Jump to content

Οι μαχη των Θερμοπυλων


Recommended Posts

Μετα απο πολυ καιρο αναμονης θα δουμε επιτελους στις μεγαλες οθονες την απιστευτη ιστορια θαρρους των 300 Σπαρτιατων στις θερμοπυλες. Σημαδι των σπαρτιατων ηταν οι πορφυροι μανδιες που φορουσαν μονο οι ομιοι. Αυτοι ηταν οι γνωστοι 300, αλλα για καθε ομοιο αναλογουσαν τουλαχιστον 3 ειλωτες που τους βοηθουσαν στην προετοιμασια πριν απο καθε μαχη, ενω υπηρχαν και οι 700 θεσπιεις. Τεραστια στιγμη της ιστοριας και εαν καποιος την μεταφερει σωστα τοτε θα εχουμε ενα πραγματικο επος. Αλλιως θα εχουμε μια καλη ταινια αλλα λιγο "εκτος οριων" και ελαφρα "ανιστοριτη" οπως η "Τροία" με τον Brad Pit και ο "Αλεξανδρος" του Ολιβερ Στοουν.

Εχουν ακουστει φημες πως και αλλοι ετοιμαζουν ταινια με το ιδιο θεμα οπως π.χ. με πρωταγωνιστικο ρολο τον George Clooney και σεναριο απο το περιφημο βιβλιο του Steven Pressfield με τιτλο "Gates of Fire" η αλλιως " Πυλες της φωτιας αλλα τελικα αλλος τους προλαβε..

Καλες προοπτικες εχει αυτη η η κινηση. Την παραγωγη την εχει αναλαβη ο γνωστος σε πολλους απο εμας Frank Miller, γνωστος απο το Sin City. Το trailer της ταινιας ειναι μεγαλοπρεπεστατο οποτε περιμενουμε να δουμε.

Δειτε το site της ταινιας και ειδικα το trailer. Μπορω να πω πως μου αρεσε παρα πολυ και αναμενω να το δω στους κινηματογραφους με μεγαλη περιεργια.

http://300themovie.warnerbros.com/

Link to comment
Share on other sites

Τεραστια στιγμη της ιστοριας και εαν καποιος την μεταφερει σωστα τοτε θα εχουμε ενα πραγματικο επος. Αλλιως θα εχουμε μια καλη ταινια αλλα λιγο "εκτος οριων" και ελαφρα "ανιστοριτη" οπως η "Τροία" με τον Brad Pit και ο "Αλεξανδρος" του Ολιβερ Στοουν.

Αυτο να λεγεται.

Δειτε το site της ταινιας και ειδικα το trailer. Μπορω να πω πως μου αρεσε παρα πολυ και αναμενω να το δω στους κινηματογραφους με μεγαλη περιεργια.

Πολυ καλο το trailer. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειδα κ εγώ πρόσγατα το τρέιλερ σε high definition και έπαθα!

Βέβαια είναι ξενέρα να ακούς στην Αγγλική

Spartaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaans....

;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειδα κ εγώ πρόσγατα το τρέιλερ σε high definition και έπαθα!

Βέβαια είναι ξενέρα να ακούς στην Αγγλική

Spartaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaans....

:blush:

This Is Spartaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!

Eψαξα και βρηκα το trailer σε high definition. Οντως ειναι δυνατο... ;)

http://www.apple.com/trailers/wb/300/hd/

Πολυ θα ηθελα να το δω σε προβολεα και 1080p. Αντε να δουμε ποτε θα μπορεσουμε δουμε ταινιες σε σε 1080ρ. Προς το παρον βολευομαστε με 720ρ. Οχι πως ειναι ασχημα, αλλα ε, οπως και να το κανουμε, πολλα εχουμε ακουσει και πρεπει να παρουμε και εμεις μια μυρωδια. :);)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...