Jump to content

Black corydoras


GREGORY

Recommended Posts

Καλησπερα σας.Εχω στη κατοχη μου ενα ενυδρειο juwel 180 lt στο οποιο οσον αφορα τα ψαρια εχουν επιλεγει ειδη απο την ευρυτερη περιοχη του αμαζονιου οπως καρντιναλ,ροδοστομοι,δισκοι,κορυδορας,rineloricaria,farlowella, κτλ.Σχετικα με τα φυτα τα περισσοτερα ειναι απο τον αμαζονιο αλλα υπαρχουν και μερικα απο αλλες περιοχες τα οποια σκεφτομαι σιγα σιγα να τα αντικαταστησω.Πριν απο 2 ημερες βρηκα σε ενα μαγαζι και το αγορασα ενα κορυδορας το οποιο περιγραφεται σαν corydoras sp.black venezuela.Eχει κανεις υποψη του κατι για αυτο το ειδος?παροτι εψαξα στο google δε βρηκα καποια αξιολογη πληροφορια.Οπως μαρτυρα το ονομα του ειναι μαυρο με πτερυγια το οποια ειναι μαυροκοκκινα.Ελπιζω να μην ειναι καποιο ειδος το οποιο εχει "δημιουργηθει " σε καποιο εργαστηριο.Περιμενω καποια απαντηση απο οποιον εχει καποια πληροφορια για αυτο το ειδος.

Φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Πόσο το αγόρασες;!

Μπορείς να με ενημερώσεις από που το αγόρασες;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το αγορασα απο το waterinn και η τιμη του ειναι 8,5€.Ηεμφανιση του ειναι απιθανη!

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ: http://kapsi.fi/~skare/akvaario/black_venezuela.html

και εδώ: http://www.planetcatfish.com/catelog/image.php?image_id=2349

Έγινε επεξεργασία - filoxenos
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση,αυτο ειναι το ειδος που εχω ομως μακαρι να καταλαβαινα τι λεει αυτο το αρθρο,Τι γγωσσα ειναι αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Τα συγκεκριμένα κόρυ τα έχουν κατατάξει σάν είδος AENAUS που ο πληθυσμός του βρίσκετε στην Βενεζουέλα.

Οι συνθήκες κράτησης είβναι λίγο πολύ ίδιες όπως και τα περισσότερα κόρυ.

Προσωπικά έχω ένα γκρούπ των 7 και πηγαίνουν θαυμάσια.

Άν θές παραπάνω πληροφορίες απλά ρώτα!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλανδικά νομίζω... Αλλά ο Δημήτρης θα σου πει ότι θέλεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ και τους 2 για τις πληροφοριες.Το μονο που δε θα ηθελα να συμβαινει ειναι να ειναι μια τεχνητη ποικιλια που δεν απανταται στη φυση μια και ειμαι εντελως αντιθετος σε τετοιου ειδους παρεμβασεις.Το φυσικο ειναι παντα το καλυτερο...

Link to comment
Share on other sites

Ωωωωωωωωωωωωω θελω κι εγω :)

Κουκλια θα παω να παρω ελπιζω να εχει ακομη

Link to comment
Share on other sites

Οταν το αγορασα τη τριτη ηταν το τελευταιο...ελπιζω να φερει αλλα συντομα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...