Jump to content

Απο γυκοσε θαλασσινο!


Recommended Posts

Εχω ενα ενυδρειο γλυκου νερου 55λιτρων. Πως μπορώ να το μετατρεψω σε θαλασσινό????Είναι εύκολο??

Έγινε επεξεργασία - fanatiki psarina
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εύκολο δεν είναι αλλά δεν είναι και δύκολο! :D

Έχεις σκεφτεί τι θέλεις να κάνεις; Ψάρια, κοράλλια....

Τα λίτρα σου επίσης θέλουν προσοχή γιατί αλλάζουν εύκολα οι παράμετροι του νερού.

Τι εξοπλισμό έχεις τώρα; Φωτισμός; Διαστάσεις ενυδρείου;

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το ενυδρειο μου το εκαναν δωρο και δεν μου ειπαν πολλα πραγματα...Μου ειπαν οτι εχει πολυ καλο φιτρο( το οποιο το ειδα καθαρισε αμεσως το νερο οταν βαζεις για πρωτι φορα νερο και χαλικι) φωτισμο εχω μια λαμπα μπλε και δυο ασπρες) τωρα απο ψαρια εσεις θα μου πειτε αφου το αλλαξω...τι λετε???

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σου! Είσαι όντως 11 χρονών ή έχει γίνει κάποιο λάθος;

Βασικά πράγματα που χρειάζονται για το επιχείρημα σου είναι υπομονή, επιμονή, διάβασμα, καθώς και κάποια χρήματα για extra εξοπλισμό :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειμαι πραγματι 11 χρονων το μαρτιο κλεινω τα 12. Εχω ενα ενυδρειο γλυκου νερου εχω διαβασει πολυ για το γλυκο νερο που το ηθελα για αρχη.....αλλα παντα ηθελα ενα ενυδρειο θαλασσινου και θα ηθελα να μου πειτε καποια πραγματα και εσεις..

Link to comment
Share on other sites

Αφού διαβάσεις, θα δεις ότι σ αυτά τα λίτρα μπορείς να βάλεις 1.. άντε 2 μικρά ψαράκια.

Αρκέσου σε zoanthous και κάποιο εύκολο μαλακό κοράλλι... αρκεί ο εξοπλισμός σου να μπορεί να υποστηρίξει έστω και αυτούς των χαμηλών απαιτήσεων οργανισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Αφού διαβάσεις, θα δεις ότι σ αυτά τα λίτρα μπορείς να βάλεις 1.. άντε 2 μικρά ψαράκια.

Αρκέσου σε zoanthous και κάποιο εύκολο μαλακό κοράλλι... αρκεί ο εξοπλισμός σου να μπορεί να υποστηρίξει έστω και αυτούς των χαμηλών απαιτήσεων οργανισμούς.

+1 :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...