Jump to content

Γκάπυ Με Τι Άλλα Ζωοτόκα?


thessboy22

Recommended Posts

Θέλω να κάνω μια ερώτηση όπως λέω και στο θέμα μου τα γκάπυ με τι άλλο είδος ζωοτοκα ψάρια ταιριάζουν???

Έγινε επεξεργασία - thessboy22
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

μπορείς να δεις και εδώ . Από όσο ξέρω τα ζωοτόκα πρέπει να πηγαίνουν με άλλα ζωοτόκα (πλάτυ , ξιφοφόρους).

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα υπάρχει και με τους ίδιους τους γονείς.

Με αρκετά ψηλά-πυκνά φυτά και επιφανείας σώζεται η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει μέσα πλάτυ και ξυφοφόρους. Υπάρχει πρόβλημα να φαγωθούν μεταξύ τους??? Θέλω μέσα να βάλω και μόλλυ ποιός μπορεί αν ταιριάζουν όλα αυτά μάζι..

Link to comment
Share on other sites

Η συμπεριφορά κάθε ψαριού είναι διαφορετική αλλά σε γενικές γραμμές συμβιώνουν χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.

Υπάρχει βέβαια πρόβλημα υβριδισμού μεταξύ Ξιφοφόρων και Platy.Για να βάλεις χαρέμια από 3 είδη μαζί χρειάζεσαι αρκετά λίτρα καθώς σε λίγο καιρό θα γεμίσει το ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη 3 διαφορετικά ενυδρεία. έχω ένα 80 λίτρα ένα 25 και 20, σε περίπτωση που μου γεννήσουν θα τα βάζω στα πιο μικρά ενυδρεία που έχω για να μην τύχει και μου τα τρώνε τα μεγάλα... Δηλαδή χρειάζεται θές να πείς να πάρω και ένα μεγαλύτερο απο τα 80 λίτρα???

Link to comment
Share on other sites

Οι μονομάχοι συνήθως επιτίθενται σε ψάρια με μεγάλες ουρές.Εξαρτάται βέβαια από το χαρακτήρα του μονομάχου.

Από πλευράς συνθηκών εσύ γνωρίζεις σε τι επίπεδα είσαι.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Ωραία ερωτηση

On 22/12/2011 at 8:51 ΜΜ, το μέλος thessboy22 έγραψε:

Έχω ξυφοφόρους μέσα άλλα έχω και μικρά γκαπάκια μήπως θα τα φάνε οι μονομάχοι αν βάλω???

Ωραία ερωτηση

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα μην τα βάλεις μαζί βάλε τον μονομάχο στο 20λιτρο μόνο του. Μην ανχώνεσαι με τα μικρά θα βρουν τον δρόμο τους μόνα τους δεν χρειάζεται να τα μεταφέρεις, Το πρόβλημα του υβριδισμού μόνο να προσέξεις οπως σου εχουν αναφερει οι προλαλήσαντες.  

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...