Jump to content

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ...


panagiotis80

Recommended Posts

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ ΟΣΟ ΔΕΙΧΝΕΤΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ!

Link to comment
Share on other sites

:)
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω...

Το εστεισα σημερα.

ειναι 50εκ χ 30εκ χ 40εκ.

Κάνε μια αναλυτικη παρουσίαση να πάρουμε λίγο μάτι :)

Link to comment
Share on other sites

Μου προτειναν να παρω κατι μικρο για να μπω στο κλιμα πιο ευκολα.

ετσι επελεξα ενα ενυδρειο με 50εκ μηκος 30 εκ πλατος και 40 εκ υψος. εχει θερμοστατη, λαμπα φθωριου και φιλτρο, ετσι τα πουλανε αν δεν κανω λαθος πακετο. το ενυδρειο ειναι τις tetra. Εχθες προσθεσα ψιλο χαλiκακι και μερικεw πετρες σε 2 χρωματα και ενα τεχνιτο φυτο για αρχη, μαζι με ενα διακοσμιτικο ΄΄βαζο΄΄. εχθεσ ξεκινησα να ριχνω και σταγονες ΄΄βιολογια΄΄ οπως μου ειπε η κοπελα στο pet shop, kai δευτερα θα βαλω τα πρωτα 2-3 ψαρια.

Φωτογραφιες πιο μετα γιατι δεν εχω δυνατοτητα να συνδεσω το τηλεφωνο με τον υπολογιστη στην δουλεια!

Link to comment
Share on other sites

ανοιξε ενα θεμα στα γενικα περι γλυκου νερου και ρωτησε εκει καποια πραγματα, γιατι ψαρι τη δευτερα αμα βαλεις, θα μπει σε αστρωτο ενυδρειο, το φιλτρο σου θελω να μου πεις αν μπορεις πιο ειναι, τι ψαρακια σκεφτεσαι να βαλεις, τι ζουμια εχεις παρει για αντιχλωριο και βιολογια και μην ακους και τους υπαλληλους στο πετ σοπ σαν να ειναι αυθεντιες αλλα κρατα μεγαλη επιφυλαξη.

υ.γ. σε 3 μερες φιλτρο δεν στρωνει ειδικα και χωρις μπολι.

το ενυδρειο για να στρωσει ειναι κατι ακομα πιο δυσκολο.

καλη συνεχεια! :)

Link to comment
Share on other sites

και κατι πολυ σημαντικο: το ενυδρειο να παταει ολοκληρο καπου για να μην εχεις μεγααααλλααα προβληματα μετα....

:)

Link to comment
Share on other sites

Μπολι μου εβαλε αυτος που μου το πουλησε στο φιλτρο την τεταρτη.

οσο για το τι φιλτρο εχω θα σας πω σε καμια ωριτσα που θα ειμαι σπιτι.

υ.γ: τι προβλημα θα εχω με το τραπεζακι.???

Link to comment
Share on other sites

Μπολι μου εβαλε αυτος που μου το πουλησε στο φιλτρο την τεταρτη.

οσο για το τι φιλτρο εχω θα σας πω σε καμια ωριτσα που θα ειμαι σπιτι.

υ.γ: τι προβλημα θα εχω με το τραπεζακι.???

το φιλτρο το πηρες απο συγχομπιστα? αν ναι τοτε οκ. το τραπεζακι εισαι σιγουρος οτι μπορει να κρατησει το ενυδρειο σε βαθος χρονου? πρεπει να παταει ολο το ενυδρειο πανω του. ή μπορεις να βαλεις μια ταβλα σκληρη απο κατω που να πιανει ολο το ενυδρειο στη βαση του. εχει παρομοια θεματα αν δεις και προτασεις... :)

Link to comment
Share on other sites

ναι απο συνχομπιστα το πηρα ο οποιος μου προτεινε και μαγαζι εδω στην κοζανη να επισκεπτομαι γιατι εχω ενα χρονο που ηρθα απο αθηνα και δεν γνωριζω την πολη. οσο για το τραπεζακι ειναι προσορινο. σκεφτομαι να κανω μια κατασκευη να φιλοξενησει αλλο ενα ενυδρειο σχετικα συντομα!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αυτα ειναι πολυ καλα νεα, γιατι απο συγχομπιστα μειωνεις τις πιθανοτητες να παρεις μπολι απο ενυδρειο με ασθενειες(δεν θα σου εδινε κανενας κατι τετοιο, και στα περισσοτερα ενυδρεια σε πετ σοπ εχουν περασει πολλες) και επειδη αρχιζεις κιαλλο ενυδρειο!!

καλη συνεχεια!!! :):)

Link to comment
Share on other sites

i biologia einai tis sera bio nitrivec kai arxisa na vazw exthes. i kopela sto pet shop mou eipe na valw gia 4-5 meres viologia kai tin deftera na valw ta prwta 2 psarakia. se syndeiasmo me o mpoli kai tis 5 meres viologia na valw psarakia??? kai ti proteinetai??

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...