Jump to content

Sera Omnipur


Recommended Posts

Γεια σας παιδια, θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με το φαρμακο sera omnipur ,λοιπον οι οδηγιες λενε:

''αν δεν δειτε βελτιωση χρησιμοποιηστε ενεργο ανθρακα στο φιλτρο για 24 ωρες και επαναλαβετε την θεραπεια μετα απο 7 ημερες"

εγω μεσα σε ποσες μερες πρεπει να δω βελτιωση ωστε να καταλαβω οτι η θεραπεια πετυχε, για να μην την επαναλαβω???

ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Για ποια ασθένεια μιλάς ;

Ειχα ανοιξει ενα θεμα για μια φιλη μου που εχει ζωοτοκα τα οποια αδυνατιζαν,καθοντουσαν στον πατο με μαζεμενα πτερυγια και μετα πεθαιναν το ενα μετα το αλλο,μετα απο συζητηση στο forum μου προτεινατε το συγκεκριμενο φαρμακο και στις οδηγιες δεν διευκρινιζει αυτο που σας ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Για ποια ασθένεια μιλάς ;

Ειχα ανοιξει ενα θεμα για μια φιλη μου που εχει ζωοτοκα τα οποια αδυνατιζαν,καθοντουσαν στον πατο με μαζεμενα πτερυγια και μετα πεθαιναν το ενα μετα το αλλο,μετα απο συζητηση στο forum μου προτεινατε το συγκεκριμενο φαρμακο και στις οδηγιες δεν διευκρινιζει αυτο που σας ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3-4 μέρες πρέπει να αρχίσουν να φαίνονται τα πρώτα σημάδια βελτίωσης.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3-4 μέρες πρέπει να αρχίσουν να φαίνονται τα πρώτα σημάδια βελτίωσης.

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

καλησπερα! σχετικα με το sera omnipur μπορειτε να μου πειτε πως ακριβως το χρησιμοποιουμε? γιατι δε λεει τιποτα περα απο τη δοσολογια. Το φιλτρο παραμενει ανοιχτο κατα τη διαρκεια της θεραπειας? και επισης το ριχνουμε απλα μεσα στο ενυδρειο? τελος, για ποσες μερες κανουμε τη θεραπεια?

Έγινε επεξεργασία - Joanna Fish
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! σχετικα με το sera omnipur μπορειτε να μου πειτε πως ακριβως το χρησιμοποιουμε? γιατι δε λεει τιποτα περα απο τη δοσολογια. Το φιλτρο παραμενει ανοιχτο κατα τη διαρκεια της θεραπειας?  NAI   και επισης το ριχνουμε απλα μεσα στο ενυδρειο? NAI τελος, για ποσες μερες κανουμε τη θεραπεια? Οσες μέρες αναγραφει το σκεύασμα

 

Το φίλτρο πάντοτε ανοιχτο, και εαν χρησιμοποιούμαι άνθρακα τον αφαιρούμε για να μην απορροφήσει το φάρμακο. Επισης καλή οξυγόνωση για όσο διαρκεί η θεραπεία.

 

Link to comment
Share on other sites

Οξυγόνωση στο ενυδρείο σου μπορείς να πετύχεις με την χρήση αεραντλίας

ή αν στριψεις την έξοδο του φίλτρου έτσι ώστε να δημιουργεί ανατάραξη στην επιφάνεια του νερού σου.

 

Κατά την χρήση φαρμάκων συστήνεται η χρήση αεραντλίας .

Link to comment
Share on other sites

Θα σου συνιστούσα να συμπληρώσεις την Φόρμα Διάγνωσης Ασθένειας

με όσο περισσότερα στοιχεία γνωρίζεις και να βάλεις τις απαραίτητες φωτογραφίες ανοίγοντας ένα νεο θέμα εδώ.

Μπορεί να μην είμαι το κατάλληλο άτομο για να σε βοηθήσει στο πρόβλημα σου αλλά και κάποιος γνώστης δεν θα

μπορέσει να το κάνει χωρίς να γνωρίζει κάποιες απαραίτητες πληροφορίες .

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω μετρησεις για τιποτα δεν εχω τα χρηματα για να αγορασω αυτα που χρειαζονται γι αυτο ρωταω..εβγαλε το ψαρακι μου κατι κοκκινιλες στο σωμα του και δε ξερω τι γινεται. Αλλα ειναι μια χαρα ζωηρο και τρωει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε ένα νέο θεμα και συμπλήρωσε όσα γνωρίζεις από την φορμα και ας μην έχεις μετρήσεις.Είναι εξίσου σημαντικά και τα υπόλοιπα.

Προσπάθησε και για καθαρές φώτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...