Jump to content

Φίλτρο Eheim Ecco Pro 200


mmamatsi

Recommended Posts

Καλημέρα μέχρι εχθές είχα στο ενυδρείο μου το εσωτερικό φίλτρο eheim aquaball 130 το συγκεκριμένο φίλτρο στην άκρη είχε ένα σωληνάκι που έβγαζε το νερό από πολλές τρύπες.

Εχθές αγόρασα το eheim ecco pro 200 αλλά δεν έχει το συγκεκριμένο εξάρτημα γνωρίζετε αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοείς το spray bar, το οποίο νομίζω πως δεν περιλαμβάνεται στα αξεσουάρ του ecco pro 200, αλλά μπορείς να το βρεις στα μαγαζιά

Link to comment
Share on other sites

:) ναι για αυτό μιλάω οκ σε ευχαριστώ.Να ρωτήσω και κάτι άλλο χρειάζεται το spray bar η μπορώ να αφήσω το σωλήνα που έχει; (είμαι νέος στο χώρο)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το spray bar είναι για να κάνει αναταραξη στο νερο άρα αν εχεις αεραντλια η κάποιο άλλο τροπο να κανεις αναταραξη δεν το χρειαζεσαι

Link to comment
Share on other sites

:) ναι για αυτό μιλάω οκ σε ευχαριστώ.Να ρωτήσω και κάτι άλλο χρειάζεται το spray bar η μπορώ να αφήσω το σωλήνα που έχει; (είμαι νέος στο χώρο)

Ευχαριστώ

είτε το spray bar είτε το αξεσουάρ που έχει το φίλτρο θα έχει την ίδια απόδοση. Απλά με το spray bar θα υπάρχει καλύτερη διάχυση στην επιφάνεια και όχι σε ένα μόνο σημείο, με αποτέλεσμα την καλύτερη ανατάραξη του νερού και επομένως την καλύτερη οξυγόνωση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...