Jump to content

Pseudohemiodon Apithanos


Caesars

Recommended Posts

Παιδια αυτα μου ηρθαν σημερα, μαζι με Flash Panaques (L204) και κατι αλλα ψιλα ... (ζευγαρακια για τα υπαρχοντα). 10 ειχα παραγγειλει, 9 εφτασαν ζωντανοι και πολυ ταλαιπωρημενοι ... αλλα μαλλον συνερχονται αποτι βλεπω. Δεν ειναι κουκλια? Σπανιοτατα .... Τα χρωματα διαφερουν απο ζαχαρι μεχρι και μαυρο. Το μονο που ξερω γι'αυτους ειναι οτι φυλανε τα αυγα στο στομα τους και οτι αν ενοχληθουν σκουραινει το χρωμα τους. Αυτα και ψαχνω....

Husky πως σου φαινονται?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα τα κουκλιά και με το καλό τα μωρά τους

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικα Μαρινα.

Δεν τα εχω συναντισει ποτε Ελλαδα.Πολυ ομορφα.. :)

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό και τα γενιτούρια. Ούτε εγώ τα έχω δει πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Στην ελλάδα τα έχω δεί μονο μία φορά πρίν 3,5 χρόννια τυχαία μπλεγμένα με κάτι άλλα Loricarids....

Μπράβο Μαρίνα για τα εκπληκτικά ψαράκια!!!! :D

Τα συγκεκριμένα φυλάνε τα αυγά τους συγκεντρωμένα πιασμένα στο κάτω χείλος του αρσενικού το οποίο τα κουβαλάει μέχρι την εκκόλαψη τους!!!! :)

Εδώ και μιά φωτό από συγγενές είδος....

1075Loricaria_sp_carrying_eggs_b-med.jpg

υστ.επειδή ώς φένεται έχει ανοιχτεί ιερός γατοπόλεμος μεταξύ Περιστερίου (Husky Jim) και Manchester (Caesars) δηλώνω ότι μέχρι να έρθει η Μαρίνα ελλάδα τα χριστούγεννα ότι θα έχω επιπλέον τουλάχιστον 30 πλέκο!!!!! (το πού θα τα βάλω είναι άλλη ιστορία.....) :rolleyes:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω πολυ - εγω ομολογουμενως δεν τα ηξερα και πρωτη φορα πειραματιζομαι με το ειδος, ελπιζω να πανε ολα καλα. Ενας απο τους προμηθευτες που συνεργαζομαι μου ειπε οτι του ηρθαν 10 και μου τα εδωσε ολα πριν χτυπησουν το μαγαζι .. Επι του παροντος μονο ενας εχει αρχισει να ξεσκουραινει λιγο, οι αλλοι ειναι ακομα μαλλον ταλαιπωρημενοι και αποπροσανατολισμενοι. Ειδωμεν!

Τα συγκεκριμένα φυλάνε τα αυγά τους συγκεντρωμένα πιασμένα στο κάτω χείλος του αρσενικού το οποίο τα κουβαλάει μέχρι την εκκόλαψη τους!!!! :)

Εδώ και μιά φωτό από συγγενές είδος....

Ευτυχως Δημητρη, γιατι αλλο χωρο για φωλιες δεν εχω - τους επομενους θα τους κλεισω σε μαιευτηριο οπως παει το θεμα :rolleyes: Παντως αφου ειναι mouth brooders δε θα πρεπει να κανουν πολλα αυγα την καθε φορα ... ξερεις τιποτα περι αυτου?

υστ.επειδή ώς φένεται έχει ανοιχτεί ιερός γατοπόλεμος μεταξύ Περιστερίου (Husky Jim) και Manchester (Caesars) δηλώνω ότι μέχρι να έρθει η Μαρίνα ελλάδα τα χριστούγεννα ότι θα έχω επιπλέον τουλάχιστον 30 πλέκο!!!!! (το πού θα τα βάλω είναι άλλη ιστορία.....) :rolleyes:

2474[/snapback]

:D:D:rolleyes: Εγω παντως εχω τις εξης επιλογες, ντουλαπα η να τους παραχωρησω το πισω δωματιο. 94 αισιως (χωρις τα μωρα) και ανεβαινω (εχω κατι παραγγελιες που περιμενω). Α! επικοινωνησα με το μαγαζι στη Γερμανια αλλα θελει μινιμουμ παραγγελια 800 ευρω (και εγω ηθελα περιπου 350 ευρω ψαρια) - κριμα γιατι ηθελα να παρω τρια Triactis και το Papa panaque που μου εχει κατσει ... :D Για τα Αlbino Adonis εμαθες τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Α! επικοινωνησα με το μαγαζι στη Γερμανια αλλα θελει μινιμουμ παραγγελια 800 ευρω (και εγω ηθελα περιπου 350 ευρω ψαρια) - κριμα γιατι ηθελα να παρω τρια Triactis και το Papa panaque που μου εχει κατσει ...  :rolleyes: Για τα Αlbino Adonis εμαθες τιποτα?

2496[/snapback]

Το αλμπίνο θα αργίσει γιατί θα αργίσει ξανά παραγγελεία.Panaque Papa θές μικρό ή μεγάλο?Κάτι μπορούμε να κάνουμε γιαυτό.... :)

Link to comment
Share on other sites

Το αλμπίνο θα αργίσει γιατί θα αργίσει ξανά παραγγελεία.Panaque Papa θές μικρό ή μεγάλο?Κάτι μπορούμε να κάνουμε γιαυτό.... :rolleyes:

2500[/snapback]

3 αλλα να φαινεται αν ειναι αγορακια η κοριτσακια! 1 αγορακι 2 κοριτσακια. Εκτος απο αυτο, μικρα! Που θα τα βρεις? :)

Link to comment
Share on other sites

3 αλλα να φαινεται αν ειναι αγορακια η κοριτσακια! 1 αγορακι 2 κοριτσακια. Εκτος απο αυτο, μικρα! Που θα τα βρεις? :)

2523[/snapback]

αυτή την στιγμή υπάρχουν μόνο μικρά...θές για να ρωτήσω τιμή?

Link to comment
Share on other sites

αυτή την στιγμή υπάρχουν μόνο μικρά...θές για να ρωτήσω τιμή?

2543[/snapback]

ναι, ρωτα - αντε και να δουμε πως θαρθουν Manchester!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...