Jump to content

Αναγνώριση Γαρίδας


Recommended Posts

Γεια σας

Πήρα 7 γαρίδες amano αλλά η παρακάτω δεν μου φαίνεται να είναι του ίδιου είδους με τις άλλες

post-39178-0-97180900-1324106410_thumb.jpg

τι είναι τελικά;

ευχαριστώ

Βασίλης :D

Link to comment
Share on other sites

Η δεύτερη είναι διαπιστωμένη amano η πρώτη όμως δεν μου φέρνει με την καμία με amano αφού έχει λίγες κάθετες ρίγες και δεν έχει μικρές βούλες σαν την amano....

Καμια άλλη ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Για την πρωτη ελεγα.

Δε ξέρω ρε φίλε... amano δεν πρέπει να είναι.

Θα βγάλω και καμία ακόμα φώτο αλλά μέχρι τότε αν έχει κανένας άλλος ιδέα τι είναι ας μου πει... :D

Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν κάτι καβουράκια στη θάλασσα που είναι λερωμένα από πίσσα / πετρέλαιο :) γι αυτό το είπα μήπως είναι λερωμένη amano.

Link to comment
Share on other sites

Η δευτερη φωτο ειναι αμανο , η πρωτη σιγουρα οχι. Κατι σε Neocaridina ή babaulti αλλα και παλι δυσκολο να αναγνωριστει απο τοσο μακρινη φωτο. Γενικα οι διαφανες αγριες μορφες ειναι πολυ δυσκολες στην αναγνωριση μεσω φωτογραφιων. Για σιγουρη αναγνωριση ,μονο απο κοντα και παρατηρωντας το rostrum , και αλλα ανατομικα χαρακτηριστικα.

Link to comment
Share on other sites

Η δευτερη φωτο ειναι αμανο , η πρωτη σιγουρα οχι. Κατι σε Neocaridina ή babaulti αλλα και παλι δυσκολο να αναγνωριστει απο τοσο μακρινη φωτο. Γενικα οι διαφανες αγριες μορφες ειναι πολυ δυσκολες στην αναγνωριση μεσω φωτογραφιων. Για σιγουρη αναγνωριση ,μονο απο κοντα και παρατηρωντας το rostrum , και αλλα ανατομικα χαρακτηριστικα.

Raven αυτές υβριδίζουν με red cherry ;;;

Εχω μια από λάθος του petshopa...

Θα βγάλω κι αλλη φώτο :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αν και αργοπορημένα ανεβάζω φώτο από τη γαρίδα μυστήριο

Τι είδος είναι;;;

Υβριδίζει με red cherry;;;

ΦΩΤΟ

post-39178-0-33300200-1327768421_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...