Jump to content

Ξερα Χελωνας Με Βεντουζες


Recommended Posts

καλησπερα παιδια. μια ερωτηση θελω να κανω. ψαχνω ξερα για τις χελωνες μου με βεντουζες για να βγαλω τις πετρες που μου πιανουν αρκετο χωρο. υπαρχουν στο εμποριο ακομη? και αν ναι θα ηθελα μια αντοιστιχη ισιοσελιδα. γιατη εδω στην χιο στα πετ σοπ δεν το εχουν και μου ειπαν οτι μαλον δεν υπαρχει ποια στο εμποριο αλλα στο γιου τιουμπ τις συνανταω συχνα σε διαφορα βιντεο με υδροβειες χελωνες. ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Με μαγνήτες σε βολεύει; Από τυχαία αναζήτηση βρήκα αυτό.

http://www.exo-terra.com/en/products/turtle_bank.php

Link to comment
Share on other sites

για τυχαια αναζητηση φωτιε,πολυ καλο το αποτελεσμα... :bigemo_harabe_net-64:

Φιλε Αντωνη επισης πολυ ομορφο και εργονομικο ειναι και αυτο (που απο πισω μπορεις να κρυψεις κυκλοφοριτη και να εχεις ενα καταρακτη μικρο) και αυτο που ειναι σαν αυτο που ψαχνεις ...

Για την ακριβεια αυτο που ψαχνεις ειναι κατι σαν αυτο

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για της προτασεις σας, ηταν κατατοπιστικες :bigemo_harabe_net-146: Ακομη εχω βρει λαμπα uva 100w. αλλα εχει 2 ειδων: με εστιαση και ποιο ανοιχτη φωτηνοτειτα. ποια θα λεγατε να παρω?

Link to comment
Share on other sites

100w Αντωνιε θα γινει σαουνα...τι ενυδρειο εχεις????προτιμησε παντα με την επστιαση...ειναι λιγο ακριβοτερες,αλλα καλυτερες κατα την γνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

την εχω αρκετα ψηλα απο την ξερα και πυστευω οτι δεν θα υπαρχει προβλημα. επρεπε να παρω 75 αρα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

για τυχαια αναζητηση φωτιε,πολυ καλο το αποτελεσμα... :bigemo_harabe_net-64:

Φιλε Αντωνη επισης πολυ ομορφο και εργονομικο ειναι και αυτο (που απο πισω μπορεις να κρυψεις κυκλοφοριτη και να εχεις ενα καταρακτη μικρο) και αυτο που ειναι σαν αυτο που ψαχνεις ...

Για την ακριβεια αυτο που ψαχνεις ειναι κατι σαν αυτο

θα ειθελα να μου πεις ενα site που να μπορω να το αγορασω μεσο διαδυκτιου, κυριος το τριτο προοιον που μου προτεινες. γιατη εδω στην χιο ειναι σαν να ζειτας κανενα διαστημοπλοιο. ειναι χρονια πεισω στα ενυδρεια.

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι και εγω για κατι τετοιο φτανει να υπαρχει και σε μικρες διαστασεις φυσικα μεσω ιντερνετ γιατι δεν ξαναπαταω σε πετ σοπ τα συχαθηκα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα DINA. Kαλητερα θα ειναι να μην βαζουμε ολα τα pet shop στον ιδιο παρανομαστη γιατη ειναι αδικια. Υπαρχουν και μαγαζια που ειναι ακρος επαγγελματικα και βρισκεις αυτο που θελεις. Για παραδειγμα εγω ειμαι απο επαρχια και οχι απο αθηνα, και εδω στην επαρχια δεν μου εφερναν κατι τετοιο, αλλα επειδη το εψαξα με ενδιαφερον βρεικα στην αθηνα με ευκολια αυτο που ζειτας και εσυ. ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΨΑΞΕΙΣ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΤΙΚΗ ΕΙΜΑΙ ΣΥΓΟΥΡΟΣ ΤΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΑΝΕΤΑ ΞΕΡΑ ΜΕ ΒΕΝΤΟΥΖΕΣ. Και καλο ειναι να κανεις μεσα στο foroum γνωριμιες γιατη υπαρχουν αξιολογα παιδια και γνωστες στην χελωνα που μπορουν να σε βοηθεισουν αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι που βρηκες ακρη Αντωνη...αντε και με την πρωτη ευκαιρια να μας βαλεις και φωτο

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι που βρηκες ακρη Αντωνη...αντε και με την πρωτη ευκαιρια να μας βαλεις και φωτο

Αντε καλοριζικια και καλες νταγκλες στης χελωνες μου!! Ευχαριστω για ολα γιωργο. :bigemo_harabe_net-146:

post-48105-0-35278500-1325600790_thumb.jpg

post-48105-0-64886000-1325600806_thumb.jpg

post-48105-0-44271100-1325600827_thumb.jpg

post-48105-0-23266100-1325600849_thumb.jpg

post-48105-0-19431000-1325600866_thumb.jpg

post-48105-0-28572500-1325600897_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη μια χαρα βλεπω βολευτηκανε στην νεα του "ξαπλωστρα" τα τερατακια σου....μην με ευχαριστεις ,το μονο που εκανα ειναι αν σου προρεινω τα καποιες λυσεις,στο κατω κατω ειμαστε εδω μεσα για να βοηθαμε ο ενας τον αλλον...απο εκει και περα σε σενα αξιζουν τα μπραβο για την υπομονη που ειχες και παρα του οτι εισαι επαρχεια,εψαξες στην Αθηνα και βρηκες...

Μονο μια παρατηριση εχω....στην πρωτη φωτο βλεπω οτι η ξερα ειναι πολυ κοντα στο χειλος του ενυδρειου,θα σου προτεινα να κατεβαζες λιγο την σταθμη μην βρεπεις με κανενα απροοπτο δραμα στο πατωμα

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει προσωρινα εκει περα 2 βιβλια (μεχρη να μου ετοιμασουν καποια επιπροσθετα κοματια τζαμι που θα κολεισω απο πανω) γιατη μου ειχε φυγει 2 φορες η ατιμη. Απλα το εχω ψηλα για να δοσω λιγο ακομη κολυμπη στο υψος.

Link to comment
Share on other sites

απαπα βαλε ενα δυχτακι να το σκεπασεις απο πανω προσωρινα εστω μη σου φηγει,βρε την ατιμη.ποσο ειναι σε μεγεθος η ξερα που πηρες αν και εγω δε τη θελω για χελωνα.... εχω σαλαμανδρα και μια σε βολικο μηκος θα ηταν οτι πρεπει...

Link to comment
Share on other sites

20 ποντους ειναι το μακρος και 15 το πλατος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα Αντώνη! Μπορείς σε παρακαλώ το site που παρείγγειλες την ξέρα? και πόσο σου στοίχησε?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Αντε καλοριζικια και καλες νταγκλες στης χελωνες μου!! Ευχαριστω για ολαπ

πΟΥ ΒΡΗΚες ξερα πλεαζε..σε ποιο καταστημαα?

Link to comment
Share on other sites

πΟΥ ΒΡΗΚες ξερα πλεαζε..σε ποιο καταστημαα?

αν απευθυνθείς στα καταστήματα που έχουν ποικιλία ειδών pet, τα οποία έχουν βήμα εδώ, σίγουρα θα βρείς, όπως βρήκε και ο Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

αν απευθυνθείς στα καταστήματα που έχουν ποικιλία ειδών pet, τα οποία έχουν βήμα εδώ, σίγουρα θα βρείς, όπως βρήκε και ο Αντώνης

Μπορειτε να μ πειτε ενα καταστημα συγκεκριμενο που να περιεχει?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...