Jump to content

Διευκρίνηση: ΝΟ3 Aquarium Pharmaceuticals


Torm

Recommended Posts

Χρησιμοποιεί κανένας αυτό το test kit; Έχει 2 χρωματικούς πίνακες, 1 για γλυκό και ένα για αλμυρό νερό. Εγώ όμως το χρησιμοποιώ και για το υφάλμυρο ενυδρείο μου με τη σχετικά χαμηλή αλατότητα (1.006) και δεν ξέρω ποια κλίμακα είναι η σωστή. Απευθύνθηκα 2 φορές στην εταιρεία αλλά δεν έλαβα απάντηση. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο επίπεδο αλατότητας πάνω από το οποίο πρέπει να χρησιμοποιώ την χρωματική κλίμακα του αλμυρού νερού; Οι οδηγίες δυστυχώς δεν αναφέρουν τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανένας αυτό το test kit; Έχει 2 χρωματικούς πίνακες, 1 για γλυκό και ένα για αλμυρό νερό. Εγώ όμως το χρησιμοποιώ και για το υφάλμυρο ενυδρείο μου με τη σχετικά χαμηλή αλατότητα (1.006) και δεν ξέρω ποια κλίμακα είναι η σωστή. Απευθύνθηκα 2 φορές στην εταιρεία αλλά δεν έλαβα απάντηση. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο επίπεδο αλατότητας πάνω από το οποίο πρέπει να χρησιμοποιώ την χρωματική κλίμακα του αλμυρού νερού; Οι οδηγίες δυστυχώς δεν αναφέρουν τίποτα..

Εύλογη η απορία σου. Ομολογώ ότι δεν με είχε προβληματίσει ποτέ κάτι τέτοιο.

Θα έλεγα, ότι μάλλον με το θαλασσινό θα πρέπει να το συγκρίνεις, αλλά δεν είμαι σίγουρος για την αλρίβεια του τεστ.

Αν δεν πάρεις απάντηση από την εταιρεία ή από κάποιον Φίλο που έχει εμπειρία, θα σου πρότεινα να το συγκρίνεις με ένα άλλο τεστ, που μετράει και τα δύο νερά με την ίδια χρωματική κλίμακα, για να βγάλεις τα συμπεράσματά σου.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς Νίκο μετά από καμιά εβδομάδα που έχω στείλει μαιλ στην εταιρεία, δεν έχω λάβει ακόμα απάντηση. Αν ξέρει κάποιος φίλος ας με διαφωτίσει.

Στο μεταξύ μάλλον θα δοκιμάσω την ιδέα σου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...