Jump to content

Ξαφνικός Θάνατος Zebrasoma Xanthurum


Recommended Posts

Μέχρι σήμερα το μεσημέρι ηταν όλα καλά λιγο πριν ανάψουν τα φώτα πέθανε .....τον ειχα τρία χρόνια....Πόσο ζουν ?

Σε οπτικό ελενχο δεν ειχε σημάδια ουτε κατι παράξενο...καμια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρησε το ph σου.Πιστευω πως σου επεσε πολυ το ph κατα την διαρκια της νυχτας και δεν το αντεξε το ψαρι

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρησε το ph σου.Πιστευω πως σου επεσε πολυ το ph κατα την διαρκια της νυχτας και δεν το αντεξε το ψαρι

Και γιατι πεθανε αυτο μονο;

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο όσο ξέρω, γνωρίζω ότι είναι δύσκολα ψάρια, και στατιστικά και πολύ σου έζησε μάλον!!!

Δεν έχω προσωπική εμπιρεία απο τέτοιο ψάρι και ο λόγος είναι ακριβώς αυτό που είπα πιό πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο όσο ξέρω, γνωρίζω ότι είναι δύσκολα ψάρια, και στατιστικά και πολύ σου έζησε μάλον!!!

Δεν έχω προσωπική εμπιρεία απο τέτοιο ψάρι και ο λόγος είναι ακριβώς αυτό που είπα πιό πάνω.

αυτό δεν νομίζω ότι ισχύει, είναι αρκετά εύκολο ψάρι.

Εγω θα ελεγα να μετρησει ΤΑ ΠΑΝΤΑ και να παρατηρησει συμπεριφορες ψαριων.

Συμφωνώ, επίσης παρατήρησε καλά τα υπόλοιπα σου ψάρια.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ελεγα να μας περιγραψεις λιγο το ενυδρειο σου.Ποσα λιτρα ειναι;Εχεις ανοιχτο χωρο για κολυμπι;Εχεις αρκετες κρυψωνες;Τι αλλους συγκατοικους ειχες με το ψαρι;

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη εχω μεσα δυο clown τους εχω απο μικρους τωρα πρέπει να ειναι 5 ,6 χρονών..μια lysmata amb. μια boxer 2 καβουρια

2 σαλιγγαρια nasarious (οπου μάλλον γέννησαν σήμερα ) 3 η4 μικρους κόκκινους ερημήτες (1,5εκ έκαστος) και 3 σαλιγκάρια αγνώστου Τ,.....

Δυο μπουκέτα xenia (απο aiolo) 2 βραχακια με mushroom και δυο frag zoantus (απο harrispap85)

Έγινε επεξεργασία - kosmidis
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι πεθανε αυτο μονο;

Τα κλοουνακια παραειναι ανθεκτικα.Τελικα το ph το μετρησες?Το συγκεκριμενο ψαρι το εχω και εγω και ειναι σχετικα ευκολο

Link to comment
Share on other sites

Τα κλοουνακια παραειναι ανθεκτικα.Τελικα το ph το μετρησες?Το συγκεκριμενο ψαρι το εχω και εγω και ειναι σχετικα ευκολο

εχει χαλάση το ηλεκτρόδιο απο το ph controller και το test (αν και εχει ληξη το 10) λεει 7 προς 8

Link to comment
Share on other sites

λετε να το μαστίγοσαν τα υδροζοα .... :mellow:

μπορή να πήγε απο καρδιά??? ....γιατι τα καβουράκια που εχω κάνουν κατι σάλτα οταν ταιζω....

Link to comment
Share on other sites

??

αυτα τα καταραμένα :bigemo_harabe_net-72: τα DIGITATE HYDROIDS

Έγινε επεξεργασία - kosmidis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...