Jump to content

Για κυτταξτε εδω να δειτε κατι κουκλια!!!!


Caesars

Recommended Posts

:rolleyes: Όλα καλα Μαρίνα και με τον μπαμπά άντε και σε άλλες γέννες. Τώρα να ήσουν κοντά θα σου έλεγα αν ήθελες να μου πουλήσεις έναν αλλά .....

Το νερό έχει ph 7, ουξυγόνο υπάρχει και η ροή δεν είναι δυνατή κυρίως στο χώρο που κοινούνται αυτά. Μάλλον είχε πρόβλημα το καημένο, γιατί αν δεν είχα σωστές τιμές θα είχα πρόβλημα και με τα άλλα 2, τον L001 και τον Tiger. Εγώ στην αρχή φοβηθηκα μην τον στρεσάρη το τέρας αλλά ούτε που ασχολήθηκε, και σε μέγεθος ήταν πιο μεγάλος απ τον Tiger που του αλλάζει τα φώτα την ώρα του φαγητού. Εχθές έβαλα και τον Σινοδόντη και έπεσε ένας καβγάς με τον L001 δεν φαντάζεσαι, ο μικρός κοιτούσε σε μια γωνια, ΄σήμερα είναι εντάξει αν και της φαίνεται το περιβάλλον περίεργο, τώρα πρέπει να συνηθήσει το καινούργιο της σπίτι ελπίζω να της αρέσει της μικρής αρκούδας μου :)

Link to comment
Share on other sites

:D Όλα καλα Μαρίνα και με τον μπαμπά άντε και σε άλλες γέννες. Τώρα να ήσουν κοντά θα σου έλεγα αν ήθελες να μου πουλήσεις έναν αλλά .....

Το νερό έχει ph 7, ουξυγόνο υπάρχει και η ροή δεν είναι δυνατή κυρίως στο χώρο που κοινούνται αυτά. Μάλλον είχε πρόβλημα το καημένο, γιατί αν δεν είχα σωστές τιμές θα είχα πρόβλημα και με τα άλλα 2, τον L001 και τον Tiger. Εγώ στην αρχή φοβηθηκα μην τον στρεσάρη το τέρας αλλά ούτε που ασχολήθηκε, και σε μέγεθος ήταν πιο μεγάλος απ τον Tiger που του αλλάζει τα φώτα την ώρα του φαγητού. Εχθές έβαλα και τον Σινοδόντη και έπεσε ένας καβγάς με τον L001 δεν φαντάζεσαι, ο μικρός κοιτούσε σε μια γωνια, ΄σήμερα είναι εντάξει αν και της φαίνεται το περιβάλλον περίεργο, τώρα πρέπει να συνηθήσει το καινούργιο της σπίτι ελπίζω να της αρέσει της μικρής αρκούδας μου  :)

2264[/snapback]

Μαλλον θα ειχε προβλημα - αν και δεν ειναι απολυτο αυτο. Το θεμα με τα γατακια ειναι οτι το καθε ειδος εχει διαφορες στο νερο που προτιμαει απο θεμα θερμοκρασιας, σκληροτητας κτλ. Εν πασει περιπτωσει, εκτος αν θελεις να παρεις αλλο το ιδιο, το θεμα δεν ειναι και τοσο σημαντικο. Αν θελεις να παρεις αλλο, καλο θα ηταν να τσεκαρεις τις συνθηκες νερου που προτιμαει πριν απο οτιδηποτε αλλο. :rolleyes: με τον καυγα, εχει γελιο μερικες φορες. Ποιος κερδισε? Ελπιζω μονο να μη συνεχιστει ο καυγας, καμμια φορα εχει ασχημα αποτελεσματα...

Λοιπον τα μωρα μου τα χαριζω σε καλα σπιτια - με ενδιαφερει περισσοτερο να πανε σε ανθρωπους που θα τα αγαπανε και θα τα φροντιζουν. Αν ενδιαφερεσαι και εισαι Αθηνα μπορω να σου φερω κανενα τα Χριστουγεννα (αλλα θα πρεπει να το παραλαβεις απο το αεροδρομιο και να το πας κατευθειαν για μπλουμ στο ενυδρειο σου γιατι θα ταξιδευει 6 ωρες - και δεν εχω προσβαση σε ενυδρειο στην Ελλαδα).

Link to comment
Share on other sites

Aυτή που κέρδιζε πάντα η σινοδοντίτσα μου, αν και είναι αρκετά στρεσαρισμένη ακόμη δεν την έχω δει να τρώει τώρα μπορεί να το κάνει στα κρυφά δεν ξέρω, επλίζω, πάντως είναι καλοταϊσμένη. Στο άλλο ενυδρείο μόλις έπεφτε φαϊ, γιατί είναι πολύ φαγού τσακίζει ότι πέφτει όσο και να είναι, ή πήγαινε πως το μέρος της ... εκεί να δεις τι γινόταν :) Αν είμαι στην Αθήνα, και υπάρχει χώρος μέχρι τότε γιατί μου είπε πως θα μου τον αντικαταστήσει, και θες φυσικά μπορούμε να το κανονίσουμε :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Aυτή που κέρδιζε πάντα η σινοδοντίτσα μου, αν και είναι αρκετά στρεσαρισμένη ακόμη δεν την έχω δει να τρώει τώρα μπορεί να το κάνει στα κρυφά δεν ξέρω, επλίζω, πάντως είναι καλοταϊσμένη. Στο άλλο ενυδρείο μόλις έπεφτε φαϊ, γιατί είναι πολύ φαγού τσακίζει ότι πέφτει όσο και να είναι,  ή πήγαινε πως το μέρος της ... εκεί να δεις τι γινόταν  :)  Αν είμαι στην Αθήνα, και υπάρχει χώρος μέχρι τότε γιατί μου είπε πως θα μου τον αντικαταστήσει, και θες φυσικά μπορούμε να το κανονίσουμε  :rolleyes:

2282[/snapback]

Οκ, πες μου τι γινεται πλησιεστερα προς τα Χριστουγεννα.

Link to comment
Share on other sites

:) θα σου πω εκείνη την περίοδο. Ελπίζω να είναι κοπελίτσα γιατί έχω μόνο αγοράκια να γίνει και μια αλλαγή :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

:) θα σου πω εκείνη την περίοδο. Ελπίζω να είναι κοπελίτσα γιατί έχω μόνο αγοράκια να γίνει και μια αλλαγή  :rolleyes:

2380[/snapback]

οκ - οσο για τις ελπιδες, μεχρι τοτε δεν θα ξερουμε τι ειναι ... αν παλει σου βγει μουστακαλης καλη καρδια, υπαρχει και το καλοκαιρι που θα ξανακατεβω και μεχρι τοτε θα δειξουν ολοι ... :D

Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτοματικα μου βγηκανε, φτου φτου! (και μου βγαλανε και το λαδι για να τους παρω φωτο, δεν καθονται και μια στιγμη στο ιδιο μερος ... ΝΕΦΤΙ .... φτου!). Αυτα στις 3 εβδομαδες, σε κανα δυο βδομαδες θα τους αμολησω στο μεγαλο ενυδρειο (οσους προκειται να κρατησω). Αντε και σε αλλα με υγεια!

Link to comment
Share on other sites

καλά είναι φοβερά. Ειδικά αυτό της τελευταίας φωτό είναι κουκλί!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι όμορφα μωράκια να τους βάλεις καμία χάντρα μην στα ματιάσουν :)

Link to comment
Share on other sites

Τι όμορφα μωράκια να τους βάλεις καμία χάντρα μην στα ματιάσουν  :rolleyes:

2749[/snapback]

Παιδια το αστειο ξερετε ποιο ειναι? Αυτα σε 8 μηνες θα γεννοβολανε!!! Αντε, δεν το γλυτωνω το 15000 λιτρο, και ας γελανε μερικοι μερικοι..... Τελος παντων, δεν παραπονιεμαι, μου κανουν το ενυδρειο τζαμι (τωρα σκεφτομαι να τους εκπαιδευσω να καθαριζουν και το σπιτι...) :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι θα κανουν σε 8 μηνες, ξερω ομως οτι ειναι πανεμορφα!! Φτου, φτου και απο εμενα! :):rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αμα καθαριζουν το σπιτι στειλε κανενα και σε μας βρε Μαρίνα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...