Jump to content

Πτερυγια Αγγελοψαρου


Recommended Posts

Εχω ενα ενυδρειο 400 λτ φυτεμενο στο οποιο κατοικουν μεταξυ αλλων 2 αγγελοψαρα διαμετρου 7-8 εκ. Εβαλα στο ενυδρειο αλλα 4 αγγελοψαρα αγορασμενα απο pet shop διαμετρου γυρω στα 2-3 εκ. Εκτος οτι αρχισε ανελαητο κυνηγητο με αποτελεσμα τα νεα αγγελοψαρα να υποστουν δαγκωματα στα πτερυγια παρατηρησα και οτι στα μεγαλα αγγελοψαρα κρεμονται κατι ινεσ απο τα πτερυγια τους.Τι πρεπει να κανω?

Συνθηκες νερου : ΝΗ3-ΝΗ4 0 PH 7 NO2 0 NO3 10-20 KH 10 GH 14-21 Γινεται χρηση CO2 με ρυθμο 1-2 φυσαλιδες το δευτερολεπτο

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα ενυδρειο 400 λτ φυτεμενο στο οποιο κατοικουν μεταξυ αλλων 2 αγγελοψαρα διαμετρου 7-8 εκ. Εβαλα στο ενυδρειο αλλα 4 αγγελοψαρα αγορασμενα απο pet shop διαμετρου γυρω στα 2-3 εκ. Εκτος οτι αρχισε ανελαητο κυνηγητο με αποτελεσμα τα νεα αγγελοψαρα να υποστουν δαγκωματα στα πτερυγια παρατηρησα και οτι στα μεγαλα αγγελοψαρα κρεμονται κατι ινεσ απο τα πτερυγια τους.Τι πρεπει να κανω?

Συνθηκες νερου : ΝΗ3-ΝΗ4 0 PH 7 NO2 0 NO3 10-20 KH 10 GH 14-21 Γινεται χρηση CO2 με ρυθμο 1-2 φυσαλιδες το δευτερολεπτο

1384[/snapback]

Αυτό συνέβη όταν έβαλες τα καινούργια; Για τα δαγκώματα μπορείς να χορηγήσεις προληπτικά μια ελαφρα δόση Melafix αν φοβηθείς ότι μπορεί να εξελιχθούν σε μολύνσεις.

Τις ίνες που περιγράφεις δε τις έχω δεί ποτέ στο σκαλάρι μου. Μπορείς μήπως να ανεβάσεις καμιά φώτο;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...