Jump to content

Guppy Εγκυμοσύνη


thessboy22

Recommended Posts

Έχω δύο γκαπίνες,είναι εδώ και 3 εβδομα΄δες φουσκομένες και δεν έχουν γεννήσει ακόμα.Μήπως ξέρετε πότε θα είναι έτοιμες να γεννήσουν;

Μήπως πρέπει να τις βάλω σε γεννήστρα.

Έγινε επεξεργασία - FotisGt
Η δημοσίευση μεταφράστηκε. Γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες στο Forum.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το προφίλ των Guppy: http://www.aquazone....28

Για το θέμα της γεννήστρας υπάρχουν διάφορες γνώμες,δες παλαιότερα θέματα της κατηγορίας.

Link to comment
Share on other sites

Είχα θηλυκές για αρκετούς μήνες φουσκωμένες αλλά δε γεννούσαν. Όταν αισθάνθηκαν άνετα στο περιβάλλον τους άρχισαν να γεννούν κάθε 30-40 μέρες. Ούτε γεννήστρες ούτε τίποτα. Αφήνεις τη φύση και κάνει τη δουλειά της.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η μία μου γέννησε 3 μικρά πρίν κανένα μήνα αλλά πάλι είναι και οι δύο φουσκουμένες, και δεν ξέρω τι να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Τις ταίζεις και κάθεσαι και τις χαζεύεις. Τίποτα παραπάνω. Όταν τους έρθει η όρεξη θα σου γεμίσουν το ενυδρείο μικρά!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Εγώ προσωπικά δεν τα έβαλα κερατόφυλλο , έχω άλλα πλαστικά λουλούδια , πέτρες και έχουν κρυφτεί εκεί .

Υπάρχει κίνδυνος παρ'όλα αυτά να τα φάνε τα άλλα ; Ή να τοποθετήσω τα μικρά σε ένα άλλο ένα ενυδρείο ;

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπαν και οι προηγούμενοι, άφησε τα ψαράκια στην ησυχία τους και όλα θα γίνουν όταν έρθει η κατάλληλη στιγμή. Δε νομίζω να πάρει παραπάνω από 5-6 εβδομάδες από όταν άρχισες να τα βλέπεις φουσκωμένα.. Άντε με το καλό!! :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...