Jump to content

ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΦΙΛΤΡΟ


Recommended Posts

:) ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΣΥΓΧΑΙΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ FORUM.

ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΦΙΛΤΡΟ ΤΟ=EHEIM 2026 PROFESSIONAL 2.

TO ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ RIO 180 ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥ ΦΙΛΤΡΟ.

Ο ΠΛΥΘΙΣΜΟΣ ΑΠΑΡΤΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ 5 ΡΟΔΟΣΤΟΜΟΥΣ 5 ΝΕΟΝ 3ΛΕΟΠΑΡΝΤ ΓΑΤΟΨΑΡΑ 1ΡΑΜΙΡΕΖΙ 3 ΣΚΑΛΑΡΙΑ

ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΜΟΛΙ.

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ ΕΑΝ ΑΡΚΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΦΙΛΤΡΟ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ?

ΠΑΡΑΛΗΨΗ=ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΦΥΤΕΜΕΝΩ ΜΕ 3 ΑΝΟΥΜΠΙΕΣ 2 ΑΝΟΥΜΠΙΕΣ ΝΑΝΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΛΙΜΝΟΦΙΛΕΣ.

ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ HOBBY ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!

Link to comment
Share on other sites

Και η δική μου γνώμη είναι ότι το συγκεκριμένο φίλτρο καλύπτει τις ανάγκες του ενυδρείου σου και ιδιαίτερα με την συγκεκριμένη βιοφόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

:) ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΣΥΓΧΑΙΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ FORUM.

ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΦΙΛΤΡΟ ΤΟ=EHEIM 2026 PROFESSIONAL 2.

TO ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ RIO 180 ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥ ΦΙΛΤΡΟ.

Ο ΠΛΥΘΙΣΜΟΣ ΑΠΑΡΤΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ 5 ΡΟΔΟΣΤΟΜΟΥΣ 5 ΝΕΟΝ 3ΛΕΟΠΑΡΝΤ ΓΑΤΟΨΑΡΑ 1ΡΑΜΙΡΕΖΙ 3 ΣΚΑΛΑΡΙΑ

ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΜΟΛΙ.

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ ΕΑΝ ΑΡΚΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΦΙΛΤΡΟ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ?

ΠΑΡΑΛΗΨΗ=ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΦΥΤΕΜΕΝΩ ΜΕ 3 ΑΝΟΥΜΠΙΕΣ 2 ΑΝΟΥΜΠΙΕΣ ΝΑΝΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΛΙΜΝΟΦΙΛΕΣ.

ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ HOBBY ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!

θα συμφωνησω μετα παιδια για το φιλτρο.Τα ζωοτοκα ομως με τα ωοτοκα δεν ταιριαζουν .

Link to comment
Share on other sites

:) καλο θα ειναι τα δυο φιλτρα να δουλεψουν για ενα διαστημα 20 ημερων μαζι, μετα επιδει το εξωτερικο σου φιλτρο υπερκαλυπτει τα λιτρα σου η αποφαση ειναι δικη σου. εγω θα το εβγαζα.
Link to comment
Share on other sites

Αν τελικά αποφασίσεις να βγάλεις το εσωτερικό φίλτρο, μπορείς να βάλεις όλα τα υλικά του στο καινούργιο εξωτερικό και να το δουλέψεις αμέσως, βγάζοντας άμεσα το εσωτερικό φίλτρο. Εννοείται ότι θα προσθέσεις και νέα υλικά στο καινούργιο φίλτρο για να γεμίσεις το χώρο...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα κρατούσα και τα δύο φίλτρα για λόγους ασφαλείας

(κάτι που εφαρμόζω στα αντίστοιχα δικά μου ενυδρεία).

Εντάξει κερδίζεις κάποιο χώρο, πάντως τα εσωτερικά φίλτρα της juwel, τηρουμένων των αναλογιών

είναι πολύ αξιόπιστα και αποδοτικά.

Αν τελικά αποφασίσεις να το βγάλεις σκέφτηκες πως θα το ξεκολλήσεις από τα τοιχώματα του ενυδρείου

ή πώς θα κόψεις τις σιλικόνες έτσι όπως είναι κολλημένο το εσωτερικό φίλτρο του RIO?

Αν έχεις καμιά ιδέα μπορείς να τη μοιραστείς μαζί μας.

Φιλικά

Ανδρέας

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...