Jump to content

Kribensis Και Λίτρα


bbetta

Recommended Posts

Γεια σας

Φίλος μου ενδιαφέρεται να κάνει species tank με ένα ζευγάρι kribensis στο 54λ 60x30x30

Είναι εφικτό να γίνει κάτι τέτοοι με την προυποθεση οτι δε θα μπουν αλλοι ζωντανοι οργανισμοι και ότι θα υπάρξουν κρυψώνες πχ καρύδες ;;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ακατορθωτο,αλλα συνεχως θα πρεπει να αποσυρει τις γεννες καθως αν τα βρει το ζευγαρι θα γενναει αρκετα συχνα και αν δεν αφαιρεθει η καθε γεννια,ετοιμαζοντας την επομενη θα θανατωθουν ολα απο τον αρσενικο.αρα σε αυτην την περιπτωση ο φιλος σου θα πρεπει να εχει και αλλο ενυδρειο για να φιλοξενει τις γεννες.....

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως τα ψαρια θα ζοριστουν,διοτι και με το αναλογο στησιμο(ξυλα,λιγες πετρες,φυτα) ο χωρος θα περιοριστει πολυ.Θεωρω πως ενα ενυδρειο μηκους 80cm θα ηταν πολυ πιο καταλληλο για το ζευγαρι.

smile.png

Link to comment
Share on other sites

θεωρω οτι ολα ειναι αντικειμενικα...εγω διατηρω το ζευγαρακι μου σε 65 λιτρα...χωρις κανενα απολυτος προβλημα...ξερω οτι οι γεννες πρεπει αμεσα να φευγουν...αλλα δεν εχω αλλο προβλημα...η γνωμη μου ειναι οτι σε ενα καλα φυτεμενο ενυδρειο με αρκετες κρυψωνες και αναλογος τον χαρακτηρα του ψαριου μπορει και να τα καταφερει...τωρα σιγουρα τα παιδια που ειναι και εμπειροτεροι ξερουν σιγουρα καλυτερα...εγω απλα ειπα το δικο μου παραδειγμα... :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...