Jump to content

βυθος γαριδες


Recommended Posts

παιδια εχω μια απορια...Οταν λεμε να στρωσουμε τον βυθο μας πριν μπουν οι γαριδες μεσα τη εννοουμε..??ποως καταλαβαινουμε οτι ο βυθος εχει στρωσει..??

Link to comment
Share on other sites

να τρεχει το ενυδρειο σου καμποσο καιρο δηλαδη.επειδη οι γαριδες τσιμπανε και απο βυθο οτι βρουνε.συνιθως ενα με δυο μηνες ειναι αρκετο.πανε και σε φυλλα παντου.τουλαχιστον ετσι κιανουν οι δικες μου.ειναι τα πιο ησυχα.βεβαιως ριχνε και τροφη γαριδων δεν σε χαλαει μην μενουν νυστικα τελειως.εσενα ποσο καιρο τρεχει το ενυδρειο σου?

Link to comment
Share on other sites

κοιτα τρεχει 3 μερες...αλλα πριν το παρω εγω ειχε γαριδες μεσα..τωρα ειναι στρωμενος ο βυθος η θελει αλλους 2 μηνες..??

Link to comment
Share on other sites

αφου το ειχε αλλος και απλα αλαξε χερια το ενυδρειο τοτε ειναι ενταξη.εαν αυτο ενοεις.εαν εχεις πληνη ομως την αμμο η χαλικι τι εχεις δεν ξερω και το εβαλες μεσα με καινουργιο νερο και μπολιασμα θεωρειται καινουργιος ο βυθος.η καινουργιο νερο και το στρωνεις ακομη το ενυδρειο τοτε ουτε το νερο ειναι καταληλο για κανενα ψαρακι.οι γαριδες.

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει πληθει το χαλικι οποτε υπομονη για κανα δυο μηνες..!!

Link to comment
Share on other sites

ναι αστο να δουλεψει λιγο το ενυδρειο και μετα βαλε.τωρα μπορεις και πιο νωρις απο 2 μηνες αλλα το σωστο ειναι να δουλεψει το ενυδρειο.τωρα εαν της βαλεις και απο τωρα και ριχνεις σωστα την τροφη και την δικια τους δεν ξερω να σε πω τι θα συμβη.εγω της εβαλα μετα απο καιρο οποτε δεν συναντισα κατι στην πορεια.ισως εαν πει καποιος που το εχει δοκιμασει και δεν υπηρξε προβλημα.αντε και με το καλο στο μελλον και με γεννες.θα γεμισεις γαριδες.

Link to comment
Share on other sites

ναι ειψαι καλα φιλε μου..υπομονη εχω ετσι και αλλιως οπως λενε το καλο πραγματα αργει να γινει..!! :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...