Jump to content

120λτρ και πιρανχα????


nikos fasoulas

Recommended Posts

γινεται????εχω ενα ενυδρειο 120λτρ που εδο και 20 μερες ειναι στρωμενο αλλα δεν μπορω να βρω τα mbuna που ηθελα???υπαρχει πιθανοτητα να το γυρισω σε ενυδρειο για πιρανχα???και αν ναι πιο ειδοσ????

Link to comment
Share on other sites

γινεται????εχω ενα ενυδρειο 120λτρ που εδο και 20 μερες ειναι στρωμενο αλλα δεν μπορω να βρω τα mbuna που ηθελα???υπαρχει πιθανοτητα να το γυρισω σε ενυδρειο για πιρανχα???και αν ναι πιο ειδοσ????

Γίνεται να φιλοξενήσεις μόνo είδη από την οικογένεια των serrasalmus(όχι και όλα όμως)

π.χ. s.sanchezi

καθώς για red belly( ή κάποιο άλλο είδος της οικογένειας των pygocentrus)

τα λίτρα σου είναι απαγορευτικά...

Ρίξε μια ματιά στο piranha index του Aquazone δες τι σου αρέσει και εδώ είμαστε!!!

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=2822

Υ.Γ. Να ξέρεις όμως ότι είναι πολύ πιο δύσκολο να βρείς πιράνια παρά mbuna..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!!αλλα πιστεψε με ψαχνω εδω και 3 βδομαδες αφρικανες και δεν βρισκω τιποτα απο κατι ξεχασμενες....και οπου βρισκω κατι που να μου αρεσει οπτικα δεν ξερουν τι κιχλιδα ειναι.....καμια βοηθεια επι αυτου??????

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!!αλλα πιστεψε με ψαχνω εδω και 3 βδομαδες αφρικανες και δεν βρισκω τιποτα απο κατι ξεχασμενες....και οπου βρισκω κατι που να μου αρεσει οπτικα δεν ξερουν τι κιχλιδα ειναι.....καμια βοηθεια επι αυτου??????

Ανοιξε καινούργιο πόστ στην ανάλογη κατηγορία(όχι εδώ ;) ) και

οι κιχλιδοέμπειροι θα σε βοηθήσουν

Έγινε επεξεργασία - PPAP
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...