Jump to content

αναμα σβησιμο φωτιστικου


θανασης

Recommended Posts

Μηπως γνωρηζει καποιος καποιο τροπο να αναβει και να σβηνει το φως ομαλα? ;)

Δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

για το σιγα-σιγα φιλε μου αν θελεις αυτο το ποιο πιθανο να χρειαστεις καποια ειδικη κατασκευη στο φως σου.θα σου απαντησουν γιαυτο τα μελη που εχουν φτιαξει κατι τετοιο.αν θελεις να αναβει και να σβηνει αυτοματα με ενα απλο χρονοδιακοπτη εισαι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι σε λάμπες φθορισμού, χρειάζεσαι ειδικό μπάλανστ και ειδική συσκευή σαν αυτή

Link to comment
Share on other sites

για το σιγα-σιγα φιλε μου αν θελεις αυτο το ποιο πιθανο να χρειαστεις καποια ειδικη κατασκευη στο φως σου.θα σου απαντησουν γιαυτο τα μελη που εχουν φτιαξει κατι τετοιο.αν θελεις να αναβει και να σβηνει αυτοματα με ενα απλο χρονοδιακοπτη εισαι μια χαρα.

Που βρίσκουμε τέτοιους χρονοδιακόπτες;Πρέπει να προσέξω κάτι ή όλοι την ίδια δουλειά κάνουν;

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν 2 βασικοί τύποι ο ένας που σβήνει κατευθείαν και ο άλλος που κάνει ομαλή αλλαγή

Για να κάνεις όμως ομαλή αλλαγή δεν αρκεί μόνο ο χρονοδιακόπτης να το κάνει αυτό αλλά και το ballast πρέπει να κάνει ομαλή αλλαγή

όσο για τους απλούς χρονοδιακόπτες σβήνουν το φως αμέσως και κάνουν την ίδια δουλειά όλοι και υπάρχουν και ηλεκτρονικοί αλλά πιστεύω οι ηλεκτρονικοί είναι υπερβολή

Έγινε επεξεργασία - karrot
Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν 2 βασικοί τύποι ο ένας που σβήνει κατευθείαν και ο άλλος που κάνει ομαλή αλλαγή

Για να κάνεις όμως ομαλή αλλαγή δεν αρκεί μόνο ο χρονοδιακόπτης να το κάνει αυτό αλλά και το ballast πρέπει να κάνει ομαλή αλλαγή

όσο για τους απλούς χρονοδιακόπτες σβήνουν το φως αμέσως και κάνουν την ίδια δουλειά όλοι και υπάρχουν και ηλεκτρονικοί αλλά πιστεύω οι ηλεκτρονικοί είναι υπερβολή

Οκ πιστεύω με έναν απλό χρονοδιακόπτη θα είμαι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...