Jump to content

Κατασκευή ξύλινης βάσης


AquaBoy

Recommended Posts

Καταρχην καλησπερα.Εφτιαξα ενα ενυδρειο σε διαστασεις 170χ50χ70 και τωρα θα φτιαξω μια ξυλινη βαση,το ερωτημα ειναι με τοσο βαρος που εχει το ενυδρειο αμα χρησιμιποιησω 2,5αρα μελαμινη αντεχει τοσο βαρος?

Αν υπαρχει καμια καλυτερη ιδεα ειμαι ολος αυτια.

Στελνω μια συν. φοτο.

1784[/snapback]

εγω εχω φτιαξει μια μεταλικη βαση σε σχημα πανκου και την επενδησα με ξυλο παρομιο με το δικο σας ,αυτο κιαν ειναι σιγουρο

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για σας και από εμενα.θα ήθελα να σας πω για την δικιά μου κατασκευη.εγω την βάση του ενυδρείου μου (180- 60- 70 ).την έφτιαξα απόmdf .2.7 ποντον.και το ύψος της είναι 50 πόντους για να είναι και ασφαλές αλλά και για να το φτανω.και κάτω από την βάση έχω Βάλη κάτι ποδαράκια τα οποία είναι ρυθμιζόμενα ως προς το ύψος για να έχω δυνατότητα να αλφαδιάζω το ενυδρειο.αλλα και να παίρνει αέρα η βάση από κάτω τα ποδαράκια έχουν ύψος ένα πόντο περιπουφυσικα έχει αρκετά από αυτά για να μοιράζεται το βάρος αυτά τα βρίσκεις εκεί που πουλάνε είδη κιγκαλερίας (πόμολα χειρολαβές κ.α )

Link to comment
Share on other sites

Aquaboy έχεις την ευγενή καλοσύνη να μας ενημερώσεις για το κόστος αυτής της κατασκευής!

Μια και ενδιαφέρονται πολύ για κάτι μεγαλύτερο αλλά και οικονομικότερο μια και οι τιμές είναι τρελές στην Ελλάδα και κυρίως στην επαρχεία που βρίσκομαι εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε kouzman

ο μεταλλικος σκελετος κοστισε 200 € αν θυμαμαι καλα και μου ειπε οτι ειναι στρατζα βαρεου τυπου καπως ετσι τελοςπαντον.

και τα ξυλα(μελαμινη) γυρω στα 50 €.

Link to comment
Share on other sites

Για οτιδηποτε χρειαστεις βοηθεια μου ριχνεις ενα τηλ και ειμαι εκει.Χαρα μου θα ειναι.Στο λεω γιατι οσους φιλους εχω απο εδω μενουν αρκετα μακρια μου και ειναι δυσκολο να συναντιεμαι.Γειτονες ειμαστε στο Ιλιον μενω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...