Jump to content

Καμιά συνάντηση στην Β.Ελλάδα παίζει?


nkary

Recommended Posts

Υπάρχει επίσημο όργανο του ΠΣΦΕ νομίζω και αν ήθελε ξέρει που είμαστε και θα μπορούσε να είχε προσκαλέσει εκείνος. Να μπαίνει και να γράφει ο καθένας, ειδικά μετά από όσα απαξιωτικά έχουν γραφτεί από μεριας ΠΣΦΕ τόσο για το Αquazone όσο και για τα μέλη του νομίζω πως δεν είναι και το καλύτερο.

Μπορείτε άνετα να κανονίσετε μία συνάντηση μεταξύ των μελών του ΑΖ στην Θεσσαλονίκη αλλά ψάρεμα μελών παρακαλώ να μην γίνετε από εδω μέσα !!!

Τι να πω βρε παιδιά ... αθάνατη ελλαδάρα!

5 νοματαίοι όλο κι' όλο και τσακωνόσαστε ...

Μπας και μπήκε και η κουτάλα και το προεδριλίκι στην μέση ...

Βρε δεν ντρεπόμαστε λίγο, λέω εγώ?

:welcome:

Έγινε επεξεργασία - Binational
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 153
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ανακεφαλαιωση:

Mitrizakis Nikos , nkary, sotos, skipperqr και εγω.

Συνολο 5.

Εναν καφε θα πιουμε απλα να γνωριστουμε. :welcome:

Αλλος ;;;

Φυσικά και μπορούμε να κανονίσουμε μια συνάντηση χομπιστών.

Link to comment
Share on other sites

Εάν ήθελα – θέλαμε να κάνουμε ψάρεμα θα το κάναμε αλλιώς! Θεωρώ ανόητο να κρύβονται οι μεν χομπύστες από τους δε, με το να βρεθούν όλοι μαζί, μόνο καλό θα κάνει, πιστεύω σε όλους!

Άλλωστε η μέχρι τώρα συμπεριφορά μου μέσα στο site σας δεν νομίζω να έχει δώσει τέτοια δείγματα!

Θελω να κανεις ενα πειραμα.... πηγαινε στην κατηγορια του ΠΣΦΕ ή οπου αλλου θελεις στο GAB και γραψε οτι θελεις για το Aquazone....μετα ελα να μου πεις για τα ********* ... :welcome:

και για οσους δεν καταλαβαν.... το Aquazone εχει μπει στο φιλτρο "κακων λεξεων" του GAB (που πλεον αποτελει ουσιαστικο το επισημο forum του συλλογου....)....

Οσο αφορα οσα εχουν γραφτει τα γνωριζεις και μπορεις να κρινεις...

Απο εκει και περα μην το περνεις προσωπικα...πραγματικα η συμπεριφορα σου ειναι αψογη.... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Για όσο καιρό ακόμα εξακολουθεί να συμβαίνει αυτό που ανέφερε ο Μάνος με τα αστεράκια (το οποίο είναι και η πηγή όλου του κακού αγαπητή μου φίλη Binational...) θα πρότεινα να είναι και πιο αυστηρή η πολιτική του παρόντος φόρουμ απέναντι σε τέτοια φαινόμενα (και δεν είναι το μόνο, μόλις είχαμε και άλλο παρεμφερές σε άλλο, άσχετο θέμα...)

Μόλις αλλάξει το καθεστώς με τα αστεράκια αλλά και η νοοτροπία της άλλης "παραλίας", τότε μόνον θα ανοίξει - ίσως - και ο δρόμος για μια πιθανή... (έψαξα πολύ αλλά δεν βρήκα κατάλληλη λέξη...)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κύριοι

Νομίζω ότι το θέμα μας είναι άλλο. Είτε ανοίξτε νέο θέμα είτε να ανοίξουμε έμεις άλλο θέμα.

Λοιπόν εμείς οι 5 κλείσαμε?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορούμε να κανονίσουμε μια συνάντηση χομπιστών.

Αυτη ειναι η ουσια παιδια. Χομπιστες ειμαστε που προσπαθουμε να γινουμε καλυτεροι.

Σε οποιες αντιπαραθεσεις και καυγαδες, ολοι εχουν δικιο και ολοι εχουν αδικο.

Το προβλημα ειναι οτι κανουν κακο στο χομπι.

Ολες οι "παραλιες" θαλασσα εχουν. :welcome:

Μη βλεπουμε το δεντρο και χανουμε το δασος. :(

Η 5αδα τουλαχιστον εκλεισε απ'οτι καταλαβα.

Μενει να δουμε το μερος. Οποιοσδηποτε αλλος καλοδεχουμενος.

Περιμενουμε συμμετοχες. :thumbup::thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον ΠΟΤΕ δεν είπα να μην γίνει συνάντηση χομπιστών. Ποτέ δεν απέκλεισα κανέναν από καμία συνάντηση χομπιστών. Αλλά σε οργανωμένη συνάντηση από κάποιους που μας έχουν αμφισβητήσει και συνεχίζουν να το κάνουν δεν δέχομαι να συμμετέχω και δεν θα οδηγήσω κανένα εκεί.

Μακάρι να μπορέσει να οργανωθεί συνάντηση ΟΛΩΝ των χομπιστών της Θεσσαλονίκης από 1,2,3 ή όσα φόρουμ υπάρχουν αλλά να είναι ανεξάρτητη και χωρίς προσπάθειες ψαρέματος μελών.

Προς PascM : Λέγοντας "ψάρεμα μελών" δεν εννοούσα ότι το κάνεις εσύ σε καμία περίπτωση. Δεν το έθεσα προσωπικά. Αλλά μην μου πείς ότι αν πας σε συγκέντρωση της Θεσσαλονίκης του οργανωμένου συλλόγου δεν θα στην πέσουν να γίνεις μέλος? Αυτό εννοούσα και τίποτε άλλο.

Εγώ θα είχα όλη την καλή διάθεση να υποστηρίξω και 1 και 2 και όσους συλλόγους υπήρχαν όπως και το έκανα στο παρελθόν. Το θέμα είναι αυτό που κάνεις να βλέπεις ότι πιάνει τόπο, και ότι δεν μένεις στάσιμος σε ένα τέλμα. Η συνεχείς πρόοδος και εξέλιξη θα έπρεπε να είναι κατι το φυσικό.

Όμως η συνήθεια, η αδράνεια, η συνεχής άρνηση και πολλά άλλα μας έχουν φέρει εδώ που μας έχουν φέρει. Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλο μας.

Περιστατικά όπως τα ********, παραλίες, usernames που τα χρησιμοποιούν 2,3-5 άτομα, κρύψιμο θεμάτων που δεν μας βολεύουν ή μας δυσφημούν για να φαίνεται η πραγματική εικόνα μας και άλλα τέτοια τα θεωρώ γελοία.

Για τον λόγο αυτό είπα όσα είπα και έχω την στάση που έχω και το ξεκαθαρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον ΠΟΤΕ δεν είπα να μην γίνει συνάντηση χομπιστών. Ποτέ δεν απέκλεισα κανέναν από καμία συνάντηση χομπιστών. Αλλά σε οργανωμένη συνάντηση από κάποιους που μας έχουν αμφισβητήσει και συνεχίζουν να το κάνουν δεν δέχομαι να συμμετέχω και δεν θα οδηγήσω κανένα εκεί.

Μακάρι να μπορέσει να οργανωθεί συνάντηση ΟΛΩΝ των χομπιστών της Θεσσαλονίκης από 1,2,3 ή όσα φόρουμ υπάρχουν αλλά να είναι ανεξάρτητη και χωρίς προσπάθειες ψαρέματος μελών.

Προς PascM : Λέγοντας "ψάρεμα μελών" δεν εννοούσα ότι το κάνεις εσύ σε καμία περίπτωση. Δεν το έθεσα προσωπικά. Αλλά μην μου πείς ότι αν πας σε συγκέντρωση της Θεσσαλονίκης του οργανωμένου συλλόγου δεν θα στην πέσουν να γίνεις μέλος? Αυτό εννοούσα και τίποτε άλλο.

Εγώ θα είχα όλη την καλή διάθεση να υποστηρίξω και 1 και 2 και όσους συλλόγους υπήρχαν όπως και το έκανα στο παρελθόν. Το θέμα είναι αυτό που κάνεις να βλέπεις ότι πιάνει τόπο, και ότι δεν μένεις στάσιμος σε ένα τέλμα. Η συνεχείς πρόοδος και εξέλιξη θα έπρεπε να είναι κατι το φυσικό.

Όμως η συνήθεια, η αδράνεια, η συνεχής άρνηση και πολλά άλλα μας έχουν φέρει εδώ που μας έχουν φέρει. Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλο μας.

Περιστατικά όπως τα ********, παραλίες, usernames που τα χρησιμοποιούν 2,3-5 άτομα, κρύψιμο θεμάτων που δεν μας βολεύουν ή μας δυσφημούν για να φαίνεται η πραγματική εικόνα μας και άλλα τέτοια τα θεωρώ γελοία.

Για τον λόγο αυτό είπα όσα είπα και έχω την στάση που έχω και το ξεκαθαρίζω.

Η γιαγιά μου έλεγε:

Όταν μαλώνουν δυο ... πάντα φταίνε ΚΑΙ οι δυο ...

Τον μέσο επισκέπτη του ΌΠΟΙΟΥ φόρουμ ΔΕΝ τον ενδιαφέρουν οι οποίες προσωπικές διαφορές μεταξύ των διοικητών μελών. Αυτό που τον ενδιαφέρει είναι η όσο το δυνατών ποιο εμπεριστατωμένη και άρτια πληροφόρηση και μπορεί και η επικοινωνία με συνχομπίστες.

Υποτίθεται πως όλοι κοπτόμαστε για το hobby, αυτός ο "ανταγωνισμός" και ο κακός εννοούμενος ΕΓΩισμός όμως μάλλον το μόνο που κάνει είναι να το βλάπτει!

Μόνο εννομένοι μπορεί να είμαστε δυνατοί!!!

Link to comment
Share on other sites

Η γιαγιά μου έλεγε:

Όταν μαλώνουν δυο ... πάντα φταίνε ΚΑΙ οι δυο ...

Τον μέσο επισκέπτη του ΌΠΟΙΟΥ φόρουμ ΔΕΝ τον ενδιαφέρουν οι οποίες προσωπικές διαφορές μεταξύ των διοικητών μελών. Αυτό που τον ενδιαφέρει είναι η όσο το δυνατών ποιο εμπεριστατωμένη και άρτια πληροφόρηση και μπορεί και η επικοινωνία με συνχομπίστες.

Υποτίθεται πως όλοι κοπτόμαστε για το hobby, αυτός ο "ανταγωνισμός" και ο κακός εννοούμενος ΕΓΩισμός όμως μάλλον το μόνο που κάνει είναι να το βλάπτει!

Μόνο εννομένοι μπορεί να είμαστε δυνατοί!!!

Αγαπητή φίλη Binational,

η θεωρία καλή είναι αλλά δυστυχώς απέχει πολύ από την πράξη. Προσωπικά ανήκω στα μέλη τα οποία εναντιώθηκαν όσο δε φαντάζεσαι στη δημιουργία του AquaZone και πολλές φορές -αν όχι όλες- άδικα, όπως ανακάλυψα εκ των υστέρων. Παρ' όλ' αυτά, το παρόν φόρουμ με καλοδέχτηκε όταν αποφάσισα να γίνω μέλος, στη συνέχεια αναθεώρησα πολλές από τις απόψεις μου και άτομα με τα οποία ήμουν στα "μαχαίρια " είναι πλέον καλοί μου φίλοι, και με τίμησε μάλιστα κάνοντάς με συντονιστή. Αν μετρούσαν οι προσωπικές διαφορές όπως, κατά τη γνώμη μου κακώς, νομίζεις τότε θα έπρεπε με το που έγινα μέλος την ίδια στιγμή να γίνω ban. :thumbup:

Αν ήταν στο δικό μου χέρι, και σύμφωνα με τους στοιχειώδης κανόνες ευγένειας-συμπεριφοράς (χωρίς να εννοώ όποιον πράττει αντίθετα αγενή) στα φόρουμ που έχω και στην υπογραφή μου, δε θα επέτρεπα κανένα λινκ/αναφορά που να παραπέμπει σε οποιοδήποτε φόρουμ που έχει τέτοια συμπεριφορά απέναντι στο δικό μου.

Συγνώμη για το off topic, να πω ότι είναι αρκετά πιθανό να ανέβω στη διάρκεια των γιορτών στην όμορφη Θεσσαλονίκη και αν συμπέσουν οι ημερομηνίες με χαρά θα έρθω να γνωριστούμε. :welcome:

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εννομένοι μπορεί να είμαστε δυνατοί!!!

:welcome:

Link to comment
Share on other sites

Κάντε ρε παιδία μια συνάντηση και διορίστε αναμεταξύ σας έναν διοργανωτή για της επόμενες συναντήσεις Και με της ευλογίες φυσικά του Αquazone να καθιερωθεί μια δίμηνη συνάντηση των μελών του. Και αφήστε τους άλλους να κάνουν της δικές τους συναντήσεις.

Εγώ θα ερχόμουν απλά για την ημερομηνία αυτήν μου είναι δύσκολο, την επόμενη φορά όμως θα το επιδιώξω να παραβρεθώ.

Υ.Γ.

Σαν νέος στο φόρουμ δεν γνωρίζω τη παίχτηκε μετάξι Αquazone και ΠΣΦΕ μπορεί κάνης να με ενημερώσει! Έτσι για να είναι ενήμερη και ή νέοι.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη και πονεμένη ιστορία... :welcome:

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.

Σαν νέος στο φόρουμ δεν γνωρίζω τη παίχτηκε μετάξι Αquazone και ΠΣΦΕ μπορεί κάνης να με ενημερώσει! Έτσι για να είναι ενήμερη και ή νέοι.

Αυτό που έχει σημασία είναι το χόμπι και μόνο αυτό. Δεν είναι ωραίο να ανοίξουμε παλαιές πληγές και μάλιστα να ακουστούν οι απόψεις μόνο της μίας πλευράς.

Όμως επειδή έχουμε ξεφύγει πολύ ας μείνουμε στον τίτλο του θέματος δηλαδή πως θα οργανωθεί συνάντηση στην Θεσσαλονίκη και ας αφήσουμε τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Όμως επειδή έχουμε ξεφύγει πολύ ας μείνουμε στον τίτλο του θέματος δηλαδή πως θα οργανωθεί συνάντηση στην Θεσσαλονίκη και ας αφήσουμε τα υπόλοιπα.

:thumbup::thumbup::(

Ακριβώς αυτό!!!!!!!!

Λοιπόν, περιμένω κι άλλους για την συνάντηση στη Θεσσαλονίκη!

:welcome:συνάντηση το Σάββατο, 23/12/06 στις 5 το απόγευμα στη Θεσσαλονίκη! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα μερος δεν λετε ....

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα Starbucks στην παραλία είναι ένα ωραίο και ήσυχο μέρος...

Άρα:

:welcome:συνάντηση το Σάββατο, 23/12/06 στις 5 το απόγευμα στα Starbucks στην παραλία! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Βρε λες να κατσει η καλη και να ειμαι και γω εκει ? Ειδωμεν .... :welcome::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Να φτιάξει κάποιος μία καρτολίνα Α4 έγχρωμη με το σήμα του Aquazone και να πάει πρώτος στο ραντεβού για να την έχει πάνω στο τραπέζι, να την δουν όλοι... :thumbup:

Και αν θέλετε τη μακέτα, ζητήστε την από τους admin εδώ που την έχουν έτοιμη, να σας τη δώσουν. :welcome:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτό που έχουμε και στην Αθήνα.

Εμείς απλά το έχουμε τυπώσει, το έχουμε πλαστικοποιήσει και το έχουμε βάλει σε stand και μπαίνει επάνω σε τραπέζια στο μαγαζί που δίνουμε ραντεβού.

Link to comment
Share on other sites

23/12 θα είμαι και εγώ στα πάτρια εδάφη ... για να δούμε θα τα καταφέρω?

Link to comment
Share on other sites

Ok Γιάννη, αναλαμβάνω εγώ την προετοιμασία και το τύπωμα με το λογότυπο. Έχω και flyer από τη φορά που είχα έρθει στην συνάντηση στην Αθήνα. Θα έχω και αυτά μαζί μου!!!

συνάντηση το Σάββατο, 23/12/06 στις 5 το απόγευμα στα Starbucks στην παραλία!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ξαναγυρίσαμε στο θέμα λοιπόν Νίκο για όλη τη προσπάθεια αν και είσαι στο Βόλο το επόμενο ραντεβού ( αφού κλείσαμε αυτό) ορίζετε σε τσιπουράδικο σε σένα

Link to comment
Share on other sites

Ok Γιάννη, αναλαμβάνω εγώ την προετοιμασία και το τύπωμα με το λογότυπο. Έχω και flyer από τη φορά που είχα έρθει στην συνάντηση στην Αθήνα. Θα έχω και αυτά μαζί μου!!!

συνάντηση το Σάββατο, 23/12/06 στις 5 το απόγευμα στα Starbucks στην παραλία!

:welcome: ok μάστωρα

Link to comment
Share on other sites

Ok Γιάννη, αναλαμβάνω εγώ την προετοιμασία και το τύπωμα με το λογότυπο. Έχω και flyer από τη φορά που είχα έρθει στην συνάντηση στην Αθήνα. Θα έχω και αυτά μαζί μου!!!

συνάντηση το Σάββατο, 23/12/06 στις 5 το απόγευμα στα Starbucks στην παραλία!

:welcome::thumbup::thumbup::thumbup::(

Οσοι μπορειτε ελατε :(

Νικο εαν μπορω να βοηθησω σε κατι, ευχαριστως.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...