Jump to content

γαριδαδικο


Recommended Posts

παιδια θελω να κανω 2 ερωτησουμες...

1η..Μπορουν σε 20 λιτρα να μπουν παραπανω απο ενα ιδος γαριδες που δεν υβριδιζουν φισικα μεταξι του...??

και 2η..Σε 20 λιτρα ποσες γαριδουλες μπορουν να μπουν για να ζησουν ανετα..??

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να κανω 2 ερωτησουμες...

1η..Μπορουν σε 20 λιτρα να μπουν παραπανω απο ενα ιδος γαριδες που δεν υβριδιζουν φισικα μεταξι του...??

και 2η..Σε 20 λιτρα ποσες γαριδουλες μπορουν να μπουν για να ζησουν ανετα..??

1. Ναι

2. Δεν έχει να κάνει τόσο με τη ποσότητα αλλά με τη ποιότητα, δηλαδή σε 20 λίτρα θα μπορέσουν να ζήσουν άνετα μέχρι και 50 περίπου red cherry γαρίδες αλλά σε ποιο ευαίσθητο είδος(π.χ. CRS) πέφτει κατά πολύ αυτό το νούμερο λόγω ευαισθησίας του είδους σε μεταβολές των παραμέτρων γι αυτό και προτείνονται μεγαλύτερα ενυδρεία ώστε να έχουμε όσο το δυνατόν πιο σταθερές παραμέτρους.

Εσύ για τι είδη σκέφτεσαι;

Έγινε επεξεργασία - Alex_SKG
Link to comment
Share on other sites

εγω σκευτομαι για red cherry και για μερικες ninja...που δεν ιβριδιζουν μεταξι τους ..και τις πιο ανθεκτικες red cherry που θα τις βρω..??για να βαλω καμια 10αρια και με τισ γεννες να φτασουν στισ 30-40!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή οι red cherry είναι ανεξέλεγκτες στην αναπαραγωγή θα σου πρότεινα να βάλεις είδη που δεν αναπαράγονται σε γλυκό νερό, οι ninja είναι οι πρώτες

Link to comment
Share on other sites

Επειδή οι red cherry είναι ανεξέλεγκτες στην αναπαραγωγή θα σου πρότεινα να βάλεις είδη που δεν αναπαράγονται σε γλυκό νερό, οι ninja είναι οι πρώτες

κοιτα για αυτο θελω να στεισω το γαριδαδικο για τις αναπαραγωγες..και ανοιξα θεμα για τις ανεξελενκτες αναπαραγωγες και το τη θα κανω και μου ειπα καποια πραγματα και με καθισιχασαν...αλλα μου κανει εντυπωση μερι 40-50 γαριδες...??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...