδερώνω τη βάτα")

Δεν το είχα δει μια και δυο αλλά πάντα μετά το φαγητό, έβλεπα καμιά φουσκάλα. Το θεωρούσα φυσιολογικό αλλά ίσως πρέπει φίλε kixlidate να επανεξετάσεις τι τα ταΐζεις.. άλλα ψάρια σου θα θέλουν φυτικές τροφές κι άλλες πιο "κρέας".. αφού ζουν μαζί όμως, ίσως η τροφή κάποιων "χαλάει" κάποια άλλα...

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες εμένα και τα labido μου αλλά και τα fryeri που είχα πριν, "την άφηναν την φουσκαλίτσα τους"... (πως λέμε "μαστιγώνω το δελφίνι" ή "σιδερώνω τη βάτα")

Δεν το είχα δει μια και δυο αλλά πάντα μετά το φαγητό, έβλεπα καμιά φουσκάλα. Το θεωρούσα φυσιολογικό αλλά ίσως πρέπει φίλε kixlidate να επανεξετάσεις τι τα ταΐζεις.. άλλα ψάρια σου θα θέλουν φυτικές τροφές κι άλλες πιο "κρέας".. αφού ζουν μαζί όμως, ίσως η τροφή κάποιων "χαλάει" κάποια άλλα...

Λες?δεν το ειχα σκεφτει ετσι :) Τα ταιζω σπιρουλινα και κατι που δεν το θυμαμε αλλα στο ειχα πει,για γραψτω να δουμε αν οντος ειναι ετσι.Αλλα μου κανει εντυπωσει που μεχρι στιγμης μονο ο Καρυδας το ειδε επισημα :)

Link to comment
Share on other sites

σωστος ο καρυδας για τα γατοψαρα και μενα τα κορυ μου βγαζουν φυσαλιδες απο την πισω πορτα ειδικα οταν ειναι καλοταισμενα!! :)

Link to comment
Share on other sites

Σου λέω και πάλι δεν ξέρω αν φταίει αυτό. Απλά ψάξε το γιατί εγώ που έχασα 2 ψάρια από bloat, πιο σίγουρος είμαι πως ήταν από λάθος τροφή, παρά από κακή ποιότητα νερού. Για τις τροφές δεν είμαι ειδικός... καλό είναι να μας πουν τα παιδιά που ίσως έχουν ανάλογα ψάρια με σένα τι τα ταΐζουν ή τι πρέπει να τα ταΐζεις.. και δεν εννοώ τον αρακά, αλλά μάρκα και τύπο τροφής! :)

Link to comment
Share on other sites

σωστος ο καρυδας για τα γατοψαρα και μενα τα κορυ μου βγαζουν φυσαλιδες απο την πισω πορτα ειδικα οταν ειναι καλοταισμενα!! :)

Αρα δεν ειναι που λεει και το τραγουδι Η φαντασια μου τα φτεει.

Σου λέω και πάλι δεν ξέρω αν φταίει αυτό. Απλά ψάξε το γιατί εγώ που έχασα 2 ψάρια από bloat, πιο σίγουρος είμαι πως ήταν από λάθος τροφή, παρά από κακή ποιότητα νερού. Για τις τροφές δεν είμαι ειδικός... καλό είναι να μας πουν τα παιδιά που ίσως έχουν ανάλογα ψάρια με σένα τι τα ταΐζουν ή τι πρέπει να τα ταΐζεις.. και δεν εννοώ τον αρακά, αλλά μάρκα και τύπο τροφής! :)

Θυμασε τι τροφη σου ειχα πει.Αν οχι αυριο θα την γραψω εγω.

Link to comment
Share on other sites

@chrisz3

Χρηστο ....

Τι μου θυμιζει αυτη η ερωτηση ρε φιλε !!!!

:):) δεν ξερω?

τι ακριβως?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...