Jump to content

Δυστυχως εσπασε


GiwrgosK

Recommended Posts

Γεια χαρα σε ολους, καθαριζα το φιλτρο μου και μου εσπασαν σχεδον ολα τα δοντακια απο τις δυο βαλβιδες

εισοδου και εξοδου. :D Το φιλτρο ειναι εξωτερικο tetratec EX 700. Μηπως ξερετε αν και που μπορω να βρω

ανταλακτικα?

Ευχαριστω εκ των προτερων ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί και σε μένα αυτό στη μία από τις δύο λόγω κακού χειρισμού.

Επειδή δεν έβρισκα ανταλλακτικό χρησιμοποίησα το παλιό κλασικό μεταλλικό σφιγκτήρα (αυτόν με τον οποίο παλιά σφίγγαμε τα λάστιχα στις βρύσες) και την "έβαλα στη θέση της". Απλά δεν έχει τη δυνατότητα περιστροφής προς διάφορες κατευθύνσεις όπως πριν.

Προσωρινά μπορείς να το σώσεις το φίλτρο με τον τρόπο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω Αντρεα για την απαντηση σου οταν εσπασε η πρωτη βαλβιδα νομιζα οτι εσπασε λογω κακου χειρισμου κ πηγα να καθαρισω προσεκτικα τη δευτερη κ παλι εσπασε...Θα δω τι μπορω να κανω αλλιωσ θ αγορασω νεο φιλτρο.Απλα στεναχωρηθικα παρα πολυ σημερα που αν κ το φιλτρο το εχω δυο χρονια σχεδον το ετοιμαζα για να στησω το νεο μου ενυδριο κ οπως καταλαβαινεις...οι εργασιες σταματησαν!!Σ ευχαριστω κ παλι!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους, καθαριζα το φιλτρο μου και μου εσπασαν σχεδον ολα τα δοντακια απο τις δυο βαλβιδες

εισοδου και εξοδου. :D Το φιλτρο ειναι εξωτερικο tetratec EX 700. Μηπως ξερετε αν και που μπορω να βρω

ανταλακτικα?

Ευχαριστω εκ των προτερων ;)

Ανταλλακτικά μπορείς να παραγγείλεις από οποιοδήποτε pet shop που συνεργάζεται με τη Tetra.

Εδώ στη Θεσσαλονίκη τα παρέλαβα μετά από 3-4 μέρες

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους, καθαριζα το φιλτρο μου και μου εσπασαν σχεδον ολα τα δοντακια απο τις δυο βαλβιδες

εισοδου και εξοδου. :thumbup: Το φιλτρο ειναι εξωτερικο tetratec EX 700. Μηπως ξερετε αν και που μπορω να βρω

ανταλακτικα?

Ευχαριστω εκ των προτερων ;)

Water in !! :D

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ κρατήστε τη δημοσίευση καθαρή!Συζητήσεις μπορούν να γίνονται με ΠΜ.

Ευχαριστώ για την κατανόηση!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...