Jump to content

Flush Kit σε Α/Ο


IoSpy

Recommended Posts

Αγόρασα αυτή την Α/Ο http://www.waterwaves.gr/index.php?target=...roduct_id=29858 και έβαλα και flush kit και μανόμετρο. Το flush kit τί είναι και που χρησιμεύει. Την έχω έτοιμη αλλά δεν την συνέδεσα ακόμα μην κάνω καμιά πατάτα. Επίσης μέσα λέει για μισή ώρα να την αφήσω να δουλέψει να καθαρίσει έ?

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα αυτή την Α/Ο http://www.waterwaves.gr/index.php?target=...roduct_id=29858 και έβαλα και flush kit και μανόμετρο. Το flush kit τί είναι και που χρησιμεύει. Την έχω έτοιμη αλλά δεν την συνέδεσα ακόμα μην κάνω καμιά πατάτα. Επίσης μέσα λέει για μισή ώρα να την αφήσω να δουλέψει να καθαρίσει έ?

ΝΑΙ την πρωτη φορα την αφηνεις να δουλευει για να ξε[λυθει/ το κιτ που αναφερεις δινει στο νερο αντιστροφη ακτευθυνση για να ξεπλυνει ετσι τη μεμβρανη και να επιμηκεινει τη ζωη της. καθε φορα που θα χρησιμοποιεις την συσκευη οταν θ τελειωνεις θα γυρνας τον διακοπτη και θα την αφηνεις να φλασαρει κανενα 5 λεπτο τοτε θα δεις σχδον ολο το νερο να βγαινει απο τον σωληνα του αχρηστου νερου.

Link to comment
Share on other sites

Οκ το έκανα. Δεν χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο για την φύλαξή της; Το νερό που έχει μέσα δεν έχει αδειάσει τελείως. Δεν υπάρχει πρόβλημα ε;

Link to comment
Share on other sites

Οκ το έκανα. Δεν χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο για την φύλαξή της; Το νερό που έχει μέσα δεν έχει αδειάσει τελείως. Δεν υπάρχει πρόβλημα ε;

υπάρχει το ακριβώς ανάποδο πρόβλημα! ΜΗΝ την αφήσεις ποτέ να στεγνώσει! ΠΑΝΤΑ να έχει μέσα νερό ;)

Link to comment
Share on other sites

Πως να το κάνω αυτό? Να την δουλεύω κάθε μερικές μέρες και ας μην κάνω αλλαγή νερού?

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παρει εναν συνδεσμο και συνδεω τα δυο σωληνακια και τα σφραγιζω ωστε να μην φυγει το νερο .Ειναι αποτελεσματικο τα βαζω ψηλα και ουτε σταζει ουτε στεγνωνη η μεβρανη

Link to comment
Share on other sites

Κλεινει απο την πεντουγια την κεντρικη

Δεν έχει. Η μόνη που έχει είναι στο flush kit.

Link to comment
Share on other sites

εμενα εχει δικο του συστημα που και να ανοιξω τον γενικο εκει που το εχω δεν φερνει νερο εαν δεν την ανοιξω

Link to comment
Share on other sites

Από πού πήρες τον σύνδεσμο στα δύο σωληνάκια?

delta 66 πολύ καλό το λινκ. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...