Jump to content

Νεο Ενυδρειακι....


Recommended Posts

πολυ καλημερα συνχομπιστες και χρονια πολλα..σημερα πηρα σαν δωρο απο την γυναικα ενα μικρο ενυδρειακι 25 λιτρων....φυσικα θα γινει μονομαχο ενυδρειο μαζι με καμια γαριδουλα...παμε τωρα ομως στις ερωτησεις μου...σκευτομε να το γεμισω με νερο απο την αλλαγη που θα κανω στο μεγαλο μου...(μεγαλο..χαχαχα...65 λιτρα)...ε τι να κανω δεν ειμαι ακομα για μεγαλυτερο...παμε τωρα παλι στην ερωτηση...θα με βοηθισει λετε να συμπηρωσω νερο απο το αλλο μου ενυδρειο...η ειναι το ιδιο πραγμα?θα γλυτωσω καμια βδομαδα στρωσηματος η θα με παρει παλι μηνας?

Link to comment
Share on other sites

Καλημεα και χρονια πολλα φιλε ...νομιζω οτι συμαντικοτερο ειναι να παρεις υλικο απο το φιλτρο που εχεισ στο μεγαλο παρα νερο (αν και καλο ειναι και αυτο)παντοσ αν παρεισ υλικο μιασ και το ενυδρειακι το καινουργιο ειναι μικρο ισωσ δεν χρειαστει και στρωσημο φυσικα το παρακολουθεισ με μετρησεισ.

Link to comment
Share on other sites

Και το νερό θα σε βοηθήσει, αλλά όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω, το καλύτερο είναι να πάρεις βιολογία απο το φίλτρο σου που έχεις στο άλλο(να μπολιάσεις στην ουσία).

Link to comment
Share on other sites

2η μερα στρωσιματος σημερα,το μονο προβλημα που εχω το φιλτρο στην εξοδο εχει ενα σωλινακι που βγενει εξω απο την επιφανεια και δινει αερα μεσα στο ενυδρειο...οταν λοιπον εχω αυτο εξω απο το νερο η πιεση που βγαζει αερα μεσα στο ενυδρειο δημιουργει ηχο....τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ! Τα φίλτρα τα εσωτερικά τα οποία παίρνουν αέρα μέσω σωληνακίου, κάνουν ήχο λόγω του αέρος. Και στο δικό μου έτσι κάνει, αλλά με τον καιρό το έχω συνηθήσει. Σχεδόν δεν ακούγεται καν, Μόνο αν ανοίξω το καπάκι θα το ακούσω.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ! Τα φίλτρα τα εσωτερικά τα οποία παίρνουν αέρα μέσω σωληνακίου, κάνουν ήχο λόγω του αέρος. Και στο δικό μου έτσι κάνει, αλλά με τον καιρό το έχω συνηθήσει. Σχεδόν δεν ακούγεται καν, Μόνο αν ανοίξω το καπάκι θα το ακούσω.

+1

Link to comment
Share on other sites

Οι μετρήσεις σου είναι πολύ καλές. Μπορείς να βάλεις από τώρα ψαράκια άμα θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

μπα..θα το αφεισω καμια 10 αρια μερες ακομα..τελικα το μπολιασμα στο φιλτρο και στο νερο εκανε δουλιτσα.... :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα κάνεις κακό δεν θα κάνεις. Άστο όπως λες λίγο ακόμα. Το μπόλι πάντα κάνει καλό και είναι σαν να ξεκινάς από την μέση ένα καινούριο ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...