Jump to content

Περιεργη Συμπεριφορα Μετα Απο Αναρρωση Και Δε Τρωει!!!


Recommended Posts

Ενα αγγελοψαρο μου ειχε προσβληθει απο ΙΚ,

Κατα περιεργο τροπο οταν ειχε τα σπυρακια ειχε αρχισει να ζωντανευει κ να ειναι κινητικο σαν το αλλο που εχω μαζι του σε ενυδρειο 170 λιτρων κλπ κλπ. Του εκανα θεραπεια με υψηλη θερμοκρασια κ μετα απο κανα 6μερο εδω κ δυο μερες δενεχει πια σπυρακια καθολου. Ομως ξαναγινε νωχελικο κ μαλιστα δε τρωει εδω κ δυο μερες!!!

Φοβαμαι μη συνεχισει κ δε τρωει κ μου πεθανει..υπαρχει καποια λυση αναγκης??

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μπορω να σου προτεινω ειναι να παρεις ενα νεροποτηρο και να το μισογεμισεις με νερο. Παρε μια, δυο σκελιδες σκορδο και τρυψτες μεσα στο ποτηρι και μετα πατατω με ενα αντικειμενο σαν γουδι για να βγαλει οσο ποιο πολυ ουσια το σκορδο. Μετα παρε ενα σουρωτιρη και φιλτραρε το μειγμα και ριξε το υγρο μεσα στο ενυδρειο σου και δοκιμασε να ταισεις την επομενη το πρωι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μπορω να σου προτεινω ειναι να παρεις ενα νεροποτηρο και να το μισογεμισεις με νερο. Παρε μια, δυο σκελιδες σκορδο και τρυψτες μεσα στο ποτηρι και μετα πατατω με ενα αντικειμενο σαν γουδι για να βγαλει οσο ποιο πολυ ουσια το σκορδο. Μετα παρε ενα σουρωτιρη και φιλτραρε το μειγμα και ριξε το υγρο μεσα στο ενυδρειο σου και δοκιμασε να ταισεις την επομενη το πρωι.

Τι κολπο ειναι αυτο?

Εχω σκορδο σε σκονη ετοιμο να το κανω με αυτο?γτ δεν εχω το φρεσκ..

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι να ειναι φρεσκο για να ειναι ποιο αποτελεσματικο, και επισης δεν γνωριζω εαν αυτη η σκονη σκορδου, ειναι οντως απο σκορδο ή περιεχει και τιποτα αλλο μεσα που μπορει να βλαψει.

Σκορδο

Οσο για το χρυσοψαρο δεν μπορω να διακρινω τιποτα απο αυτη την φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Eχουν μαυρισει λιγο η ουρα του κ κατι στιγματα κατω απτο κεφαλι του...

θα δοκιμασω το σκορδο τωρα αν ειναι κ θα σου πω.Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια...

Ποσο μπορει να αντεξει χωρις φαι? Ειναι δυνατον να πεθανει απο πεινα ενω του δινω κ δε τρωει?Περιεργο...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...