Jump to content

Αλλαγή υλικών σε Rena Xp3


nikos2075

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

έχω ένα RENA XP3 με 3 καλαθάκια

http://www.rena.net/Products/Product.aspx?ProductID=348

λόγω μετακόμισης θέλω να κάνω και αλλαγή υλικών,

το φίλτρο χρησιμοποιείτε σε ένα RIO 180 Malawi

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=47626

Έχω πολλά αστεράκια της RENA και στα 3 καλαθάκια.

Στο πάνω μέρος έχω βάλει υαλοβάμβακα και στα 2 τελευταία καλαθάκια έχω απο ένα σφουγγαρι της RENA.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

τα αστερακια ειναι απο τα καλυτερα βιολογικα υλικα , δεν βλεπω καποιο λογο να τα αλλαξεις ...

Link to comment
Share on other sites

τα αστερακια ειναι απο τα καλυτερα βιολογικα υλικα , δεν βλεπω καποιο λογο να τα αλλαξεις ...

θα τα κρατήσω τα αστεράκια, τί άλλο να βάλω.

Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως η ποσοτητα με τα αστερακια που εχεις ειναι υπερ αρκετη για τα λιτρα του ενυδρειου που θα φιλτραρουν , απο εκει και περα μπορεις να επιλεξεις αναμεσα σε συνηθισμενα βιολογικα υλικα πχ ( σιποραξ , substart , pororing ) και αλλα .

Εαν δεν κανω λαθος ο κατασκευαστης (των αστεριων ) λεει 20 αστερια φτανουν για 400λιτρα (πες οτι τα παραλαει σαν κατασκευαστης ) :) και παλι καλα ειναι :)

ως γνωστων η παραπανω βιολογια δεν ενοχλησε κανεναν , οποτε βαλε Η σιποραξ Η substart ( αναλογα τον διαθεσιμο χωρο που εχεις ) :)

Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως η ποσοτητα με τα αστερακια που εχεις ειναι υπερ αρκετη για τα λιτρα του ενυδρειου που θα φιλτραρουν , απο εκει και περα μπορεις να επιλεξεις αναμεσα σε συνηθισμενα βιολογικα υλικα πχ ( σιποραξ , substart , pororing ) και αλλα .

Εαν δεν κανω λαθος ο κατασκευαστης (των αστεριων ) λεει 20 αστερια φτανουν για 400λιτρα (πες οτι τα παραλαει σαν κατασκευαστης ) :) και παλι καλα ειναι :)

ως γνωστων η παραπανω βιολογια δεν ενοχλησε κανεναν , οποτε βαλε Η σιποραξ Η substart ( αναλογα τον διαθεσιμο χωρο που εχεις ) :)

έχω περίπου 60 αστεράκια, μπορεί και παραπάνω.

thanks

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...