Jump to content

το ενυδρειο μου


GXSARA

Recommended Posts

το ενυδρειο μου ειναι 240 μικτα 100*40*60

φιλτρο εξωτερικο της eheim το εco pro 2036 γεματο βιολογια

no3.10

no2.0

kh.6

gh.14

ph 6,8

NH3.0

NH4.0

θερμοκρασια 28

βυθο εχω χαλικι μαυρο ψιλο και βοτσαλακια απο την θαλλασα.φοντο τιποτα.

εχω 6 σκαλαρια 2 μεγαλα και 4 μικρα 2 blue gourami 4 apple snail 1 pleco 1 corydoaraki και 1 ξιφοφορο γιατι δεν ειχε σπιτι και αναγκαστικα τον πηρα.

σε ολο το μηκος και το πλατος του φυτα cryptocorine wentti tropica καμια 25 ριζες 3 anubia 1 limnofilla 1 valliseneria μια ριζουλα που πηρα απο το meeting που καναμε καιegeria densa 3-4 κλαδεματακια

2 ριζες (ξυλα) και 1 Crinum thaianum σαν κρεμμυδι που ειναι.

δεν εχω υποστρομα μονο ταμπλετες και υγρο λιπασμα αλλα δεν βαζω σχεδον ποτε τιποτα απο τα δυο. τα φυτα μια χαρα ωρες φωτισμου απο της 5 μεχρι 12 το βραδυ.μετα 12 με 3 moonlight.

ουτε αλγες δεν εχω και τρεχει περιπου 6 μηνες.τα ψαρια τα εχω πανω απο εναμιση χρονο.σε αλλο ενυδρειο.

ταισμα μια φορα την ημερα με ποικιλια τροφης

καταψυγμενα που εχει διαφορα μεσα 1 φορα την εβδομαδα

flakes,spiroulina....κ.α.

τα παντα δεκτα :)

Έγινε επεξεργασία - GXSARA
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε, να το χαιρεσαι! δειχνει πολυ ομορφο και εχει πλακα και το κρεμυδι δεξια!! φιλε για τον ξιφοφορο τα ξερεις, για τα κορυ οτι ειναι ομαδα τα ξερεις, και περιμενουμε εξελιξεις. βαλε και ενα πρασινοφυτοφοντο, να σπασει το σκουρο κιαλλο, νομιζω θα δειξει ακομα περισσοτερο!

καλη συνεχεια και μπραβο!!! :)

Link to comment
Share on other sites

το ξερω για το corydoraki μου οτι πανε κοπαδακι και συντομα θα παρω και αλλα....

το συγκεκριμενο το εχω 2 μιση χρονια. το εχω μονο απο την αρχη και ολο λεω θα παω να παρω και οταν παω στο pet shop περνω αλλλα πραγματα . :) εχει γινει και κτηνακι οποτε δεν νομιζω να βρω στο μεγεθος του.θα παρω πιο μικρα.

Link to comment
Share on other sites

το ξερω για το corydoraki μου οτι πανε κοπαδακι και συντομα θα παρω και αλλα....

το συγκεκριμενο το εχω 2 μιση χρονια. το εχω μονο απο την αρχη και ολο λεω θα παω να παρω και οταν παω στο pet shop περνω αλλλα πραγματα . :) εχει γινει και κτηνακι οποτε δεν νομιζω να βρω στο μεγεθος του.θα παρω πιο μικρα.

τα κορυ θελουν και αμμο ή ψιλοκοκο χαλικι, αποτι λεει στο προφιλ. ποιο ειδος ειναι? κοιτα το προφιλ του και δες αν μπορεις να παρεις κιαλλα, γιατι για τα αλλα ψαρια που εχεις δεν ειχα ποτε και δεν ξερω τα λιτρα τους και τα λοιπα.. :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο! Φόντο απαραιτήτως...

Με το βυθό σου cory καλύτερα να μην μπουν.

Link to comment
Share on other sites

εχω ψιλο χαλικακι μαυρο αλλα και τα πετραδακια απο την παραλια ανακατεμενα.οσο για το φοντο ξερεις τι θα φτιαξουμε κανα μικρο καταραχτη :)

το corydorasπου εχω ειναι albino alpino δεν θυμαμε καλα πως λεγετε :)

Link to comment
Share on other sites

okδεν βαζω αλλα corydoras δεν ειναι και οτι καλυτερο ο βυθος

αλλα σε λιγο καιρο βλεπω να αλλαζω setup γενικο ρεκτιφιε :):)

Link to comment
Share on other sites

Κουκλακι ζωγραφιστο...!!!!! :):thumbup: μπραβο σου.!!!! :wootwoot::):)

Link to comment
Share on other sites

Να τα χαιρεσαι και να σου ζήσουν!

Link to comment
Share on other sites

το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι τα apple μου ξεριζονουν συνεχεια το κρεμμυδακι μου. ειναι προσφατο και δεν εχουν ποιασει ακομα οι ριζες..

Link to comment
Share on other sites

;):D:thumbup:
Link to comment
Share on other sites

μπορω σε αυτο το ενυδρειο να βαλω γαριδουλες?εχω βεβαια και ενα μικρο ενυδρειο με εναν μονομαχοκαι 2

apple.και ενα 13 λιτρα (jumbo) που καθεται. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...