Jump to content

Σιλικωνη Ερωτηση


olumpiakos759

Recommended Posts

καλησπερα εκτος απο την aqua silicone ποια αλλη μπορω να χρησιμοποιησω?γιατι εδω στην λιβαδεια εψαξα ολα τα μαγαζια και δεν ειχε κανενας!!!

Link to comment
Share on other sites

Κωστα εγω παλιοτερα ειχα βρεί ενυδρειακή σιλικόνη απο το μαγαζί με τα εργαλεία και τα διαφορα που είναι χαμηλά στην Αθηνών...κοντα στον Παπασπύρου νομίζω αλλα στην απέναντι πλευρα...για κανε ενα κόπο!

Έγινε επεξεργασία - PRINCE
Link to comment
Share on other sites

Logo axetoxy 1000,Bison,Den Braven

:)

:bigemo_harabe_net-64: :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Κωστα εγω παλιοτερα ειχα βρεί ενυδρειακή σιλικόνη απο το μαγαζί με τα εργαλεία και τα διαφορα που είναι χαμηλά στην Αθηνών...κοντα στον Παπασπύρου νομίζω αλλα στην απέναντι πλευρα...για κανε ενα κόπο!

κωστη στον πουλο λες πηγα αλλα δεν ειχε καποια μηπως θυμασε πως την λενε?

Link to comment
Share on other sites

Οχι , δεν κανει για ενυδρειακη χρηση.Της den braven για ενυδρεια ειναι αυτη

Την τελευταία φορά που ήμουν στο Praktiker κοιταξα μία προς μία όλες τις σιλικόνες της den braven που δεν έγραφαν πάνω αντιμουχλικές και στα μικρά γράμματα απο πίσω λένε not for use in aquariums.

Αυτή που προτείνεις το γράφει πάνω αλλά ξέρουμε ότι είναι ΟΚ ή είναι κάποια άλλη που δεν υπήρχε στο κατάστημ απου πήγα;

Link to comment
Share on other sites

Λουκα εγω μονο αυτη ξερω της Den braven που ειναι για ενυδρειακη χρηση , δεν νομιζω να βγαζει αλλη.

Στα πρακτικερ δεν την εχω βρει ποτε , μπορει να ειναι και συμπτωση ,αυτη που εχω βρει ειναι η Logo 1000.

Τις den braven την εχω πετυχει σε πολλα χρωματοπολεια..

Link to comment
Share on other sites

Λουκα εγω μονο αυτη ξερω της Den braven που ειναι για ενυδρειακη χρηση , δεν νομιζω να βγαζει αλλη.

Στα πρακτικερ δεν την εχω βρει ποτε , μπορει να ειναι και συμπτωση ,αυτη που εχω βρει ειναι η Logo 1000.

Τις den braven την εχω πετυχει σε πολλα χρωματοπολεια..

Αν έχει κάποιος σπίτι του ασ το ελέγξει και να πεί για να το ξεκαθαρίσουμε γιατί αν και έχει περάσει καιρός νομίζω ότι αυτή που έβαλες την είχα διαβάσει και το έγραφε από πίσω!

Πάντως εγώ όσες φορές έχω χρησιμοποιήσει έχω πα΄ρει της bison που γράφει πα΄νω για χρήση σε ενυδρεία!Μόνο μειωνέκτιμα ότι δεν βγαίνει σε μαύρη!

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι....Δοκιμασμενη απο εμενα και νομιζω οτι για αυτη λενε και τα παιδια!

http://www.denbraven.nl/en/product-range/elastic-sealants/zwaluw-aqua-silicone :bigemo_harabe_net-55:

Link to comment
Share on other sites

Logo 1000 με τα 1000!!!!! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Επαναφέρω αυτό το θέμα!Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μία μαύρη σιλικόνη κατάλληλη!

Αν μπορεί να πει και από πού την προμηθεύτηκε στην Αθήνα γιατί έχουν σπάσει τα νεύρα μου και αυτή την φορά έχω πεισμώσει και θέλω να κολλήσω με μαύρη!

Κάθε φορά μέχρι τώρα τα παρατούσα και τελικά κολλούσα με διάφανη!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι με το ζορι μαυρη??? Διαφανη δεν σου κανει?

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω αυτό το θέμα!Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μία μαύρη σιλικόνη κατάλληλη!

Αν μπορεί να πει και από πού την προμηθεύτηκε στην Αθήνα γιατί έχουν σπάσει τα νεύρα μου και αυτή την φορά έχω πεισμώσει και θέλω να κολλήσω με μαύρη!

Κάθε φορά μέχρι τώρα τα παρατούσα και τελικά κολλούσα με διάφανη!

Ιφιγενείας στην Ν. Ιωνία (δε θυμάμαι νούμερο και όνομα, όπως πας από Μεταμόρφωση προς Ν. Ιωνία στο δεξί σου χέρι) --> η σπάνια και πολυπόθητη Bison μαύρη ;)

Έγινε επεξεργασία - warhawk
Link to comment
Share on other sites

Γιατι με το ζορι μαυρη??? Διαφανη δεν σου κανει?

Για καθαρά αισθητικούς λόγους!Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατι είναι απαγορευμένη πολυτέλεια αφου δεν το λές ότι τις βρίσκεις και παντού!

Ιφιγενείας στην Ν. Ιωνία (δε θυμάμαι νούμερο και όνομα, όπως πας από Μεταμόρφωση προς Ν. Ιωνία στο δεξί σου χέρι) --> η σπάνια και πολυπόθητη Bison μαύρη ;)

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ιφιγενείας στην Ν. Ιωνία (δε θυμάμαι νούμερο και όνομα, όπως πας από Μεταμόρφωση προς Ν. Ιωνία στο δεξί σου χέρι) --> η σπάνια και πολυπόθητη Bison μαύρη ;)

λιγο πιο συγκεκριμενα ...δλδ κοντα στην Λ.Ηρακλειου? τι μαγαζι ειναι ? με χρωματα?

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω αυτό το θέμα!Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μία μαύρη σιλικόνη κατάλληλη!

Αν μπορεί να πει και από πού την προμηθεύτηκε στην Αθήνα γιατί έχουν σπάσει τα νεύρα μου και αυτή την φορά έχω πεισμώσει και θέλω να κολλήσω με μαύρη!

Κάθε φορά μέχρι τώρα τα παρατούσα και τελικά κολλούσα με διάφανη!

εγώ έχω χρησιμοποιήσει αυτή και ήμουν ικανοποιημένος (και είναι και μαύρη)

Link to comment
Share on other sites

Για καθαρά αισθητικούς λόγους!Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατι είναι απαγορευμένη πολυτέλεια αφου δεν το λές ότι τις βρίσκεις και παντού!

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Γνώμη μου προσωπική ότι είναι πιο όμορφο ένα σωστά κολλημένο ενυδρείο με διάφανη σιλικόνη!! Μάλλον ψάχνεις σε λάθος μαγαζιά και δεν βρίσκεις η είσαι τόσο άτυχος.... σε επαρχεία μένω πράγμα που κάνει τα πράγματα πολύ πιο δύσκολα αλλά σε όποιο χρωματοπωλείο της προκοπής πάω έχει ενυδρειακη σιλικόνη. Αθήνα δεν το συζητώ...αν ξεκινήσουμε από Πειραιά μπορώ να σου πω 3 μαγαζιά ιδιωτών ( χρωματοπωλεία ), από μεγάλα καταστήματα δε , Πρακτικερ στην Πειραιώς πριν 3 μέρες αγόρασα ο ίδιος 5 Bison διάφανες και 1 μαύρη και μάλιστα σε τιμή προσφοράς λόγο κάποιου promotion στα 3.95euro την μια! Den Braven είχα πάρει από το ίδιο κατάστημα διάφανη πριν 2-3 μήνες , Leroy Merlin στην Πειραιώς πάλι πριν 5 μήνες Den Braven και Logo 1000 πρώτη μούρη στα ράφια του στον πάνω όροφο , Ενυδρειακά μαγαζιά .Όποτε αν σε μια περιοχή μόνο υπάρχουν τόσες επιλογές δεν νομίζω ότι είναι πολυτέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου προσωπική ότι είναι πιο όμορφο ένα σωστά κολλημένο ενυδρείο με διάφανη σιλικόνη!! Μάλλον ψάχνεις σε λάθος μαγαζιά και δεν βρίσκεις η είσαι τόσο άτυχος.... σε επαρχεία μένω πράγμα που κάνει τα πράγματα πολύ πιο δύσκολα αλλά σε όποιο χρωματοπωλείο της προκοπής πάω έχει ενυδρειακη σιλικόνη. Αθήνα δεν το συζητώ...αν ξεκινήσουμε από Πειραιά μπορώ να σου πω 3 μαγαζιά ιδιωτών ( χρωματοπωλεία ), από μεγάλα καταστήματα δε , Πρακτικερ στην Πειραιώς πριν 3 μέρες αγόρασα ο ίδιος 5 Bison διάφανες και 1 μαύρη και μάλιστα σε τιμή προσφοράς λόγο κάποιου promotion στα 3.95euro την μια! Den Braven είχα πάρει από το ίδιο κατάστημα διάφανη πριν 2-3 μήνες , Leroy Merlin στην Πειραιώς πάλι πριν 5 μήνες Den Braven και Logo 1000 πρώτη μούρη στα ράφια του στον πάνω όροφο , Ενυδρειακά μαγαζιά .Όποτε αν σε μια περιοχή μόνο υπάρχουν τόσες επιλογές δεν νομίζω ότι είναι πολυτέλεια.

Γούστα είναι αυτά!Δική μου γνώμη είναι ότι η μαύρη δίνει καλύτερο αποτέλεσμα!

Practiker έχω παέι σε 2-3 διαφορετικά και δεν βρήκα μαύρη!Μόνο διάφανη!Στο τέλος τα έπερνα και εγώ και έλεγα δεν θα έρχομαι γύρω γύρω, έπερνα την διάφανη που την έβρσκα σχεδόν παντού και τελείωνε το πανηγύρι!

Τι να πώ είμαι και γκαντεμόσαυρα!

Anyways πιστεύω έχω αρκετές πληροφορίες για να βρώ!

Thank you alll guys!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον..........εχω μια ιδεα..........να σου πουλησουμε τις δικες μας :bigemo_harabe_net-74:

Καλα κολληματα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...