Jump to content

Ψάχνω Υπερχείλιση...


Giannis_4

Recommended Posts

Γεια σας παιδες!!!

Ψαχνομαι για μια υπερχειλιση που να κατεβαζει 5000-6000 λιτρα νερο ομως δεν βρηκα κατι.

Βασικα ψαχνομουν με την tunze γιατι μου αρεσε το μπαστουνι που ειχε για να τραβαει και απο χαμηλα ομως ειδα οτι κατεβαζει μονο 1200 λιτρα που και δυο να βαλω παλι δεν μπορω να ειμαι ήσυχος.

Ανεβαζω νερο με 2 eheim 3000,ξερω οτι η ροη τους ειναι πολυ μικροτερη αλλα δεν θα ηθελα να το ρισκαρω.

Αν καποιος χρησιμοποιει ή ξερει απο υπερχειλισεις ας δοσει ενα χερακι μπας και βρω αυτο που ψαχνω...

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε μου!!εσυ θες κατι τετοιο..

overflow_1024.jpg

η τετοιο..

260120112.jpg

αν δεν βρεις κατι ετοιμο η καλυτερο μπορουμε να επιχειρήσουμε κατι παρομοιο με τις εικονες..ειμαστε και κοντα!αν εχεισ ορεξη και επειδή δεν εχω κανει υπερχειληση που να κατεβαζει τοσα λιτρα ειναι μια πολυ καλη προκληση!

Έγινε επεξεργασία - adlib
Link to comment
Share on other sites

Eάν έχεις εμπειρία από αγορές από το εξωτερικό (γιατί στο Ελάντα δεν...) χτύπα την CPR Aquatics CS150 ή την CS202. Σε υπερκαλύπτουν. Επίσης σκέψου την εκδοχή να τρυπήσεις το τζάμι γιατί είναι το καλύτερο από όλα ;)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω και τους δυο!!!

Φιλε μου adlib θα ηθελα να παω σε κατι ετοιμο αν και οι υπερχειλισεις που μου εδειξες πρεπει να εχουν πολυ χαμηλότερο κοστος.

Το ενυδρειο μου τρεχει με πυργο υπερχειλισης τον οποιο απορω ακομα γιατι τον εκανα και θα ηθελα να τον ξηλωσω και να βαλω μια εξωτερικη.

Χθες που εκατσα και εψαχνα δεν βρηκα την CPR Aquatics CS150 ή 202,καλη φαινεται.

Βλεπω οτι μετραει την ροη σε gph,πως το μεταφραζουμε σε λιτρα?

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω και τους δυο!!!

Φιλε μου adlib θα ηθελα να παω σε κατι ετοιμο αν και οι υπερχειλισεις που μου εδειξες πρεπει να εχουν πολυ χαμηλότερο κοστος.

Το ενυδρειο μου τρεχει με πυργο υπερχειλισης τον οποιο απορω ακομα γιατι τον εκανα και θα ηθελα να τον ξηλωσω και να βαλω μια εξωτερικη.

Χθες που εκατσα και εψαχνα δεν βρηκα την CPR Aquatics CS150 ή 202,καλη φαινεται.

Βλεπω οτι μετραει την ροη σε gph,πως το μεταφραζουμε σε λιτρα?

Είναι η καλύτερη εξωτερική υπερχείληση δεν είναι απλά καλή γι' αυτο στην έστειλα ;)

Έχει και αυτόματο σύστημα εξαγωγής του αέρα (δεν μπορείς να πλυμηρήσεις λόγο αέρα όπως με την τούνζε)

Μειονέκτημα ότι πρέπει να την παραγγείλεις από Αμερική καθώς δεν φέρνει κανείς Ελλάδα. (και απορώ το γιατί;!)

Για τη μετατροπή πολλαπλασιασέ το με 3,79 ...

Επίσης τα λίτρα που λέει είναι εντελώς πραγματικά μην υπολογίζεις παραπάνω όπως κάνουμε για τις άλλες υπερχειλήσεις

Αυτά ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...