Jump to content

Aqua Terarium - Χελωνιέρα


Recommended Posts

να το χαιρεσαι φιλε!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 169
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λητω και απεριττο...μου αρεσει παρα πολυ....και ειδικα η επιλογη σου για μαυρη πλατη και πυθμενα (κατα τυχη εκανα το ιδιο με ενα μικρο βοηθιτηκο ενυδρειακη που εβαλα σε λειτουργεια πριν 5 μερες)

Link to comment
Share on other sites

Λητω και απεριττο...μου αρεσει παρα πολυ....και ειδικα η επιλογη σου για μαυρη πλατη και πυθμενα (κατα τυχη εκανα το ιδιο με ενα μικρο βοηθιτηκο ενυδρειακη που εβαλα σε λειτουργεια πριν 5 μερες)

Thanx Mr Zoo, το μαύρο το επέλεξα αφού είχα αποφασίσει ότι αρχικά τουλάχιστον θα παίξω bare bottom για να προσπαθήσω να μην φαίνεται σαν κλινικό πείραμα το ενυδρέιο!Επίσεις έχω διαβάσει ότι για τα ψάρια τουλάχιστον το μαύρο είναι αυτό που τα ηρεμεί περισσότερο.

πολυ ομορφο, μπραβο

Ευχαριστώ Σάκη!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Εγώ θα κάνω μια τελείως άσχετη ερώτηση...Τι μηχανή χρησιμοποιείς???

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τραβήχτηκε από ένα φίλο που είχε έρθει σπίτι με μια Canon 5D Mark IΙ.

Οι προηγούμενες είναι ή με iphone 4 η με την Nikkon D3100 που είχα

Κάνω upload και θα ποστάρω σε λίγο ένα βιντεάκι που είχα τραβήξει με το iphone μερικές μέρες αφού μπήκε και η Λίζα στο ενυδρείο

Link to comment
Share on other sites

Hταν η επομενη μου ερωτηση που μας ειχες ταξει στο ποστ 81... B)

Για την μηχανη το ρωτησα,γιατι μου εκανε εντυπωση η ταχυτητα κλειστρου που πετυχες τον παφλασμο του νερου...

Link to comment
Share on other sites

Hταν η επομενη μου ερωτηση που μας ειχες ταξει στο ποστ 81... B)

Για την μηχανη το ρωτησα,γιατι μου εκανε εντυπωση η ταχυτητα κλειστρου που πετυχες τον παφλασμο του νερου...

Είναι κορυφαίο το κανόνι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή αυτό

http://www.madata.gr...era/196890.html

είπα να ανεβάσω ένα βιντεάκι που είχα τραβήξει παλιότερα, μερικές μέρες αφού είχε μπεί και η Λίζα μέσα αλλά ολο βαριόμουν

Enjoy in HD

Έγινε επεξεργασία - Crazy_Beaver
Link to comment
Share on other sites

χαμηλωσε λιγο την ροη στο φιλτρο ,δειχνουν να ''τρεχουν''συνεχεια να σου ζησουν

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει κάθετο σπρευ μπαρ τώρα για΄τι το είχα παρατηρήσει και εγώ αυτό που λές και είναι καλύτερα τα πράγματα!Φυσικά και πρίν αλλά και τώρα πάνε στην έξοδο και πάιζουν με το νερό... :bigemo_harabe_net-81:

Link to comment
Share on other sites

ποσο ειναι το ενυδριο σου?

ειναι αρκετα μεγαλο..το εχεις παρει ετσι για να μη χρειαστει να αλλαξεις αργοτερα?

εγω εχω δυο χελωνες με μηκος 15 εκατοστα και μου φιανεται κομπλε το μεγεθος του δικου σου

Link to comment
Share on other sites

ποσο ειναι το ενυδριο σου?

ειναι αρκετα μεγαλο..το εχεις παρει ετσι για να μη χρειαστει να αλλαξεις αργοτερα?

εγω εχω δυο χελωνες με μηκος 15 εκατοστα και μου φιανεται κομπλε το μεγεθος του δικου σου

Καλημέρα

Το ενυδρείο είναι 50Χ40Χ20εμπρός 30 πίσω. και υπολογίζω να με καλύψει max για κανα χρόνο ακόμα,μετά θα πρέπει να πάω σε μεγαλύτερο

Εγω θα σου πρότεινα να φτιάξεις από την αρχή όσο μεγαλύτερο μπορείς για να μην μπλέκεις καθε λίγο και λιγάκι σε ιστορίες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Το ενυδρείο είναι 50Χ40Χ20εμπρός 30 πίσω. και υπολογίζω να με καλύψει max για κανα χρόνο ακόμα,μετά θα πρέπει να πάω σε μεγαλύτερο

Εγω θα σου πρότεινα να φτιάξεις από την αρχή όσο μεγαλύτερο μπορείς για να μην μπλέκεις καθε λίγο και λιγάκι σε ιστορίες!

καλημερα!

εγω εχω δυο χελωνες και οι δυο ειναι 15-16 εκατοστα.

οποτε σκεφτομαι για ενα ενυδρειο με 100 - 130 μηκος

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου είπα και πιο πάνω όσο μεγαλύτερο τόσο το καλύτερο γιατί και δεν θα χρειαστείς αλαγή ξανά αλλα και θα δώσεις περισσότερο χώρο στα ζωντανά σου που μόνο καλό μπορεί αν είναι...

Αν θες βοήθεια με την κατασκευή εδώ είμαστε

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση πως ενα ετοιμο ενυδρειο θα μοι στοιχισει περισσοτερο απο το να φτιαξω ενα εγω.

λεφτα δεν υπαρχουν οποτε σιγα σιγα θα προχωρησει η κατασκευη και η μετεπειτα αγορα του εξοπλισμου δυστηχως

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...