Jump to content

Προταση προς τους Αθηναιους !!!


Recommended Posts

Με αφορμη το ποστ αυτο http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=448245

και γνωριζοντας οτι ο φιλος δεν ειναι ο μοναδικος που εχει τετοιο προβλημα , μου ηρθε μια ιδεα ( ναι ναι μην γελατε , κατεβαζω και ιδεες και ας ειναι 5 μιση το πρωι ) :)

Να μαζεψουμε οι Αθηναιοι κλαδεματα απο φυτακια και να στειλουμε σε χομπιστες οπου δυσκολευουντε να βρουν φυτα .

Νομιζω οτι 5 ευρο που θα παρει το καραβι για ενα ασυνοδευτο δεματακι μισου κιλου δεν ειναι και τεραστιο κοστος αν σκεφτει καποιος οτι βοηθαμε καποιον συνχομπιστα .

Ακουω τη γνωμη σας (θετικη - αρνητικη )

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει σαν ιδέα (αν και δεν έχω φυτό :) ) απλά για κάτι τέτοια υπάρχει το φορουμ μας.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε στις συναντήσεις μας να δούμε τι θα μαζέψουμε και να κανονίσουμε να τα στείλουμε .

Είναι πολύ καλό .

Link to comment
Share on other sites

καλο! αλλα πρεπει και αυτοι να οργανωσουν κατι ως νησι ας πουμε, για να μοιραζονται σε ολους. δηλαδη να ανοιξει ενα θεμα και να λεει: φυτα χαρισμα για σαντορινιους(εντελος τυχαιο....δεν νομιζω :P ) και εκει να πουν ποιοι θελουν και εμεις τι να δωσουμε, να οριζουμε τη μερα... και εκλεισε! :)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη προταση,δυσκολη στην εφαρμογη.Να εισαι καλα Geosid που σκευτηκες εμας τους νησιωτες.

Pozera αν εναι στο χερισου,εσυ ολα θα τα στειλεις στην Σαντορινη :)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη προταση,δυσκολη στην εφαρμογη.Να εισαι καλα Geosid που σκευτηκες εμας τους νησιωτες.

Pozera αν εναι στο χερισου,εσυ ολα θα τα στειλεις στην Σαντορινη :P

:ninja: το αιμα νερο δεν γινεται... :)

εγω παντως μπορω το καλοκαιρι να πηγαινω τιποτα φυτα, και να φερνω ηφαιστιακες πετρες για τα ενυδρεια... :D

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην κανονίσουμε να τα πηγαινει κάποιος από τους αθηναίους. Οι Σαντορινιοί (για παράδειγμα) θα φιλοξενουν τον ντελιβερά και αυτός θα αναλαμβάνει να τα φυτέψει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην κανονίσουμε να τα πηγαινει κάποιος από τους αθηναίους. Οι Σαντορινιοί (για παράδειγμα) θα φιλοξενουν τον ντελιβερά και αυτός θα αναλαμβάνει να τα φυτέψει.

Πολλη extreme η ιδεα σου :)

Ορεξη για ταιξιδια εχεις με τετοια κριση ? :P:ninja::D

Link to comment
Share on other sites

Πολλη extreme η ιδεα σου :)

Ορεξη για ταιξιδια εχεις με τετοια κριση ? :P:ninja::D

οχι! ορεξη για ταδια χωρις πολλα εξοδα με τη διανομη πληρωμενη!! καλη φαση!!!! εγω θα παω κλαδεματα στο stormtrooper αμα τον πετυχω καραιβικη.... :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

σκοπος ειναι να μοιραστουν φυτα , χωρις ο χομπιστας που θα τα παρει να τα πληρωσει ακριβοτερα απο οτι θα ηταν να ερχοταν αυτος Αθηνα για να τα παρει :)

Link to comment
Share on other sites

ωραίο όλο αυτό παιδιά και σας ευχαριστούμε που μας σκέφτεστε επίσης θέλω να ευχαριστήσω τον "σιμφουριτι" "αρκονδεον" γιατί το παλικάρι προσφέρθηκε να στήλη φυτά επειδή εδώ τα μαγαζιά δεν έχουν..... :)

Link to comment
Share on other sites

ρε GEO γιατί μας το χαλάς; τα εισητήρια τα βάζω εγώ τα παιδιά την διαμονή θα βάλουν. Πόσο θα κάνω να τα φυτέψω δλδ?1 -2 βδομαδες; :)

Link to comment
Share on other sites

ρε GEO γιατί μας το χαλάς; τα εισητήρια τα βάζω εγώ τα παιδιά την διαμονή θα βάλουν. Πόσο θα κάνω να τα φυτέψω δλδ?1 -2 βδομαδες; :)

Ασε δεν ξερει ,ελα εσυ.Εμεις οι Σαντορινοι ειμαστε φιλοξενοι. :P

Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα μας....

Η καλυτερη λυση ειναι αυτη που ειπε ο Σταματης .

Στο επομενο meeting να κανονισουμε να φερουμε κλαδεματα ( οτι εχει ο καθενας ) και απο εκει και περα .

Οσοι ενδιαφερονται να τους σταλουν φυτα ας ποσταρουν εδω για να κανονισουμε που θα σταλουν , πως και ποτε . ( το τι φυτα θα σταλουν δεν το ξερουμε ακομα ) οτι μαζευτει θα μοιραστουν ...

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως την πιστια που ηθελα μου την εστειλε ο Γιωργακης(geosid)στην Κρητη σε χρονο μηδεν!!!!

Γιωργο ευχαριστω και απο δω επι την ευκαιρια...

1

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως την πιστια που ηθελα μου την εστειλε ο Γιωργακης(geosid)στην Κρητη σε χρονο μηδεν!!!!

Γιωργο ευχαριστω και απο δω επι την ευκαιρια...

1

:):P:ninja:

Πανω απο ολα χομπι Κωστη !!!

Link to comment
Share on other sites

οποιος θέλει να τα φέρι ο ίδιος, και δεν θέλει βίλα για να μείνει.. έχω χώρο k είναι ευπρόσδεκτος.. :)

να πάμε και μια μικρή βόλτα στο μικρό ενυδρείο μας

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή ιδέα!!! Νομίζω οτι αν μαζεύμε τα φυτά στο meeting θα μπορύσε κάποιος να τα βάλει στο καράβι ή ένα ΚΤΕΛ αν πρόκειται για επαρχία. Ακόμα και η εκδοχή του κούριερ δεν είναι πολύ ακριβή!

Link to comment
Share on other sites

χαίρομαι που βλέπω ότι σε αυτό το forum είμαστε όλοι "τρελοί" και προτιμούμε τη δύσκολη λύση της αποστολής σε φίλους από μακρινά μέρη, που δεν έχουν άλλο τρόπο. Νόμιζα ότι βάζοντας τέτοιο όρο στην αγγελία μου που είδε ο Γιώργος (geosid) θα έβλεπα αντιδράσεις. Αντιθέτως, και είναι προς τιμήν του, έστειλα τους λόγους που δεν θα στείλω φυτά Αθήνα στο φίλο kostas100 που έστειλε πρώτος πμ και όχι μόνο δεν παρεξηγήθηκε αλλά βρήκε την ιδέα πολύ σωστή.

πάνω από όλα το χόμπι! :)

Link to comment
Share on other sites

χαίρομαι που βλέπω ότι σε αυτό το forum είμαστε όλοι "τρελοί" και προτιμούμε τη δύσκολη λύση της αποστολής σε φίλους από μακρινά μέρη, που δεν έχουν άλλο τρόπο. Νόμιζα ότι βάζοντας τέτοιο όρο στην αγγελία μου που είδε ο Γιώργος (geosid) θα έβλεπα αντιδράσεις. Αντιθέτως, και είναι προς τιμήν του, έστειλα τους λόγους που δεν θα στείλω φυτά Αθήνα στο φίλο kostas100 που έστειλε πρώτος πμ και όχι μόνο δεν παρεξηγήθηκε αλλά βρήκε την ιδέα πολύ σωστή.

πάνω από όλα το χόμπι! :)

Εννοείται φίλε ότι δεν χωράει θέμα παρεξήγησης.Καλώς ή κακώς εμείς στην Αθήνα έχουμε πάρα πολλές επιλογές.Το θέμα είναι όταν μπορούμε να εξυπηρετούμε τα παιδιά που δεν βρίσκουν εύκολα φυτά, ψάρια ή ότι άλλο έχει σχέση με το χόμπι μας. :P

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείται να μας εξυπηρετήσετε με το να μας στείλεται φυτά, θα είναι πολύ καλό, γιατί στην επαρχία δεν παίζει να βρείς τα φυτά που θέλεις.... Η κίνηση σας αν παραγματοποιηθεί(και να μήν πραγματοποιηθεί) σηκώνει τσικουδιά.....

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείται να μας εξυπηρετήσετε με το να μας στείλεται φυτά, θα είναι πολύ καλό, γιατί στην επαρχία δεν παίζει να βρείς τα φυτά που θέλεις.... Η κίνηση σας αν παραγματοποιηθεί(και να μήν πραγματοποιηθεί) σηκώνει τσικουδιά.....

υπαρχει μια μεγαλη πιθανοτητα το αλλο σ/κ να ειμαι χανια ....

Θα μιλησουμε με πμ :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι ναι !!! και εμεις τσικουδια θα στελνουμε να πεινετε απανω ...

\_/ εβιβα !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα περιμένω να δω τους Αθηναίους τι θα φέρουν στη συνάντηση .

Ωστόσο οργανωθείτε οι παραλήπτες , φτιάξτε ομάδες στις περιοχές σας και δείτε σαν τι χρειάζεστε .

Ο geosid θα αναλάβει τη συλλογή και ταξινόμηση .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...