Jump to content

το παθα και αυτο


Recommended Posts

αμα δεν σε θελει το χομπυ δεν παει να χτυπιεσαι στο πατωμα γι αυτο που προκειται να δημιουργησεις.λοιπον σημερα παρασκευη οπως ξερουμε ολοι τελευταια μερα της εβδομαδος χαρες φωνες τριγυρω και γενικως μια βαβουρα.ειχα φροντηστηριο το μεσημερι σχολωντας μου μπηκε η ιδεα να παω να παρω 4 νεον τετρα.πηγα λοιπον τα πηρα φτανω στο σπιτι κανω την ''εγκατασταση''τους στο νεο περιβαλλον και ολα ηταν τελεια.. οσπου παω στο μπανιο και οταν γυριζω κοιταω το ενυδρειο και βλεπω ενα νεον να λειπει.κοιταζω πανω,κατω,δεξια,αριστερα... τιποτα το τετρα.πως μου κοβει σε καποια στιγμη να κοιταξω απο το πλαι του ενυδρειου..... και τι να δω :thumbup: μια γαριδα αμανο η γελοου να τρωει το νεον.εκεινη την στιγμη κοκαλωσα λεω παει το νεον.αφου ειδα ετσι και για καταλαβω αν οντως ηταν η γαριδα που το εφαγε τους αλλαξα ενυδρειο 2 φορες.την αλλη φορα τα εβαλα μεσα σε ενυδρειο με γκαππυ... τα πηραν στο κηνυγι...λεω απο μεσα μου ''<αυτα τα ***** δεν θα με αφησουν να ξεκουραστω σημερα>'' τα βγαζω απο εκει και τα βαζω στο αρχικο και ετσι οπως χαζευα ξαναερχεται μια γαριδα και ριχνει μια δαγκωνια σε ενα αλλο τετρα και μετα ριχνει και 2η στο αλλο το τετρα.υστερα απο κανα 5αλεπτο βλεπω και τα 2 τετρα στην επιφανεια χαροπαλευανε οπου τελικα μου πεθαναν ολα και μου εμεινε μονο 1 :D:thumbup:;)

mod note

Παρακαλώ προσοχή στις εκφράσεις μας.

Έγινε επεξεργασία - karydas
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου λυπάμαι για τα ψαράκια.

δεν νομίζω οτι φταινε οι γαρίδες.

προσαρμογή τους έκανες πριν τα βάλεις στο ενυδρείο?

τα άλλαξες δύο φορές και ίσως στρεσαρίστηκαν και αυτο που έτρωγε η γαρίδα πρέπει

να ήταν νεκρό και το ανέλαβε μετά η γαρίδα.

αποφάσισε τι ψαράκια θέλεις ,διάβασε για αυτα αν έχεις τις παραμέτρους του νερού στο ενυδρείο σου

και μετά αγόρασε τα.

εδώ όλοι θα σε βοηθήσουμε σε ότι απορίες έχεις.

;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...